بروکر اوربکس ❤️ بررسی خدمات Orbex Broker و لینک اصلی سایت

بروکر اوربکس

اوربکس

اوربکس یکی از بروکرهای قدیمی فعال در ایران بوده که به دلیل تبلیغات محدود، کمتر در میان تریدرهای ایرانی شناخته شده است. این کارگزاری فعالیت خود را از سال 1388 (معادل 2010 میلادی) شروع کرده و هم اکنون بیش از دو دهه به عنوان بروکری در تراز جهانی شناخته می‌شود. دفتر اصلی این کارگزاری در قبرس بوده و چندین شعبه در سرتاسر جهان دارد. شعبه‌ای که مسئول مشتریان ایرانی است، در کشور کویت قرار گرفته که تیم پشتیبانی نیز با پیش شماره‌هایی از همین کشور با شما در ارتباط خواهند بود.

بروکر Orbex

بررسی اوربکس توضیحات
آدرس سایت لینک
تعداد حساب ها سه
حساب اسلامی دارد
تعداد نمادها بیش از 150
پیتیبانی فارسی زبان دارد
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4
اسکالپ و هدجینگ مجاز است

بروکر Orbex یکی از معدود بروکرهای معتبر جهانی است که به مشتریان ایرانی نیز خدمات ارائه می‌‎کند. در ادامه، با ویژگی‌های منحصر به فرد اوربکس آشنا خواهیم شد، اما در حال حاضر بهتر است بدانید که وبسایت این کارگزاری در زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و … و از همه مهمتر به زبان فارسی ترجمه شده تا کار را برای تریدرهای سرتاسر جهان ساده نماید. برای مراجعه به سایت این کارگزاری، می‌توانید برروی دکمه زیر کلیک کنید.

بروکر اوربکس ❤️ بررسی خدمات Orbex Broker و لینک اصلی سایت
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اعتبار و رگولاتوری اوربکس

  دفتر اصلی این کارگزاری که در کشور قبرس قرار دارد، تحت رگولاتوری معتبر و قدرتمند CySec قرار گرفته که یکی از قوی‌ترین و معتبرترین رگوله‌های بین‌المللی برای بروکرها است. جالب است بدانید که این رگولاتوری اولین بار در اکتبر سال 2010 میلادی عرضه شده و تا کنون بارها و بارها تمدید شده که بیانگر عملکرد صحیح کارگزاری در گذر این سال‌ها است. برای دیدن اصل رگولاتوری بروکر می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

  مطابق معمول، این رگولاتوری شامل تریدرهای ایرانی نبوده و مشتریان ایرانی تحت پوشش رگولاتوری دیگری از مدل آفشور و با نام FSC هستند. رگولاتوری FSC صادره از جزایر موریس یا همان Mauritius Islands بوده که از مدل آفشور است. اگرچه این رگوله به تنهایی اعتبار کافی ندارد، اما دریافت این رگوله در کنار رگولاتوری اصلی، بیانگر اعتبار بسیار بالای کارگزاری اوربکس است. جالب است بدانید که تا همین چند ماه قبل، Orbex Broker علاوه بر این دو رگولاتوری، رگوله‌ی قدرتمند FCA انگلستان را نیز داشت که بنا به دلایلی، بروکر از تمدید آن خودداری نموده است.

  نکته‌ی مهم دیگر در خصوص این کارگزاری، عضویت در صندوق پوشش ریسک سرمایه‌گذاران یا همان ICF بوده که در صورت بروز هرگونه مشکل از سمت کارگزاری و متضرر شدن تریدرها، این صندوق غرامت‌هایی را تا سقف 25،000 یورو به تریدر پرداخت خواهد کرد. استفاده از تکنولوژی‌های مدرن برای تفکیک سرمایه‌ی تریدر از بروکر و داشتن پورتفولیوی شفاف و قابل اعتماد، پیش شرط عضویت در این صندوق پوشش ریسک بوده که Orbex به خوبی آن را مدیریت کرده است.

