کپیتال اکستند ❤️ بررسی کامل بروکر capitalxtend

کپیتال اکستند

کپیتال اکستند

بروکر جوان کپیتال اکستند فعالیت خود را از 5 دی ماه 1399 (معادل 25 دسامبر 2020) شروع کرده و در کنار بروکر ارانته، یکی از جوان‌ترین بروکرهایی است که توانسته در مدت زمان بسیار کوتاه، اعتبار خوبی برای خود ایجاد نموده و نظر تریدرها را به خود جلب نماید. دلیل اصلی اعتماد تریدرها به این کارگزاری، حضور پرنسل و تیم قدرتمند بروکر فارکس‌تایم یا همان FXTM در این کارگزاری است. کارگزای فارکس‌تایم که تا چندی پیش یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایران بود، به دلیل برخی مسائل، بازار ایران را ترک نموده و اکنون این تیم قدرتمند پشتیبانی و تخصصی، از طریق بروکر CapitalXtend در خدمت ایرانیان هستند.

بروکر Justmarkets

بررسی کپیتال اکستند توضیحات
آدرس سایت لینک
تعداد حساب ها چهار
دفتر اصلی جمهوری قزاقستان
تعداد نمادها بیش از 450
پیتیبانی فارسی زبان دارد
پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 - وب تریدر
حداکثر لوریج 1،000 برابر

جالب است بدانید که دفتر این کارگزاری، در کشور قزاقستان بوده و در حال حاضر، هیچگونه خدماتی به مشتریان اروپایی بازار فارکس ارائه نمی‌کند. برای مشاهده‌ی وبسایت اصلی این کارگزاری می‌توانید برروی لینک زیر کلیک کنید.

کپیتال اکستند ❤️ بررسی کامل بروکر capitalxtend
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آیا کپیتال اکستند معتبر است؟

  طبق روال همیشگی در بررسی و ارزیابی بروکرها، در گام اول، اعتبار کارگزاری مورد بررسی قرار گرفته تا مطمئن شویم که پول و سرمایه‌ی شما در حساب نامطمئنی قرار نخواهد گرفت. همانطور که می‌دانید، اعتبار هر کارگزاری با دو پارامتر ارزیابی شده که پارامتر اول قدمت و پیشینه‌ی عملکردی کارگزاری است و پارامتر دوم هم داشتن رگولاتوری‌های معتبر است. با توجه به مدت زمان کم تاسیس، عملا نمی‌توان قدمت مناسبی برای CapitalXtend بیان نمود. از طرفی نیز این کارگزاری، هیچگونه رگولاتوری نیز ندارد.

  آنچه که در اکثر وبسایت‌ها با عنوان رگوله به آن اشاره شده، عملا مجوزهای لازمه جهت ثبت این کارگزاری است. این بروکر در جمهوری قزاقستان تاسیس شده و دارای گواهی اعتبار از وزارت اقتصاد این کشور بوده تا بتواند در حوزه‌ی خدمات فارکس و رمزارزها و همچنین پردازش و پرداخت ارزهای الکترونیکی فعالیت نماید. مجوز دیگر این کارگزاری نیز مربوط به ثبت شرکت در جزایر سنت وینسنت بوده که مشابه جواز قبلی است و فقط از کشور دیگری صادر شده است.

  با بررسی این دو نکته، می‌توان گفت که به صورت عمومی، بروکر CapitalXtend اعتبار کافی نداشته اما به دو دلیل، تریدرها از خدمات آن استفاده می‌کنند. دلیل اول، حضور تیم قدرتمند فنی فارکس‌تایم در این کارگزاری است و دلیل دوم نیز عضویت این بروکر در صندوق پوشش ریسک Financial Commission است. این صندوق، یک نهاد مستقل و بی طرف بوده که در صورت بروز مشکل از سمت بروکر، مبلغی تا سقف 20 هزار دلار را به تریدر پرداخت خواهد کرد.

