صرافی فارکس ❤️ چیست؟ بهترین صرافی بروکرها کدام است؟

بهترین صرافی فارکس

صرافی فارکس

اگر تا کنون در فارکس فعالیت کرده باشید و یا قصد ترید کردن دارید، حتما با مشکل واریز و برداشت ریالی روبرو شده‌اید. بروکرهای معتبری که به کاربران ایرانی خدمات می‌دهند، حتما باید بستری برای پرداخت امن و سریع را فراهم کنند. این کار از طریق همکاری با یک واسط محلی انجام گرفته که به آن صرافی فارکس گفته می‌شود.

بنابراین، صرافی فارکس با بروکر متفاوت بوده و تنها زمینه‌ی واریز برداشت ریالی، امن، سریع و کم کارمزد را فراهم کرده است. از آنجاییکه تریدرهای ایرانی به سیستم‌های مالی جهانی از جمله پی پل و ویزا کارت دسترسی ندارند، بنابراین، معرفی صرافی فارکس از طرف بروکرها، امری اجتناب‌ناپذیر است.

صرافی فارکس چیست؟

صرافی فارکس مجموعه‌ای است که برای تسهیل واریز و برداشت محلی ایجاد شده تا بتواند علاوه بر تسریع فرآیند شارژ و برداشت از بروکرها، میزان کارمزد پرداخت بین‌المللی را کاهش دهد. در وبسایت اکثر کارگزاری‌های فارکس، با عنوان Local Depositor روبرو خواهید شد که وظیفه‌ی آن، ایجاد بستری برای پرداخت با استفاده از روش‌های بانکی محلی است. از آنجاییکه در ایران، پرداخت از طریق کارت به کارت یا درگاه بانکی مرسوم‌ترین روش است، صرافی فارکس نیز هر دو روش را برای مشتریان خود ارائه کرده است.

صرافی فارکس ❤️ چیست؟ بهترین صرافی بروکرها کدام است؟
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  واریز و برداشت ریالی

  عموما بروکرها، چندین روش واریز و برداشت مختلف از جمله پی پل، ویزا کارت، ترنسفر بانکی، پرفکت مانی، وبمانی، تتر و … را در سطح جهانی ارائه کرده‌اند. اما در ایران، دسترسی به این روش‌ها نه تنها دشوار است، بلکه نیازمند پرداخت کارمزد نسبتا بالا و معطل شدن است. به همین جهت نیز همانطور که در مقاله ثبت نام فارکس بیان شد، بروکرهای حرفه‌ای فارکس فعال در ایران، حتما روش واریز و برداشت ریالی را ارائه کرده‌اند.

  هر کارگزاری عموما یک یا چند صرافی فارکس را معرفی کرده و این صراف دیجیتال طبق زمان‌بندی روزانه خود، تراکنش‌ها را در مدت زمان محدودی انجام خواهد داد. صراف باید یک حساب دلاری نزد بروکر داشته باشد و آن را به میزان قابل توجهی (بالای ده هزار دلار) شارژ نموده و سپس در حساب بانکی خود در ایران نیز سپرده‌ی قابل توجهی داشته باشد تا بتواند واریز (تبدیل ریال به دلار) و برداشت (تبدیل دلار به ریال) را به سرعت انجام دهد.

  همزمان با ثبت درخواست شما و واریز معادل ریالی (با توجه به قیمت روز دلار)، صراف مبلغ دلاری معادل (یا یورویی معادل) را به حساب کاربری شما نزد بروکر منتقل خواهد کرد. این انتقال وجه عموما در کمتر از یک ساعت (و عموما در 5 دقیقه) انجام خواهد شد. اهمیت مدت زمان مورد نیاز برای انتقال وجه نیز زمانی مشخص خواهد شد که حساب شما در حالت کال مارجین باشد. هر ثانیه تاخیر در انجام تراکنش، ممکن است باعث کال شدن حساب شود. بنابراین، در انتخاب صرافی فارکس، هم باید به کارمزدها و هم به مدت زمان مورد نیاز برای انجام تراکنش دقت کرد.

  بروکر و صرافی فارکس

  هر کارگزاری، یک یا چند صرافی فارکس مجزا را به عنوان لوکال دیپازیتور (همکاری محلی) معرفی کرده است. در این مقاله قصد داریم تا صراف‌های هر بروکر را به شما معرفی کرده و در نهایت نیز بهترین صرافی فارکس بر اساس سرعت انجام تراکنش‌ها و همچنین میزان کارمزدها، معرفی نماییم. در این مقاله، بروکرهای معتبر و فعال در ایران از جمله ارانته، IFC، آمارکتس، آی تی بی و نهایتا آلپاری بررسی خواهند شد.