  دفاتر کارگزاری Orbex

  علاوه بر قبرس، این کارگزاری در کشورهای اردن، کویت و جزایر موریس نیز شعبه داشته که در هر کشور، تیم‌های پشتیبانی بخش‌های مختلف دنیا فعالیت دارند.

  نمادهای قابل معامله در بروکر اوربکس

  در کارگزاری Orbex شما به نمادهای معاملاتی اصلی و پرطرفدار بازار فارکس دسترسی دارید، این نمادها از بخش‌های مختلف مارکت ارائه شده که در یک دسته‌بندی کلی شامل موارد زیر هستند:

  • جفت‌ارزها: یبش از 44 نماد جفت‌ارز فارکس مینور و ماژور و کراس
  • فلزات گران‌بها: طلا، نقره و …
  • نمادهای انرژی: نفت و گاز تولید شده در مناطق مختلف دنیا
  • سهام: بیش از 66 نماد از شرکت‌های مختلف بین‌المللی
  • شاخص بورس: بیش از 8 نماد از شاخص بورس‌های بزرگ دنیا

  حساب های معاملاتی Orbex

  بروکر اوربکس سه حساب معاملاتی مختلف با نام‌های استارتر (Starter)، ویژه (Premium) و نهایی (Ultimate) معرفی کرده که شرایط معاملاتی مختلفی را برای سطوح مختلف تریدرها فراهم کرده است. طبیعتا در حساب استارتر نیاز به حداقل سپرده یا همان دیپازیت کمتری وجود داشته، اما در حساب‌های حرفه‌ای‌تر، میزان کارمزدها کاهش خواهد یافت. حداکثر اهرم برای تمام حساب‌ها معادل 1:500 تعیین شده است

  اطلاعات/حساب استارتر ویژه نهایی
  حداقل دیپازیت ($) 100 500 25،000
  اسپرد (پیپ) از 1.5 از 0 از 0
  کمیسیون (دلار/لات) 0 از 8 از 5

  حساب استارتر Orbex

  حساب پایه‌ی این کارگزاری به تنها 100 دلار به عنوان دیپازیت اولیه نیاز داشته و معاملات مشمول کمیسیون نخواهند شد (کمسیون کاملا صفر). اسپردهای این حساب از مدل شناور بوده که حداقل آن معادل 1.5 پیپ است. حساب استارتر اوربکس مناسب تریدرهایی است که قصد دارند با بودجه کم، تجارت در فارکس را شروع کرده و یا دانش کافی برای انجام معاملات را ندارند. شایان ذکر است که سطح استاپ اوت این حساب نیز معادل 20 درصد تعیین شده است.

  حساب ویژه

  دومین حساب این کارگزاری که مناسب تریدرهای حرفه‌ای است، حساب ویژه یا همان پرمیوم بوده که برای افتتاح آن نیاز به حداقل 500 دلار به عنوان دیپازیت اولیه وجود دارد. در این حساب، به ازای هر لات معاملاتی، حداقل 8 دلار به عنوان کمیسیون دریافت خواهد شد، اما از طرف مقابل، میزان حداقل اسپرد که از نوع شناور است، به 0 پیپ کاهش یافته است. سطح استاپ اوت معادل 20 درصد و مارجین کال نیز معادل 100 درصد تعیین شده است.

  حساب نهایی اوربکس

  حرفه‌ای ترین حساب معاملاتی در این کارگزاری، حسابی با نام نهایی یا همان Ultimate بوده که مبلغ حداقل دیپازیت در آن به 25،000 دلار افزایش یافته است. همانطور که حدس می‌زنید، این حساب مناسب تریدرهای حرفه‌ای بوده که سرمایه‌ی نسبتا بالایی را به معاملات فارکس و کسب درآمد اختصاص داده‌اند. کمیسیون این حساب به ازای هر لات معاملاتی حداقل 5 دلار تعیین شده و میزان اسپرد نیز از حداقل 0 پیپ و به صورت شناور تعیین شده است.