  بنابراین، با توجه به اینکه تریدرهای ایرانی در هر صورت مشمول قوانین و مقررات رگولاتوری‌های معبتر (همانند FCA یا CySec) نشده و تنها امکان استفاده از ضوابط و قوانی رگولاتوری‌های آفشور (همانند FSA) را دارند و با توجه به حضور نهاد مالی مستقل به عنوان پوشش ریسک، می‌توان این کارگزاری را در لیست بروکرهای قابل قبول برای تریدرهای ایرانی قرار داد.

  حساب های معاملاتی

  کارگزاری CapitalXtend چهار حساب معاملاتی مختلف با نام‌های استاندارد، ای‌سی‌ان، ECN Pro و نهایتا پلاتینیوم را در اختیار مشتریان قرار داده که حداقل مبلغ دیپازیت برای افتتاح این چهار حساب کاملا متفاوت بوده و با حرفه‌ای شدن حساب، مبلغ افزایش خواهد یافت. در جدول بعد، به سادگی می‌توانید اطلاعات حساب‌های مختلف را در یک نگاه بررسی نمایید. در ادامه نیز هر چهار حساب بررسی شده تا نقاط قوط و ضعف هریک بیان شود. به صورت کلی، حداکثر اهرم قابل استفاده در حساب‌ها معادل 1،000 برابر دیپازیت اولیه است.

  مشخصات / حساب استاندارد ECN ECN Pro Platinum
  حداقل دیپازیت 100 200 500 25،000
  حداقل اسپرد ثابت از 2 پیپ شناور از 1.5 شناور از 0 پیپ شناور از 0.2 پیپ
  کمیسیون بدون کمیسیون بدون کمیسیون از 3 دلار بدون کمیسیون
  حداکثر اهرم 1،000 1،000 1،000 500

  حساب استاندارد

  کپیتال اکستند، حساب استاندارد خود را از مدل اسپرد ثابت ارائه کرده که حداقل اسپرد در آن، معادل 2 پیپ است. این حساب با توجه به کمترین دیپازیت اولیه، قاعدتا می‌تواند انتخاب افرادی باشد که قصد ورود به بازار فارکس با حداقل سرمایه را دارند. امکان استفاده از اهرم تا 1،000 برابر در این حساب نیز فراهم شده است. بهتر است بدانید که این حساب، فقط برروی پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 قابل استفاده است.

  حساب ECN

  همانطور که در مقاله حساب ECN توضیح دادیم، ارائه کردن حسابی از مدل ECN یکی از نقاط قوت هر کارگزاری است. برای دسترسی به این حساب، تنها به 200 دلار به عنوان دیپازیت اولیه نیاز بوده که میزان اسپردها در آن به حداقل 1.5 پیپ کاهش یافته و از مدل شناور است. این حساب نیز بدون کمیسیون بوده و تریدر می‌تواند با هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 به خدمات این حساب، دسترسی داشته باشد.

  حساب ECN Pro

  حساب‌های مدل ECN Pro در حقیقت نسخه‌ی جدیدتری از حساب ECN بوده که سرعت انجام معاملات ارتقا یافته و همچنین کیفیت کلی سیستم افزایش یافته است. بروکر کپیتال اکستند جزو معدود بروکرهایی است که این مدل حساب را ارائه کرده و مبلغ دیپازیت اولیه را نیز در حد و حدود قابل قبول 500 دلار نگه داشته است. در این حساب، کمیسیون برروی معاملات لحاظ شده، اما میزان اسپرد به حداقل 0 پیپ کاهش یافته است.

  حساب پلاتینوم

  حرفه‌ای‌ترین حساب معاملاتی CapitalXtend همین حساب معاملاتی پلاتینوم بوده که دیپازیت اولیه‌ی آن به 25،000 دلار افزایش یافته است. این حساب، مخصوص تریدرهای حرفه‌ای و یا مدیران صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. این حساب بدون کمیسیون بوده و میزان اسپرد در آن نیز از حداقل 0.2 پیپ شروع می‌شود. حداکثر اهرم قابل استفاده نیز در این حساب، به 500 کاهش یافته است.