  صرافی فارکس بروکر ارانته

  همانطور که در مقاله بروکر ارانته مطرح شد، در حال حاضر یکی از بهترین کارگزاری‌های فارکس در ایران که بهترین شرایط معاملاتی را برای مشتریان خود ارائه کرده است، این کارگزاری است. این کارگزاری، واریز و برداشت را از طریق صراف محلی خود با نام ماک پیمنت MAKPayment فراهم کرده است. برای ثبت درخواست واریز یا برداشت، کافی است یک پیام در تلگرام به آیدی این صراف ارسال نمایید.

  صرافی فارکس ارانته

  مزیت روش واریز و برداشت ریالی این کارگزاری در نرخ ثابت است. این بدان معناست که با توجه به قیمت روز دلار در صرافی فارکس، هم واریز و هم برداشت با قیمت یکسان انجام خواهد شد و به همین جهت نیز کارمزد این صرافی فارکس را می‌توان صفر در نظر گرفت. برای ثبت درخواست واریز و برداشت در ماک پیمنتس کافی است یک پیام به آیدی تلگرام @makpayments ارسال نمایید.

  صرافی بروکر IFC

  همانطور که در مقاله بروکر IFC مطرح شد، این کارگزاری بهترین انتخاب برای اسکالپرها بوده و همچنین به دلیل تنوع نمادهای معاملاتی (بیش از 650 نماد)، انتخاب خوبی برای تریدرهایی است که قصد فعالیت در بخش‌های مختلف مارکت را دارند. صرافی فارکس معرفی شده توسط بروکر IFC، صرافی پاسارگاد نام داشته که کلیه‌ی خدمات خود را از طریق وبسایت ارائه کرده است. صرافی پاسارگاد که با نام فروشگاه تخصصی ابزار بورس شناخته می‌شود، در این سایت قابل دسترسی است.

  صرافی فارکس پاسارگاد

  مراحل احراز هویت در این وبسایت اندکی طولانی بوده و همچنین به دلیل همکاری پاسارگاد با چندین بروکر مختلف (آی اف سی، آمارکتس، ویندزور، کپیتال اکستند، روبو فارکس و فیبوگروپ)، مراحل واریز و برداشت ریالی از بروکرها اندکی پیچیده شده است. این صرافی که توسط خود بروکر IFC معرفی شده است، کارمزدی بین 2 تا 5 درصد را برای واریز و برداشت درنظر گرفته که بسته به مبلغ تراکنش، مشخص خواهد شد.

  صرافی فارکس آمارکتس

  بروکر آمارکتس انتخاب اول تریدرهایی است که به دنبال معاملات برروی سهام و شاخص بورس کشورهای بزرگ جهان هستند. این کارگزاری در وبسایت خود، صرافی پرحاشیه‌ی تاپ چنج را معرفی کرده است. تاپ چنج که در اصل یک صرافی فارکس روسی است، مدت‌هاست که به عنوان صرافی در مارکت ایران حضور داشته اما به دلیل ضعف تیم پشتیبانی فارسی زبانان و همچنین کارمزد بالای 4 درصد آن، انتخاب مناسبی برای واریز و برداشت ریالی نیست.

  همانطور که پیشتر در خصوص صرافی پاسارگاد مطرح شد، این صراف با بروکر آمارکتس نیز همکاری داشته و کاربران ایرانی عموما بجای استفاده از صراف معرفی شده توسط آمارکتس، از خدمات صرافی فارکس پاسارگاد استفاده می‌کنند.

  صرافی آی تی بی

  بروکر آی تی بی نیز همانند کارگزاری ارانته، یک همکار محلی معرفی نموده تا نرخ واریز و برداشت را به صورت یک عدد ثابت ارائه نماید. کارمزد واریز و برداشت ریالی در این کارگزاری نیز صفر بوده و تمامی محاسبات بر مبنای قیمت روز دلار و یورو محاسبه و اعمال خواهد شد. حذف کارمزد واریز و برداشت در این کارگزاری به همراه کارمزدهای معاملاتی اندک، یکی از دلایل استقبال از این کارگزاری است.

  صرافی فارکس آلپاری

  بروکر آلپاری یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای فارکس بوده که به دلیل قدمت بالا و شناخته شدن، عموما انتخاب اول تریدرهای تازه‌کار است. اما همانطور که در مقاله بروکر آلپاری بیان شده، تریدرهای حرفه‌ای عموما از این بروکر استفاده نکرده و از کارگزاری‌های مدرن‌تری که خدماتشان متنوع‌تر و کم کارمزدتر است، استفاده می‌کنند. صرافی معرفی شده توسط آلپاری که اصالتا از کشور روسیه بوده نیز همان تاپ چنج روس است.

  خدمات صرافی فارکس

  صرافی فارکس نقش واسط واریز و برداشت ریالی را برعهده داشته که در انتخاب بهترین صراف باید به چند نکته دقت داشت:

  1. سهولت ثبت نام
  2. سهولت ثبت درخواست واریز و برداشت
  3. کارمزد کم (ترجیحا صفر)
  4. پاسخگویی تیم پشتیبانی
  5. سرعت بالای انجام تراکنش (چه واریز و چه برداشت)
  6. بازه‌ی زمانی پاسخگویی

  بسیاری از صرافی‌های فارکس، تنها در ساعات اداری ایران پاسخگو بوده و همین امر نیز دست تریدرها را برای تراکنش‌های مالی با بروکر، بسته است. اگرچه روش‌های دیگری برای شارژ و برداشت از حساب کارگزاری‌ها ارائه شده است، اما با توجه به کارمزد اندک، استفاده از خدمات این صرافان اجتناب‌ناپذیر است. در ادامه، صرافی‌های فارکس مختلف در ایران را معرفی خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که اگرچه این مجموعه‌ها به صورت مستقیم توسط کارگزاران معرفی نشده‌اند، اما با پیگیری از پشتیبان کارگزاری، اعتبار آن‌ها تایید شده است.

  صرافی IRPAY

  یکی از صرافان شناخته شده در بین تریدرهای، صرافی IRPAY بوده که با کارگزاری‌هایی از جمله ارانته، روبوفارکس، آلپاری، فیبوگروپ و حتی کارگزاری معتبر FBS همکاری دارد. طبق آنچه که در این وبسایت بیان شده، آی آر پی بیش از 15 سال سابقه‌ی خدمترسانی داشته و پاسخگوی بیش از 4،000 تریدر ایرانی بوده است. 

  صرافی فارکس آی آر پی

  صرافی وی شارژ

  یکی دیگر از صرافان قدیمی فعال در حوزه‌ی فارکس، مجموعه‌ای با نام وی‌شارژ بوده که این مجموعه نیز نزدیک به 15 سال سابقه‌ی خدمترسانی در بخش واریز و برداشت ریالی بروکرها را دارد. این مجموعه خدمات واریز و برداشت کارگزاری‌های جاست فارکس، اوربکس، آمارکتس، کپیتال اکستند، ام4مارکتز و آلپاری را انجام داده و علاوه بر آن، روش‌های واریز و برداشت تتر و پرفکت مانی را نیز ارائه کرده است.

  ٌصرافی فارکس وی شارژ

  تاپ چنج

  تاپ چنج یا تاپ چینج یکی از صرافان پرحاشیه‌ی بازار فارکس بوده که به دلیل تعامل و همکاری بسیار خوب با بروکرها، عموما به عنوان صراف امین معرفی می‌شود. اما در نقطه مقابل، کارمزدهای نسبتا بالا و همچنین ارتباط ضعیف با مشتریان باعث شده تا استقبال از آن، کم شود. این صرافی خصوصا با مشتریان ایرانی رفتار مناسبی نداشته و اخبار متعددی در خصوص رفتار ناشایست و حتی کلاهبرداری تاپ چینج در میان ایرانیان شنیده شده است.

  بهترین صرافی فارکس

  همانطور که تا بدینجا متوجه شدید، انتخاب صراف مناسب بستگی به بروکری دارد که در آن فعالیت دارید. با این حال، به غیر از تاپ چینج، سایر صرافان عموما خدمات مشابهی را با قیمت مشابه ارائه کرده‌اند. ثبت نام در این صرافی‌ها رایگان بوده و می‌توانید در زمان نیاز به تراکنش مالی (چه واریز و چه برداشت)، قیمت لحظه‌ای هر صراف را با دیگری مقایسه کرده و در نهایت بهترین انتخاب را در زمان مشخص، انجام دهید.

  برای واریز و برداشت ریالی، بروکرها باید یک واسط را به عنوان همکار محلی یا همان Local Depositor معرفی نمایند. این واسط با نام صرافی فارکس شناخته شده که در کنار تسریع تراکنش مالی با بروکر، هزینه‌ی پرداخت بین‌المللی را کاهش خواهد داد.

  بسته به بروکری که انتخاب می‌کنید، چندین صراف را می‌توانید به عنوان لوکال دیپازیتور خود انتخاب نمایید. تاپ چنج، آی آر پی، وی شارژ و ... از جمله شناخته شده ترین صرافان فارکس هستند.

  5/5 - (5 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  4 نظر در مورد صرافی فارکس ❤️ چیست؟ بهترین صرافی بروکرها کدام است؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. سلام تشکر از پاسخگویی سیوال این بود صراف که ای تب بی کار می کند کدام صرافی است من نتوانستم
     انرا پیدا کنم اگر می شود اطلاعات کاملی ازنام و ادرس صرافی مورد نظر اعلام بفرمایید

     17

     1. ابراهیم عزیز
      نام و آدرس صرافی آی تی بی رو باید از پشتیبانشون بگیرید.
      بهترین هست

      14

  wootel chatbox