  حساب اسلامی

  این کارگزاری، امکان تبدیل حساب به حساب اسلامی را داشته که در مراحل ساخت حساب معاملاتی، به شما نمایش داده خواهد شد. نکته جالب اینجاست که اوربکس در صورت مثبت شدن سوآپ، این مبلغ را به عنوان کردیت به حساب شما اضافه خواهد کرد. این اضافه کردن کردیت در کمتر بروکری تا کنون مشاهده شده است. اما در هر صورت، تریدرها می‌توانند حساب خود را به حساب اسلامی تبدیل کرده تا منجر به صفر شدن SWAP شود.

  اسپرد اوربکس

  به صورت کلی، میزان اسپردهای این کارگزاری به صورت رقابتی و در بازه‌ی کاملا معقول قرار گرفته است. اما از آنجاییکه اسپردها از مدل شناور هستند، تصمیم گرفتیم تا آن‌ها را در یک بازه‌ی زمانی مشخص و در دو سشن لندن و نیویورک بررسی کرده تا میزان میانگین اسپردهای اوربکس در نمادهای مختلف مشخص شود. میزان اسپرد برای نمادهای مختلف در هر دو سشن در جدول ارائه شده است.

  این ارزیابی در تیر ماه سال 1401 انجام شده است. اما به صورت کلی، می‌توان انتظار داشت که بازه‌ی اسپردها در حد اعداد و ارقام ارائه شده در جدول باشد.

  نماد/اسپرد سشن لندن سشن نیویورک
  یورو/دلار 1.6 پیپ 1.7 پیپ
  پوند/ین 3.8 پیپ 5.3 پیپ
  طلا/دلار 19 پیپ 24 پیپ
  نفت خام 0.03 پیپ 0.03 پیپ
  آلمان 40 1 پوینت 2.3 پوینت
  داوجونز 30 1.5 پوینت 4.1 پوینت
  سهام اپل 0.18 پوینت 0.18 پوینت
  سهام تسلا 0.38 پوینت 0.32 پوینت

  دانلود اوربکس

  پس از بررسی حساب‌ها و نمادهای قابل معامله در این کارگزاری، نوبت به معرفی پلتفرم معاملاتی اوربکس رسیده است. یکی از اولین نقاط ضعف این کارگزاری، نداشتن متاتریدر 5 بوده و تریدر تنها می‌تواند از نسخه‌های مختلف پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 استفاده نماید. اگرچه این پلتفرم معاملاتی در میان تریدرها و خصوصا تریدرهای قدیم به عنوان بهترین پلتفرم شناخته می‌شود، اما امروزه بروکرها سعی می‌کنند تا هر دو نسخه‌ی متاتریدر را در اختیار بروکرها قرار دهند.

  جالب است بدانید که Orbex یکی از سریع‌ترین سرورهای فارکس را در اختیار خود گرفته و معاملات را با سرعت بسیار بالایی انجام می‌دهد. این کارگزاری، تلاش کرده تا کمترین میزان لغزش قیمت یا همان اسلیچیج اتفاق افتاده و سفارشات در کمترین زمان ممکن انجام شوند. در ادامه‌ی این مقاله و در بخش آموزش ثبت نام اوربکس، مراحل دانلود و دریافت این پلتفرم معاملاتی فوق‌العاده را به شما خواهیم گفت.

  پشتیبانی فارسی زبان

  اگرچه اوربکس وبسایت خود را به چندین زبان زنده‌ی دنیا عرضه کرده و تیم‌های پشتیبانی برای مناطق و زبان‌های مختلف دنیا را آماده کرده است، اما بد نیست بدانید که پشتیبانی این کارگزاری یکی از نقاط ضعف آن به حساب می‌آید. نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای اکثر نقاط دنیا بارها مشاهده شده که تیم پشتیبانی، دانش کافی برای راهنمایی مشتریان را نداشته است. این کارگزاری به صورت 24 ساعته در 5 روز هفته، پاسخگوی شما بوده اما ممکن است در بعضی موارد تخصصی، نتوانید مشاوره صحیح را دریافت نمایید.