  نمادهای معاملاتی

  کارگزاری کپیتال اکستند، شفافیت کاملی را برروی نمادهای معاملاتی ارائه کرده است و اطلاعات دقیق تمامی نمادهای قابل معامله به همراه میزان سوآپ هر یک را در یکی از صفحات سایت خود ارائه کرده است. شما به سادگی می‌توانید دقیقترین لیست این نمادها را در اینجا بررسی نمایید. به صورت کلی، نمادهای قابل معامله در این کارگزاری در بخش‌های جفت ارزها (ماژور، کراس و اگزاتیک)، سهام‌های اروپایی و آمریکایی و همچنین رمزارزها بسیار متنوع است. به صورت کلی، این کارگزاری بیش از 450 نماد معاملاتی ارائه کرده است.

  پلتفرم های معاملاتی

  همانطور که در مقالات دیگر نیز گفته شد، مهمتر از تنوع پلتفرم‌های معاملاتی، سرعت اجرای دستورات است. بروکر capitalXtend از سرورهای قدرتمندی برای هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 استفاده کرده تا تمامی سفارشات در کمترین زمان ممکن اجرایی شوند. هر دو پلتفرم معاملاتی دارای نسخه‌های اندروید، iOS، ویندوز و مک بوده و تریدر به سادگی می‌توند پلتفرم مد نظر خود را دانلود نماید. نحوه دانلود برنامه اصلی در ادامه توضیح داده خواهد شد.

  مزایا و معایب کپیتال اکستند

  بعد از بررسی کامل زیرساخت خدماتی این کارگزاری، نوبت به ارزیابی سریع مزایا و معایب این کارگزاری رسیده است. در این بخش، نکات مهم و رقابتی این بروکر با سایر بروکرهای فعال در ایران را بررسی خواهیم کرد.

  پشتیبانی فارسی زبان

  یکی از نکات بسیار مهم در ارزیابی کیفیت هر بروکر فعال در ایران، نحوه عملکرد تیم پشتیبانی فارسی زبان آن است. همانطور که در مقاله بروکر ارانته نیز بیان شد، ارانته توانست در مدت زمان بسیار کوتاهی رضایت تریدرهای ایرانی را به دلیل عملکرد تیم فارسی زبان خود، جلب نماید. پشتیبانی کپیتال اکستند نیز فوق‌العاده بوده و این تیم به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته پاسخگوی مشتریان ایرانی هستند. این پشتیبانی از طریق چت آنلاین سایت و همچنین تلگرام ارائه شده است.

  بونوس 30 درصدی

  اگرچه ارائه‌ی بونوس خوش‌آمدگویی امروزه جزو مزایا محسوب نشده بلکه یکی از اصول اولیه‌ی احترام به کاربران جدید است، اما مزیت این کارگزاری، ارائه‌ی بونوس به صورت قابل ضرر است. این بدان معناست که عملا دیپازیت حساب شما، 30 درصد بیشتر از مبلغ شارژ شده توسط شما خواهد بود. با این حساب، در ازای 100 دلار شارژ حساب، می‌توانید موجودی 130 دلاری را دریافت نمایید. عموما بونوس قابل ضرر در کمتر بروکری ارائه شده است.

  کپی تریدینگ و PAMM

  یکی از روش‌های فعالیت در بازار فارکس که مناسب افراد پرمشغله‌ای است که زمان کافی برای کسب دانش ترید را ندارند، استفاده از پلتفرم‌های کپی‌تریدینگ است. در این سیستم، شما به عنوان سرمایه‌گذار می‌توانید معاملات افراد با تجربه را با توجه به بودجه خود، کپی کرده تا در سود و ضرر این تریدرهای باتجربه (مدیران سرمایه‌گذاری) شریک باشید. بروکر کپیتال اکستند، جزو معدود بروکرهایی است که امکان کپی تریدینگ را ارائه کرده است.

  دیپازیت بالا

  شاید اینگونه به نظر برسد که دیپازیت‌های اولیه در حساب‌های معاملاتی مختلف این بروکر، یکی از نقاط ضعف آن باشد. اما در حقیقت، آنچه که ملاک ارزیابی اصلی حساب‌های معاملاتی است، حداقل حجم قابل معامله بوده که تقریبا در تمامی حساب‌های معاملاتی یکسان و معادل 0.01 لات است. بنابراین، دیپازیت اولیه 100 دلاری به معنای استفاده از اهرم 1،000 برای انجام معامله بوده که نه تنها مبلغ زیادی نبوده، بلکه عملا بسیار کم بوده و ریسک معامله را به شدت افزایش خواهد داد. بنابراین، دیپازیت اولیه بالا یکی از شرط‌های اصلی برای جلوگیری از ضرر در معاملات فارکس است.

  ثبت نام کپیتال اکستند

  با توجه به ارزیابی مثبت از این کارگزاری، در ادامه مراحل ثبت نام این بروکر برای تریدرهای ایرانی به صورت تصویری شرح داده خواهد شد.

  سایت اصلی کپیتال اکستند

  اولین قدم برای ثبت نام کپیتال اکستند، پیدا کردن سایت اصلی این بروکر برای ایرانیان است. با توجه به وجود وبسایت‌های جعلی با اسامی مشابه که عموما با هدف کلاهبرداری تاسیس شده‌اند، مطمئن شوید که برای ورود به سایت اصلی، برروی دکمه زیر کلیک نمایید. صفحه‌ی اصلی این بروکر، مشابه تصویر زیر است. در نظر داشته باشید که احتمالا وبسایت این بروکر در ایران بسته بوده و به ابزارهای تغییر آی‌پی و یا خرید وی‌پی‌ان نیاز باشد.

  سایت اصلی کپیتال اکستند

  فرم ثبت نام CapitalXtend

  پس از ورود به سایت این کارگزاری، در ابتدا می‌توانید در صورت نیاز، زبان وبسایت را به فارسی تغییر دهید. سپس برروی دکمه ثبت نام در بالای وبسایت کلیک نموده تا فرمی مشابه با فرم زیر به شما نمایش داده شود.

  فرم ثبت نام کپیتال اکستند

  در فرم بالا، کافی است که اطلاعات خواسته شده را به زبان انگلیسی وارد کرده و پس از تایید قرارداد مشتری، برروی دکمه هم اکنون ثبت نام کنید، کلیک نمایید. حتما دقت داشته باشید که کشور برروی ایران قرار گرفته و سپس پیش شماره تلفن همراه به +98 تغییر نماید. از صحت ایمیل و شماره موبایل خود مطمئن شوید، چرا که در مراحل بعدی نیاز به احراز مالکیت هر دو وجود دارد. پس از فشردن کلیک، به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر منتقل خواهید شد که باید کد ارسال شده (هم ایمیل و هم پیامک) را وارد نمایید.

  احراز مالکیت ایمیل کپیتال اکستند

  پس از وارد کردن کد چهار رقمی، برروی دکمه ادامه کلیک نمایید تا ضمن تایید ایمیل یا شماره موبایل، وارد کابین شخصی یا همان MyCapital شوید. نمایی از پنل کاربری در تصویر زیر نمایش داده شده است. این کابینه شخصی، طراحی قابل قبولی داشته و همه چیز به سهولت در اختیار شماست. در اولین گام پس از ورود به این کابین شخصی، نیاز است تا مدارک هویتی خود را بارگذاری نموده تا حساب شما وریفای شود.

  احراز هویت کپیتال اکستند

  برای احراز هویت و محل سکونت، کافی است از منوی سمت راست کابین شخصی، برروی گزینه حساب کاربری و سپس  حساب کاربری خود را تایید کنید رفته تا سه باکس برای بارگذاری مدارک به شما نمایش داده شود. ابتدا از لیست کشویی، مدرک مناسب را انتخاب کرده تا در گام اول تصویر جلو و در گام دوم تصویر پشت مدرک هویتی را بارگذاری نمایید. در مرحله آخر نیز باید تصویر مدرکی مبنی بر محل سکونت خود را بارگذاری نمایید. در نهایت، برروی دکمه ارسال مدرک کلیک نمایید.

  احراز هویت کپیتال اکستند

  پس از بارگذاری این مدارک، باید مدتی منتظر بمانید تا تیم پشتیبانی این کارگزار، مدارک را بررسی کرده و حساب شما را تایید نماید. تا این زمان، می‌توانید نسبت به افتتاح حساب معاملاتی واقعی یا دمو اقدام نمایید.

  افتتاح حساب معاملاتی

  برای باز کردن حساب معاملاتی، از منوی سمت راست تصویر برروی گزینه حساب های من و سپس برروی گزینه افتتاح حساب معاملاتی کلیک کرده تا به صفحه‌ی جدیدی مطابق تصویر زیر، منتقل شوید.

  همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، مراحل انتخاب حساب معاملاتی بسیار ساده بوده و در دو باکس مختلف، می‌توانید نسبت به افتتاح حساب دمو فارکس یا حساب واقعی Real اقدام نمایید. در گام اول نیاز است تا پلتفرم معاملاتی (که به آن سرور گفته شده) را انتخاب کرده و سپس تنظیمات اولیه‌ی حساب معاملاتی خود را وارد کرده و در نهایت برروی دکمه پایین باکس کلیک نمایید.

  حساب اسلامی

  برای ساخت حساب اسلامی و در حقیقت حذف کردن swap کافی است تیک گزینه بدون سواپ را بزنید تا از مزایای حساب اسلامی بهره‌مند شوید. ارائه شدن حساب بدون سواپ و اسلامی، باعث شده تا تریدرهایی که معاملات میان مدت یا بلند مدت انجام می‌دهند، بتوانند از مزایای حذف بهره شبانه استفاده کرده و حاشیه‌ی سود خود را افزایش دهند.

  کپی تریدینگ

  از منوی سمت راست پنل کاربری، هم امکان ایجاد کپی تریدینگ و هم امکان ایجاد حساب PAMM ارائه شده است. شما به سادگی می‌توانید (پس از احراز هویت)، از این خدمات استفاده کرده و معاملات تریدرهای موفق را کپی نمایید. 

  دانلود کپیتال اکستند

  برای دانلود پلتفرم‌های معاملاتی این بروکر، کافی است از منوی سمت راست، برروی گزینه ابزارهای معاملاتی و سپس برروی دانلود پلتفرم کلیک نمایید تا به صفحه‌ی جدیدی مطابق تصویر زیر منتقل شوید. سپس می‌توانید پلتفرم معاملاتی مد نظر را دانلود و نصب نمایید. در نظر داشته باشید که برای لاگین کردن در این پلتفرم‌ها، ابتدا نیاز است تا یک حساب معاملاتی ایجاد کرده و از اطلاعات ارسال شده (ایمیل) استفاده نموده تا به سرورهای قدرتمند این بروکر متصل شده و معاملات واقعی فارکس را انجام دهید.

  دانلود کپیتال اکستند

  کلاهبرداری کپیتال اکستند

  متاسفانه بسیاری از وبسایت‌ها بدون هرگونه دلیلی و صرفا به دلیل تازه تاسیس بودن، به بروکرهای مختلف از جمله CapitalXtend حمله کرده و اخبار جعلی مبنی بر کلاهبرداری کپیتال اکستند را پخش کرده‌اند. در نظر داشته باشید که این کارگزاری، در حال حاضر هیچگونه تخلفی انجام نداده و یکی از بروکرهای معتبر و فعال در ایران به حساب می‌آید. در صورتیکه بروکر دچار تخلف شود، حتما این بخش از مقاله آپدیت شده تا آخرین اخبار موثق در اختیار علاقه‌مندان به بازار فارکس قرار بگیرد. در نظر داشته باشید که در مقاله بهترین بروکر فارکس، جایگاه این کارگزاری را از دید تریدرهای ایرانی، بیان کرده‌ایم.

  به صورت کلی، این کارگزاری به دلیل حضور تیم پشتیبانی و فنی بروکر فارکس‌تایم در آن، جزو بروکرهای معتبر به حساب می‌آید. این کارگزاری از سال 2020 میلادی فعالیت خود را در کشور قزاقستان شروع کرده و جواز فعالیت فارکس را از وزارت اقتصاد این کشور دریافت کرده است. برای مراجعه به وبسایت اصلی این بروکر برای ایرانیان، اینجا را کلیک نمایید. در نظر داشته باشید که ممکن است به ابزارهای تغییر آی پی ایران نیاز باشد.

  این کارگزاری چهار حساب معاملاتی زیر را ارائه کرده است:

  • استاندارد
  • ای سی ان
  • ای سی ان پرو
  • پلاتینوم

  برای افتتاح این حساب‌ها به ترتیب به میزان 100 و 200 و 500 و 25،000 دلار نیاز است. طبیعتا هرچقدر حساب حرفه‌ای تر شود، شرایط معاملاتی بهتری برای تریدر فراهم خواهد شد. اما به صورت کلی، حساب ECN این کارگزاری، شرایط مناسبی برای تریدرها دارد.

  5/5 - (2 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  4 نظر در مورد کپیتال اکستند ❤️ بررسی کامل بروکر capitalxtend

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. هشدار در مورد بروکر کلاهبردار CapitalXtend بروکر کپیتال اکستند، مبالغ بالایی را از حساب چند تریدر ایرانی به بهانه‌های واهی حذف کرده است.

   از هرگونه واریز وجه و یا ترید از این بروکر خودداری کنید. بروکر به بهانه‌های واهی سواپ مثبت (که کاملاً قانونی‌ست) و گپ قیمتی، بیش از ۲۷ هزار دلار از این تریدر را برداشت و حساب را صفر کرده است.

   این درحالیست که تمامی معاملات ایشان دستی و اکثراً بلندمدت (چند روزه) بوده و از هیچگونه اکسپرت یا روش‌هایی مانند اسکلپ استفاده نکرده است و معاملات کاملاً سالم هستند.

   همچنین با وجود اسلیپیج و عدم گارانتی اوردرها در گپ‌ها و هنگام اخبار، عملاً سوءاستفاده از گپ قیمتی سالهاست که منتفی شده و کسی از این روش‌ها دیگر نمی‌تواند سودی بگیرد.

   15

   1. محمد رضای عزیز
    به نظر میرسه که شما یه متن از پیش آماده رو در سایت های مختلف، کپی میکنید. از خوانندگان محترم این مقاله درخواست میکنم که به این کامنت‌های اسپم، توجه نکنن.
    بهترین هست

    17

    1. چنین کاری انجام داده بروکر
     ما هم پولامون آوردیم بیرون
     ما داخل گروه خود کارگذاری هم بودیم
     27 هزار دلار از یک نفر برداشت زدن
     بعد 4000 دلارش برداشت بقیه رو پس دادن
     ازشون میپرسم چرا فقط مبلغ تخلف کم نکردید ۲۷ هزار برداشت زدید؟
     جوابی ندادن

     11

     1. علی عزیز
      ممنون که تجربه خودتون رو با ما به اشتراک گذاشتین. متاسفانه ما نمیتونیم ادعای شما رو تایید یا رد کنیم. بنابراین، خوانندگان عزیز بهتر هست که به شایعات توجهی نداشته باشن. کارگزاری کپیتال اکستند، یکی از کارگزاری های معتبر و فعال در ایران هست.
      بهترین هست

      13

  wootel chatbox