  یکی از اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد، این است که پس از ثبت نام، فردی از کشور کویت (دفتر مسئول تریدرهای ایرانی) با شما تماس گرفته که نه فارسی بلد باشد و نه بتواند انگلیسی صحبت کند! در چنین مواردی، لازم نیست کاری انجام دهید، فقط صبر کنید تا پشتیبان فارسی زبان با شما تماس بگیرد. برای ارتباط با پشتیبانی فارسی زبان، می‌توانید از طریق تلگرام اقدام نمایید.

  واریز و برداشت ریالی

  در نهایت، آخرین نکته در خصوص این کارگزاری، فراهم کردن متدهای مختلف واریز و برداشت بوده که خوشبختانه امکان واریز و برداشت ریالی نیز در بین متدها وجود دارد. در این کارگزاری، شما می‌توانید شارژ حساب و یا برداشت را با کمک صرافی فارکس انجام داده و تراکنش‌های مالی خود را بدون محدودیت و با استفاده از درگاه بانکی، به سرعت انجام دهید.

  مزایای اوربکس

  برای جمع‌بندی ارزیابی و بررسی این کارگزاری، می‌توان گفت که Orbex به دلیل اعتبار بالا، داشتن تیم پشتیبانی فارسی زبان، واریز و برداشت ریالی، سرعت بالای معاملات و … یک کارگزاری معتبر در سطح جهان و ایران است. علاوه بر آن، Orbex Broker به مشتریان خود اجازه‌ی اسکالپ تریدینگ و هدجینگ را نیز داده است. شرایط معاملاتی در حساب‌های مختلف این بروکر، کاملا مناسب تریدرهای حرفه‌ای است.

  شاید مهمترین مزیت این کارگزاری نسبت به سایر بروکرها، ارائه‌ی مستمر محتواهای آموزشی در سطوح مختلف است. طبق بررسی‌های انجام شده، اوربکس تحلیل‌ها و آنالیزهای بسیار معتبری را برای مشتریان خود ارائه کرده که با تکیه بر آن‌ها می‌توان سودهای مناسبی را از بازار فارکس دریافت کرد. از آنجاییکه این کارگزاری بدون میز معاملاتی یا NDD است، این تحلیل‌ها و حتی سیگنال‌ها معتبر بوده و می‌توان تا حد بالایی به آن‌ها اعتماد کرد.

  معایب بروکر Orbex

  از جمله معایب این کارگزاری می‌توان به سبد معاملاتی محدود آن اشاره کرد. امروزه بروکرها حداقل 250 نماد معاملاتی را در اختیار مشتریان خود قرار داده که این عدد، در بروکری همانند بروکر IFC به بیش از 650 نماد رسیده است. از طرف دیگر، نداشتن متاتریدر 5 و همچنین ضعف تخصصی تیم پشتیبانی نیز از جمله نقاط ضعف این کارگزاری است. اما به صورت کلی، این بروکر استانداردهای لازم به عنوان یک بروکر حرفه‌ای فارکس را دریافت می‌نماید.

  ثبت نام بروکر اوربکس

  با توجه به ارزیابی جامع انجام شده، نوبت به آموزش ثبت نام در این کارگزاری رسیده است. در ادامه، مراحل ثبت نام و افتتاح حساب معاملاتی در اوربکس را آموزش خواهیم داد. در اولین گام، لازم است تا آدرس وبسایت اصلی این کارگزاری را ارائه دهیم.

  سایت اصلی اوربکس

  این کارگزاری همانند بسیاری از کارگزاری‌های فارکس، چندین وبسایت مختلف داشته که فقط یکی از آن‌ها، آخرین لینک اصلی سایت اوربکس برای مشتریان ایرانی است. ما همواره سعی میکنیم تا این لینک را در اینجا در اختیار شما قرار دهیم. در اولین گام برای ثبت نام در بروکر Orbex برروی دکمه زیر کلیک نمایید. در نظر داشته باشید که ممکن است وبسایت در ایران در دسترس نبوده و نیاز به تغییر آی پی (روشن کردن فیلترشکن) وجود داشته باشد.

  فرم ثبت نام Orbex

  پس از کلیک برروی لینک فوق، فرمی به شما نمایش داده خواهد شد که مشابه تصویر زیر است. این فرم را به زبان انگلیسی و با اطلاعات صحیح تکمیل نمایید. دقت نمایید که کشور را برروی Iran قرار دهید تا پیش شماره تلفن همراه به درستی به +98 تغییر نماید. پس از تکمیل فرم، برروی دکمه ارسال کلیک نمایید.

  فرم ثبت نام اوربکس

  با تکیمل فرم فوق و کلیک برروی ارسال، به صفحه‌ی بعدی منتقل خواهید شد که به شما اطلاع داده می‌شود باید از طریق لینک ارسال شده در ایمیل، ایمیل خود را تایید نمایید. تصویر این مرحله در زیر نمایش داده شده است.

  ساخت حساب اوربکس

  تایید ایمیل Orbex

  در این مرحله، باید به ایمیل خود مراجعه کرده و برروی لینک داخل ایمیل، کلیک نمایید. با کلیک کردن، احراز مالکیت ایمیل انجام شده و مجددا به پیشخوان وبسایت اصلی بروکر Orbex منتقل خواهید شد. نمایی از این ایمیل در تصویر زیر نمایش داده شده است.

  تایید ایمیل اوربکس

  با تایید شدن ایمیل، عملا حساب کاربری شما در این کارگزاری ساخته شده و پس از آن، باید نسبت به افتتاح حساب معاملاتی اوربکس اقدام نمایید.

  کابین شخصی اوربکس

  با منتقل شدن به کابین شخصی یا همان پیشخوان کارگزاری اوربکس، با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد. اطلاعات کلی هر سه حساب معاملاتی این کارگزاری در تصویر زیر نمایش داده شده است. برای فراهم شدن امکان معامله در فارکس، در گام اول باید یک حساب معاملاتی ایجاد نمایید. در پایین ستون هر یک از حساب‌ها، گزینه‌ای با نام حساب باز ارائه شده است که با کلیک برروی آن، روند ساخت حساب شروع خواهد شد.

  ساخت حساب معاملاتی

  پس از کلیک برروی دکمه حساب باز، باید چند فرم را به ترتیب پر نمایید که در ادامه، هر یک از این فرم‌ها توضیح داده خواهد شد. اولین فرم، مربوط به اطلاعات اولیه بوده که بیشتر آن، از قبل پر شده است. فقط کافی است که نام پدر را به زبان انگلیسی وارد نمایید.

  ثبت نام سریع اوربکس

  نمایه معاملاتی

  در بخش دوم، باید اطلاعات عمومی شامل تاریخ تولد (به میلادی)، محل تولد و ملیت را وارد کرده و سپس آدرس کامل را به زبان انگلیسی وارد نمایید. دقت داشته باشید که این آدرس، باید مطابق آدرسی باشد که در مرحله احراز محل سکونت (از طریق قبوض کاغذی، بیمه نامه، اجاره نامه، فیش بانکی و …) ارسال خواهید کرد. سپس در گام بعدی، شماره گذرنامه یا پاسپورت خود را وارد نمایید. در نهایت، تیک دو گزینه‌ی بعدی را بزنید.

  تکمیل اطلاعات بروکر اوربکس

  ترجیحات معاملاتی

  در بخش سوم فرم، شما باید ترجیحات معاملاتی را وارد نمایید. ابتدا نوع حساب را انتخاب کرده، سپس نوع ارز پایه را انتخاب نموده و در گام بعدی نیز اهرم را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که اهرم یا همان لوریج بالا، باعث بالا رفتن ریسک معاملاتی شده و بنابراین، تا حد امکان بهتر است از اهرم‌های کمتر استفاده نمایید.

  برای تبدیل شدن حساب معاملاتی به حساب اسلامی، تیک گزینه swap free را بزنید. سپس در بخش 4، یا همان تجربه معاملاتی، ابتدا از میان گزینه‌های موجود، مدت زمان فعالیت در این بازار را انتخاب کرده، در باکس بعدی نیز بازارهای مورد علاقه را انتخاب نمایید. انتخاب کردن تمامی بخش‌های مارکت، هیچ مشکلی نداشته و می‌توانید همه را انتخاب نمایید.

  اطلاعات مالی اوربکس

  در بخش پنجم این فرم، باید از میان گزینه‌های موجود، ابتدا منبع درآمد مالی و سپس میزان درآمد سالانه را انتخاب نمایید. در بخش ششم نیز وضعیت شغلی را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که این اطلاعات، هیچگونه تاثیری برروی حساب معاملاتی یا نحوه فعالیت شما در فارکس نداشته و صرفا برای آشنایی بیشتر تیم پشتیبانی با شما، پرسیده شده است.

  اطلاعات مالی در اوربکس

  احراز هویت اوربکس

  در هفتمین بخش در روند ثبت نام اوربکس، نوبت به بارگذاری مدارک جهت احراز هویت شما رسیده است. در قسمت آپلود مدارک، می‌توانید از مدارکی همچون پاسپورت، گواهینامه، کارت ملی، شناسنامه و … استفاده نمایید. در باکس اول، تصویر جلو و در باکس دوم تصویر پشت این مدرک را بارگذاری نمایید.

  برای احراز محل سکونت نیز نیاز به بارگذاری مدرک یا قبضی است که به نام خود شما بوده و برروی آن، آدرس محل اقامت ذکر شده اشد. این مدرک می‌تواند شامل قبوض خدماتی، بیمه نامه، اجاره نامه، سند منزل و حتی فیش بانکی باشد.

  با تکمیل مدارک فوق، فرآیند ثبت نام در اوربکس به پایان رسیده و کافی است تا منتظر تیم پشتیبانی این بروکر باشید.

  کلاهبرداری اوربکس

  در ارزیابی جامع انجام گرفته از این کارگزاری و همچنین با توجه به سابقه‌ی طولانی مدت Orbex Broker به عنوان کارگزاری فارکس، هیچگونه مدرکی دال بر کلاهبرداری اوربکس بدست نیامده است. در نقطه مقابل، اگرچه این کارگزاری کمتر در میان تریدرهای ایرانی شناخته شده است، اما یکی از معتبرترین بروکرهای جهانی بوده و امتیاز نسبتا بالایی در میان بروکرهای فعال در ایران دارد. در صورتیکه در خصوص عملکرد این کارگزاری سوالی دارید، می‌توانید سوال خود را در بخش نظرات مطرح کرده تا تیم تخصصی بهترین هست و همچنین سایر تریدرها، به سوال شما پاسخ دهند.

  در نهایت، برای اینکه از جایگاه و عملکرد این کارگزاری در مقایسه با بروکرهای دیگر مطلع شوید، می‌توانید به مقاله بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان مراجعه نمایید.

  اوربکس یکی از بروکرهای معتبر و فعال در ایران بوده که فعالیت خود را از سال 2010 میلادی شروع کرده است. وبسایت این کارگزاری ممکن است در ایران در دسترس نبوده و نیاز به تغییر آی پی داشته باشد. برای مراجعه به سایت اصلی بروکر اوربکس برای ایرانیان، اینجا را کلیک نمایید.

  بله. این کارگزاری نه تنها رگولاتوری‌های معتبری دارد، بلکه عضو صندوق پوشش ریسک بوده که در صورت بروز مشکل، حساب کاربران این کارگزاری را تا سقف 25،000 دلار بیمه کرده است.

  5/5 - (2 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد بروکر اوربکس ❤️ بررسی خدمات Orbex Broker و لینک اصلی سایت

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox