بروکر آمارکتس ❤️ لینک سایت اصلی کارگزاری amarket

بروکر آمارکتس

آمارکتس

آمارکتس از معدود بروکرهایی است که نه تنها در سطح جهانی، اعتبار بسیار بالایی داشته، بلکه چندی پیش وارد بازار ایران شد و میزبان تریدرهایی ایران گردید. از آنجاییکه بسیاری از بروکرهای فعال در ایران هیچگونه پشتوانه جهانی نداشته و امکان کلاهبرداری آن‌ها بالا است، بعد از ورود Amarket به ایران، تریدرها نفس راحتی کشیدند.

بررسی بروکر آمارکتس

نام تجاری A Markets
آدرس اصلی سایت آمارکتس (لینک)
سال تاسیس 2007 میلادی
رگولاتوری سنت وینسنت FSA
مناسب برای معاملات سهام
حداقل واریز 100 دلار
تعداد حساب ها سه حساب
پشتیبانی فارسی زبان تلگرام، واتزآپ، چت سایت
حساب اسلامی دارد
کارمزدها کم

سایت بروکر آمارکتس

متاسفانه وبسایت اصلی این کارگزاری بارها از طرف نهادهای اینترنتی ایران بسته شد و همین امر نیز پیدا کردن آدرس اصلی بروکر آمارکتس را سخت کرد و از طرف دیگر، دست شیادان و کلاهبرداران را برای ساخت وبسایت‌های جعلی، باز گذاشت. در این مقاله، مروری جامع خواهیم داشت بر عملکرد این کارگزاری و علاوه بر آن، لینک اصلی این وبسایت را در اختیار شما قرار خواهیم داد. توجه داشته باشید که در حال حاضر، وبسایت این کارگزاری فیلتر بوده و باید از فیلترشکن استفاده نمایید. البته تریدرهای حرفه‌ای همواره از آی پی ثابت برای انجام معاملات استفاده می‌کنند.

بروکر آمارکتس ❤️ لینک سایت اصلی کارگزاری amarket
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  بروکر amarkets

  کارگزاری یا همان بروکر آمارکتس در سال 2007 میلادی تاسیس شده و به دلیل اعتبار بالا در سطح جهانی، به محض ورود به ایران مورد استقبال قرار گرفت. این کارگزاری، از اولین کارگزاری‌های فعال در ایران بود که به دلیل بیمه کردن حساب کاربران، توانست تریدرها را به سمت خود بکشاند. بروکر Amarket تحت حمایت Financial Comission بوده (بیمه) و در صورتیکه هرگونه مشکلی برای بروکر به وجود آید، غرامت‌هایی را تا سقف 20 هزار دلار به تریدرها خواهد پرداخت.

  علاوه بر این بیمه، آمارکتس رگولاتوری آفشور معتبر FSA را برای فعالیت در ایران دریافت کرده تا خیال مشتریان خود را راحت نماید. تیم پشتیبانی فارسی زبان این کارگزاری نیز به محض ثبت نام، با شما تماس خواهند گرفت تا پاسخگوی هرگونه سوالی از سمت شما باشند. رفتار تیم پشتیبانی این کارگزاری بسیار دوستانه بوده و با آرامش کامل با مشتریان خود رفتار کرده که همین امر نیز باعث شده تا بسیاری از تریدرها به جای افتتاح حساب در بروکرهای بد خلقی قدیمی (همانند فیبو گروپ و آلپاری)، از خدمات Amarkets استفاده نمایند.

  انواع حساب آمارکتس

  به صورت کلی، این کارگزاری سه حساب مجزا با نام‌های فیکس (اسپرد ثابت)، استاندارد و ECN ارائه کرده است. هر کدام از حساب‌ها مزایا و محدودیت‌های خود را داشته که بسته به سبک معاملاتی و همچنین بودجه اولیه برای شروع تجارت، می‌توانید یکی از سه حساب را انتخاب نمایید. برای ساخت حساب، ابتدا باید نوع پلتفرم معاملاتی را انتخاب کرده و سپس یکی از سه حساب را انتخاب نمایید. در ادامه‌ی همین مقاله، نحوه ثبت نام آمارکتس و ساخت حساب واقعی از داخل کابینه شخصی آمارکتس توضیح داده خواهد شد.

  بهترین حساب بروکر آمارکتس

  پیش از معرفی حساب‌های این کارگزاری، ابتدا اجازه دهید تا به صورت کلی نگاهی به مشخصات هر سه حساب بیندازیم. این اطلاعات در جداول زیر ارائه شده است. ابتدا گزینه‌های موجود برای پلفترم معاملاتی متاتریدر 4 شرح داده و سپس به سراغ متاتریدر 5 خواهیم رفت.

  حساب‌های MT 4 استاندارد فیکس ECN
  حداقل واریز (دلار یا معادل آن) 100$ 100$ 200$
  حداقل اسپرد شناور از 1.3 پیپ ثابت از 3 پیپ شناور از 0 پیپ
  کمیسیون ندارد ندارد 5 دلار (هر لات)

  برای تمامی حساب‌ها، حداقل حجم معاملاتی معادل 0.01 لات در نظر گرفته شده و حداکثر اهرم قابل استفاده نیز تا سقف 1 به 3،000 برابر تعیین شده است. بنابراین، اگرچه حداقل مبلغ دیپازیت در این حساب‌ها معادل 100 دلار است، اما توجه داشته باشید که دیپازیت کم به معنای اهرم معاملاتی بالا برای هر معامله خواهد بود که طبیعتا ریسک معاملات را افزایش خواهد داد. ارز پایه‌ی هر سه حساب می‌تواند دلار، یورو و بیتکوین باشد.

  معاملات در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 آمارکتس می‌توانند به سبک Market Execution یا Instant Execution باشند. تمامی معاملات این پلتفرم معاملاتی به سبک هدجینگ بوده که به معنای باز شدن معاملات جدید برروی یک نماد (در صورت درخواست) خواهد بود. امکان معاملات نتینگ (تغییر حجم معامله در صورت درخواست) در متاتریدر 4 فراهم نشده است. حال اجازه دهید مشخصات هر سه حساب معاملاتی در متاتریدر 5 را نیز بررسی نماییم.

  حساب‌های MT 5 استاندارد فیکس ECN
  حداقل واریز (دلار یا معادل آن) 100$ 100$ 200$
  حداقل اسپرد شناور از 1.3 پیپ ثابت از 3 پیپ شناور از 0 پیپ
  کمیسیون ندارد ندارد 5 دلار (هر لات)

  همانطور که مشاهده می‌کنید، مشخصات حساب‌ها بر اساس پلتفرم معاملاتی تغییری نکرده اما در متاتریدر 5، تمامی معاملات به صورت پیشفرض از مدل Market Execution خواهد بود. در این پلتفرم، شما می‌توانید معاملات خود را به سبک نتینگ نیز انجام دهید. تغییری در میزان حداکثر اهرم قابل استفاده، اسپرد، کمیسیون، سوآپ، حداقل دیپازیت و … وجود ندارد. اما ارز پایه‌ی حساب در متاتریدر 5 نمیتواند به شکل بیتکوین بوده و باید دلاری یا یورویی باشد. حساب‌های استاندارد و ECN بدون ریکوت یا همان درخواست منطقه‌ی جدید هستند.

  با توجه به نکات بیان شده در خصوص انواع حساب آمارکتس، آنچه که باعث انتخاب بهترین حساب معاملاتی از این کارگزاری خواهد شد، صرفا استراتژی معاملاتی شما است.

  حساب اسلامی آمارکتس

  کارگزاری Amarkets این امکان را برای تریدرهای ایرانی فراهم کرده تا حساب را بدون تغییر در سایر مشخصات حساب معاملاتی و به مدت نامحدود، سوآپ یا همان بهره شبانه را از برخی معاملات حذف نماید. نمادهایی که قابلیت حذف کامل سوآپ را دارند شامل جفت ارزها و فلزات ارزشمند بوده و سایر نمادها کماکان همراه با سوآپ خواهند بود. برای این کار، کافی است پس از ثبت نام در آمارکتس، درخواست حذف سوآپ از حساب معاملاتی را ثبت نمایید.

  اسپرد بروکر آمارکتس

  با توجه به قابلیت اسلامی شدن حساب‌های معاملاتی این کارگزاری و کم بودن یا نداشتن کمیسیون در حساب‌های مختلف، بهتر است میزان اسپرد بروکر آمارکتس را بررسی نموده تا متوجه شرایط فراهم شده توسط این کارگزاری برای تریدرها شویم. حساب فیکس آمارکتس همراه با اسپرد ثابت و حداقل 3 پیپ بوده که اگرچه میزان آن نسبتا بالا است، اما به دلیل ثابت نگهداشتن این کارمزد معاملاتی، گزینه‌ی مناسبی برای بعضی از تریدرها است.

  از آنجاییکه اسپرد شناور ممکن است در زمان‌های مختلف تغییر نماید، برای بررسی میانگین اسپرد بروکر آمارکتس باید یک بازه‌ی 24 ساعته در روزهای فارکسی (با گذر هر سه سشن) ترسیم نمود و در نهایت، عدد را به صورت میانگین درآورده و آن را با میانگین حساب‌های مشابه در سایر کارگزاری‌های فارکس مقایسه کرد. اصولا این مقایسه برای جفت ارزها و طلا انجام شده تا بتوان مقایسه‌ی صحیح و منطقی با سایر بروکرهای فارکس داشت.

  در جدول، میانگین اسپرد این کارگزاری برروی چندین نماد معاملاتی نمایش داده شده است. این میانگین‌ها در اواسط سال 1401 محاسبه شده‌اند.

  نماد/حساب استاندارد ECN
  EUR/USD 1.78 0.5
  GBP/USD 3.41 0.9
  USD/JPY 1.98 0.78
  USD/CHF 2.41 0.98
  OIL 3 3
  DOW JONES 998 951
  BTC/USD 2878 2789

  توجه داشته باشید که میزان اسپرد شناور ممکن است بر اثر رخدادهای بازار تغییر کرده و در صورت اندازه‌گیری مجدد، با اعداد فوق تفاوت داشته باشد. اما به صورت کلی، می‌توان انتظار داشت که اسپردهای بروکر آمارکتس در بازه‌ی تقریبی فوق (نزدیک به اعداد بالا) قرار بگیرند. اگرچه آمارکتس کمترین اسپرد در بروکرهای فارکس را لحاظ نکرده، اما بازه‌ی آن کاملا معقول و مناسب است.

  اسپرد طلا در آمارکتس

  یکی از نمادهای پرطرفدار فارکس، طلا و سایر فلزات گران‌بها بوده و یکی از کاندیدهای اصلی به عنوان بهترین بروکر معاملات طلا نیز همین کارگزاری آمارکتس است. به همین جهت نیز اسپرد طلا در آمارکتس را در بازه‌ی 24 ساعته بررسی کردیم تا میانگین این کارمزد معاملاتی را در هر دو حساب استاندارد و ECN محاسبه نماییم. میانگین اسپرد طلا در حساب استاندارد این کارگزاری معادل 36.1 پیپ و در حساب ECN نیز معادل 16.5 پیپ است.

  اسپرد طلا در آمارکتس

  فارغ از نوع حسابی که انتخاب می‌کنید، کارگزاری آمارکتس به دلیل حذف سوآپ و کمیسیون صفر یا کم و همچنین اسپردهای معقول (عالی در طلا) یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تریدرهایی است که به دنبال معاملات طولانی مدت (خصوصا طلا و نمادهای سهام) هستند. داشتن تنوع فوق‌العاده برروی نمادهای سهام و شاخص بورس، نقطه قوت بروکر Amarkets به حساب می‌آید. در ادامه، نمادهای قابل معامله در این کارگزاری را بررسی خواهیم کرد.

  حساب ecn آمارکتس

  یکی از مزیت‌های فوق‌العاده این کارگزاری، ارائه‌ی حساب ECN با دیپازیت اولیه‌ی بسیار کم (200 دلار) است. اگر در خصوص حساب‌های ECN اطلاعات داشته باشید، حتما از مزایای این حساب مطلع بوده و به سادگی می‌توانید در این کارگزاری با دیپازیت اولیه بسیار کم، از این مزایا استفاده نموده و همچنین میزان اسپردهای خود را به حداقل برسانید.

  نمادهای معاملاتی آ مارکتس

  سبد معاملاتی این کارگزاری یکی از بهترین سبدها بوده که تنوع بسیار خوبی دارد. خصوصا عرضه کردن بیش از 334 نماد معاملاتی در بخش سهام، باعث شده تا بزرگترین سبد معاملاتی سهام و شاخص بورس در اختیار این کارگزاری قرار بگیرد. بخش‌های مختلف مارکت به همراه تعداد نمادهای قابل معامله در ادامه بیان خواهد شد.

  • جفت ارزها: 42 جفت ارز ماژور و مینور
  • فلزات گران‌بها: 7 فلز
  • کالاهای اساسی: 11 نماد
  • شاخص بورس: 16 شاخص بورس بزرگ دنیا
  • سهام: بیش از 334 شرکت معتبر جهانی
  • رمزارز: 6 رمزارز پرطرفدار جهانی
  • اوراق قرضه: از دو کشور آلمان و آمریکا

  پلتفرم های معاملاتی

  این کارگزاری هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را معرفی کرده است. همانطور که می‌دانید، آنچه در پلتفرم معاملاتی مهم است، سرعت بالای اجرای معاملات بوده که به لطف سرورهای قدرتمند ای مارکتس، تمامی معاملات با کمترین پینگ اجرا می‌شوند. در کنار این دو پلتفرم، این بروکر امکان استفاده از نسخه‌ی Webtrader را نیز در اختیار مشتریان خود قرار داده است. پلتفرم‌های معاملاتی برای ویندوز و مک و همچنین iOS و اندروید قابل استفاده هستند. برای دانلود متاتریدر آمارکتس، کافی است وارد کابینه شخصی خود شوید.

  مزایای انحصاری Amarkets

  این کارگزاری مزایایی را به صورت انحصاری برای مشتریان خود فراهم کرده است. اولین و مهمترین نکته در این بروکر، ارسال مستمر آموزش و تحلیل‌های روزانه برای مشتریان است. این اطلاعات که توسط متخصصان این کارگزاری نوشته شده است، به تریدرها کمک می‌کند تا همواره از آخرین اتفاقات دنیا با خبر بوده و تریدهای بهتری انجام دهند. 

  یکی از نکات مثبتی که باید خیلی به آن دقت کرد، بونوس‌ها و طرح‌های تشویقی متعدد بروکر آمارکتس برای مشتریان جدید و قدیمی است. مشتریان جدید می‌توانند از بونوس 25 درصدی در واریز اول استفاده نمایند. برای مثال، اگر با 100 دلار شارژ اولیه وارد این کارگزاری شوید، بروکر مبلغ 125 دلار را در حساب معاملاتی شما منظور خواهد کرد که می‌‎تواند به سودآوری بیشتر شما از معاملات کمک نماید.

  نهایتا، اگر مبلغ شارژ اولیه شما نسبتا بالا بوده و به عنوان تریدر حرفه‌ای به حساب بیایید، این کارگزاری یک عدد VPS رایگان در اختیار شما قرار خواهد داد تا بیشترین سرعت معاملاتی را تجربه نمایید. همچنین طرح‌های کشبک Amarkets برای تمامی مشتریان فعال بوده و همواره درصدی از کارمزدهای پرداخت شده، در قالب طرح تشویقی به خود تریدر پس داده خواهد شد.

  پشتیبانی آمارکتس

  یکی از ضعف‌های اساسی بسیاری از کارگزاری‌های فارکس در ایران، نبودن تیم پشتیبانی فارسی زبان است. خوشبختانه Amarkets نه تنها تیم پشتیبانی فارسی زبان دارد، بلکه این تیم بسیار خوش برخورد بوده و به صورت 24 ساعته از طریق تلگرام، چت آنلاین سایت و نهایتا واتزآپ با آن‌ها در ارتباط باشید. این کارگزاری، یکی از بهترین تیم‌های پشتیبانی فارسی زبان را داشته که باعث شده اعتماد تریدرهای ایرانی را به خود جلب نماید. برای ارسال پیام در تلگرام به پشتیبانی فارسی زبان، اینجا را کلیک نمایید.

  واریز و برداشت ریالی

  پس از تکمیل ثبت نام Amarkets، در اولین قدم باید موجودی حساب معاملاتی را تکمیل نمایید. برای این کار، می‌توانید از روش‌های متعدد واریز و برداشتی که توسط این کارگزاری ارائه شده، استفاده نمایید. همانطور که در مقاله صرافی فارکس بیان شده، خود کارگزاری، یک صرافی همکار را به شما معرفی خواهد کرد که در ساعات اداری، در کمترین زمان ممکن امکان واریز و برداشت ریالی و با استفاده از کارت‌های بانکی را به شما خواهد داد. 

  اما اگر در ساعت دیگر و خصوصا ایام تعطیلات قصد واریز و برداشت را دارید، بهتر است از روش‌های دیگر پرداختی همانند پرفکت مانی استفاده نمایید تا در وقت خود صرفه‌جویی کنید. یکی از بهترین مجموعه‌های خرید و فروش پرفکت مانی، صرافی گندم بوده که نرخ‌های عادلانه‌ای را در اختیار مشتریان خود قرار داده است.

  amarkets ثبت نام

  پس از بررسی تمام و کمال این کارگزاری، نوبت به آموزش گام به گام ثبت نام amarkets رسیده است. در ادامه، قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد تا چگونه روند ثبت نام کوتاه این کارگزاری را دنبال کرده و همچنین، کابینه شخصی را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید از تمامی مزایای ارائه شده توسط amarkets استفاده نمایید. در گام اول، لازم است تا فیلترشکن خود را روشن کرده و وارد وبسایت اصلی این کارگزاری شوید.

  آمارکتس ورود

  پس از ورود به وبسایت این کارگزاری، با فرمی مشابه تصویر روبرو خواهید شد. درصورتیکه زبان این صفحه فارسی نبود، به سادگی از منوی بالای صفحه، زبان را تغییر دهید.

  در این فرم لازم است تا نام و نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی و مطابق با اطلاعات واقعی (ترجیحا مطابق پاسپورت) وارد نمایید. سپس ایمیل معتبر خود را وارد کرده و در نهایت نیز شماره موبایل خود را بدون صفر، وارد نمایید.

  دقت داشته باشید که حتما در قسمت کد کشور، پرچم ایران را مشاهده نمایید. در غیر این صورت، از داخل لیست کشورها، پرچم ایران را انتخاب کرده تا پیش شماره 0098 در باکس اول نمایش داده شود. در نهایت نیز برروی گزینه افتتاح حساب کلیک نمایید.

  ثبت نام آمارکتس

  افتتاح حساب آمارکتس

  با تکمیل فرم فوق، به ساده‌ترین روش ممکن، حساب معاملاتی شما در کارگزاری amarkets ایجاد شده و به کابینه شخصی آمارکتس منتقل خواهید شد. در ابتدا یک پیغام سه مرحله‌ای به شما نمایش داده شده که باید ضمن مطالعه‌ی آن، دکمه‌ی ادامه دادن را کلیک نمایید تا در نهایت وارد کابینه شخصی شوید. تصویر این پیغام در زیر نمایش داده شده است.

  افتتاح حساب آمارکتس

  کابین شخصی amarkets

  پس از مرحله قبلی، وارد کابین شخصی amarkets شده و در گام اول، باید با توجه به پیغام نمایش داده شده، ایمیل خود را تایید نمایید. تصویر این پیغام در زیر نمایش داده شده است.

  تایید ایمیل آمارکتس

  همانطور که مشاهده می‌کنید، یک پیام حاوی کد تایید به ایمیل شما ارسال شده که تنها تا 18 ساعت آتی معتبر است. ایمیل خود را باز کرده و برروی لینک آن کلیک نمایید تا ضمن تایید کردن ایمیل، مجددا به کابینه شخصی منتقل شوید. در صورتیکه ایمیل خود را اشتباه وارد کرده‌اید، به سادگی از گزینه تغییر ایمیل استفاده نمایید. در صورتی که این ایمیل به شما نرسیده، ضمن چک کردن پوشه Spam، می‌توانید برروی گزینه ایمیل را دوباره ارسال کن کلیک نمایید.

  در بررسی ایمیل خود متوجه خواهید شد که سه ایمیل از سمت کارگزاری دریافت نموده‌اید. ایمیل اول به شما اطلاع داده که حساب کاربری شما ایجاد شده و اطلاعات لاگین کردن (یوزر و پسورد) به کابینه شخصی را در اختیار شما قرار داده است. در ایمیل دوم، اطلاعات حساب معاملاتی (برای متاتریدر) برای شما ارسال شده که تصویر آن مشابه تصویر زیر است.

  اطلاعات حساب معاملاتی آمارکتس

  در ایمیل ارسال شده، نام کاربری، رمز عبور، نام سروس، رمز عبور سرمایه گذار و نهایتا رمز عبور تلفنی در اختیار شما قرار گرفته است. این اطلاعات محرمانه بوده و در اختیار دیگران قرار ندهید. از آنجاییکه حساب ایجاد شده به صورت خودکار از مدل استاندارد متاتریدر 5 بوده که اهرم آن برروی 500 تنظیم شده، احتمالا نیاز باشد تا یک حساب دیگر ایجاد نمایید. در ادامه، نحوه ساختن حساب واقعی آمارکتس توضیح داده خواهد شد.

  تایید ایمیل

  سومین ایمیل ارسال شده حاوی یک لینک برای تایید یا همان وریفای کردن ایمیل شما است. در این ایمیل (که در تصویر زیر نمایش داده شده)، برروی دکمه سبز رنگ کلیک نمایید تا ضمن تایید کردن اعتبار ایمیل ارسال شده، سایر مراحل ثبت نام amarkets را دنبال نمایید.

  لینک تایید ایمیل بروکر آمارکتس

  تایید شماره موبایل

  پس از ورود به کابین شخصی آمارکتس، با پیغامی مبنی بر تایید شماره موبایل روبرو خواهید شد که یکی از گام‌های تایید حساب کاربری است. تصویر این پیغام در زیر نمایش داده شده است. شماره نمایش داده شده در باکس، همان شماره‌ای است که در مرحله ثبت نام وارد نموده‌اید. در صورت تایید شماره، دکمه ارسال کد را کلیک کرده و سپس کد دریافتی را در باکس کد وارد نموده و برروی دکمه‌ی OK کلیک نمایید.

  تایید تلفن همراه آمارکتس

  پس از تایید شماره تلفن، نوبت به بارگذاری مدارک خواهد رسید. اگرچه در این بخش از سایت به شما توصیه شده تا مرحله‌ی بعدی را با استفاده از تلفن همراه خود انجام دهید، اما این کار لزومی نداشته و می‌توانید با استفاده از هر دستگاهی که در حال ثبت نام هستید، این مرحله را دنبال نمایید.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آمارکتس

  روند ثبت نام در این کارگزاری بسیار ساده بوده و به همان مدارک معمول که در مقاله ثبت نام در فارکس گفته شد، نیاز دارد. جالب است بدانید که تا بدینجا، ثبت نام شما در این کارگزاری تکمیل شده، اما برای تایید شدن حساب معاملاتی توسط تیم پشتیبانی این بروکر، به مدارک و اطلاعات زیر نیاز خواهید داشت.

  تصویر مدرک هویتی (شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، گواهینامه و ..) که از تاریخ انقضای آن‌ها نگذشته باشد.

  • شماره تلفن همراه (انجام شده تا بدینجا)
  • ایمیل در دسترس (انجام شده بدینجا)
  • اطلاعات شخصی همانند نام، تاریخ تولد و … (به زبان انگلیسی)

  بارگذاری مدارک آمارکتس

  در چهارمین گام از ثبت نام amarkets وارد صفحه‌ای می‌شوید که در آن به شما گفته شده که با موبایلتان ادامه دهید. در صورتیکه مایل باشید، می‌توانید با همین دستگاهی که در حال حاضر مشغول به ثبت نام هستید نیز ادامه دهید. برای این کار، برروی گزینه از این دستگاه استفاده کنید و ادامه دهید کلیک نمایید.

  بارگذاری مدارک آمارکتس

  با کلیک برروی این گزینه، می‌توانید از تصویر مدرک موجود استفاده نموده و نیازی به استفاده از تلفن همراه (و دوربین آن) برای بارگذاری مدرک وجود ندارد.

  در هنگام بارگذاری تصویر مدرک دقت داشته باشید که اولا مدرک استفاده شده باید دارای اعتبار بوده و تاریخ آن نگذشته باشد و دوما، یکی سری نکات را باید در عکس انتخابی، رعایت نمایید. این نکات به شرح زیر هستند:

  • فوکوس عکس باید برروی مدرک شناسایی باشد (تار نباشد)
  • نور محیطی مناسب باشد تا بازتاب آن باعث محو شدن اطلاعات مدرک نشود
  • هر چهار گوشه‌ی مدرک باید در تصویر مشخص باشد و مدرک باید از چهار گوشه فاصله داشته باشد
  • اطلاعات مهم شامل نام، نام خانوادگی، شماره کارت و … باید واضح باشند

  برروی گزینه تایید، انجام شد کلیک نموده تا به صفحه‌ی بعدی منتقل شوید. در صفحه دوم، برروی گزینه یک عکس بارگذاری نمایید کلیک نموده تا بتوانید از تصویر و فایل موجود در سیستم خود، استفاده نمایید.

  تصویر جلو مدرک برای آمارکتس

  کارگزاری آمارکتس از یک سیستم مدرن پردازش تصویر استفاده کرده تا به محض بارگذاری تصویر مدرک، اطلاعات شما را پردازش کرده و نیازی به تایپ مجدد آن نباشد.

  با ورود به صفحه‌ی دوم، ابتدا باید تصویری از جلوی مدرک شناسایی خود بارگذاری نمایید. مطابق تصویر، ابتدا گزینه‌ی یک عکس بارگذاری نمایید را انتخاب نموده و تصویر جلوی مدرک خود (شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، پاسپورت و …) را بارگذاری نمایید.

  پس از این مرحله، باید تصویر پشت مدرک شناسایی خود را بارگذاری نمایید. سیستم هوشمند آمارکتس تصویر را بررسی کرده و در صورتیکه اخطاری وجود داشته باشد، به شما اعلام خواهد کرد.

  در صورتیکه با تلفن همراه خود در حال ثبت نام هستید، به سادگی می‌توانید مدرک را برروی یک سطح تیره رنگ قرار داده و دوربین خود را روشن نمایید. سپس طبق راهنمای نمایش داده شده، عکس گرفته و بارگذاری نمایید. این کار را برای هر دو سمت مدرک شناسایی خود انجام داده و در نهایت، عکس‌ها را ارسال نمایید تا به مرحله‌ی بعدی منتقل شوید.

  بارگذاری مدرک در آمارکتس

  پس از این مرحله، نوبت به تایید اطلاعات فردی یا همان تکمیل اطلاعات پروفایل خواهد رسید.

  سیستم هوشمند آمارکتس، اطلاعات خوانده شده از تصویر را پردازش کرده و به صورت اتوماتیک فیلدهای نام، نام خانوادگی و حتی تاریخ تولد را پر خواهد کرد.

  به دلیل کیفیت پایین عکس، ممکن است این اطلاعات تفاوت‌های اندکی با اطلاعات واقعی شما داشته باشد. به همین جهت نیز حتما تمامی فیلدها را با دقت بررسی نمایید.

  پس از اطمینان از صحت نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد، جنسیت خود را انتخاب نموده و در نهایت برروی گزینه بعدی کلیک نمایید.

  پس از این مرحله، پشتیبانی این کارگزاری در مدت زمان بسیار کوتاه (عموما تا 5 دقیقه)، اطلاعات شما را بررسی کرده و حساب کاربری شما را تایید خواهد کرد.

  در برخی از ساعات شبانه روز و روزهای تعطیل، احتمال طولانی‌تر شدن این زمان وجود دارد. حداکثر زمان تایید حساب معادل 12 ساعت خواهد بود.

  تایید هویت بروکر آمارکتس

  پس از طی شدن صحیح مراحل فوق، پیغامی به شما نمایش داده خواهد شد که مبنی بر تایید مدارک شما است. تصویر این پیغام در زیر نمایش داده شده است. برروی گزینه متشکرم کلیک نمایید تا وارد کابین شخصی amarkets شوید. در ادامه، کار با این کابین شخصی آموزش داده خواهد شد.

  ساخت حساب معاملاتی بروکر آمارکتس

  ورود به کابین شخصی amarket

  نمای کلی کابین شخصی آمارکتس در تصویر زیر نمایش داده شده است. بهتر است بدانید که این کابین، یکی از مجهزترین کابین‌ها در میان تمامی بروکرها بوده و کاربری آن نیز بسیار آسان است. در بخش‌های بعدی این مقاله، نحوه کار با ابزار و خدمات ارائه شده در این کابین، به صورت تصویری آموزش داده می‌شود.

  کابینه شخصی آمارکتس

  آموزش کابین شخصی آمارکتس

  پس از ورود به کابین شخصی amarkets، از منوی سمت راست تصویر می‌توانید به تمامی خدمات ارائه شده دسترسی داشته باشید. نمای نزدیک این منو در تصویر نمایش داده شده که شامل بخش‌های زیر است:

  • واریز و برداشت
  • معامله کردن (حساب‌ها)
  • پلتفرم معاملاتی (دانلود)
  • کپی تریدینگ
  • پروفایل من (تکمیل اطلاعات شخصی)
  • دست‌آوردها
  • کش‌بک (دریافت بخشی از کارمزد)
  • سرویس‌ها (VPN و VPS)
  آموزش کابین شخصی آمارکتس

  در این بخش از آموزش، به ترتیب خدماتی که به آن نیاز خواهید داشت را بر اساس این پنل کاربری به شما آموزش خواهیم داد.

  افتتاح حساب معاملاتی

  اگرچه در هنگام ساخت حساب کاربری در این کارگزاری، به صورت اتوماتیک یک حساب معاملاتی از مدل استاندارد در اختیار شما قرار گرفته است (اطلاعات آن برای شما ایمیل شده)، اما احتمالا نیاز باشد تا تغییری در اولین حساب خود ایجاد نمایید و از گزینه‌های بهتری برای افتتاح حساب معاملاتی آمارکتس استفاده نمایید. بنابراین، از منوی سمت راست، برروی گزینه معامله کردن کلیک نمایید تا لیست باز شود.

  از منوی باز شده که در تصویر نمایش داده شده است، گزینه حساب واقعی جدید را انتخاب نمایید تا یک حساب real آمارکتس را باز نمایید.

  پس از انتخاب این منو، در صفحه‌ی باز شده تمامی گزینه‌های موجود برای ساخت یک حساب واقعی فارکس به شما نمایش داده شده که باید بر اساس استراتژی معاملاتی خود، تنظیمات را اعمال نمایید. تصویری از این مرحله در زیر نمایش داده شده است.

  مطابق تصویر فوق، ابتدا باید پلتفرم معاملاتی را انتخاب نموده، سپس ارز پایه حساب را انتخاب نمایید و در نهایت نیز نوع حساب را انتخاب نمایید. توصیه می‌شود لوریج یا همان اهرم را در بازه‌ی معقولی انتخاب نمایید تا ریسک معاملات خود را در حداقل نگهدارید. در نهایت، برروی گزینه افتتاح حساب واقعی کلیک نمایید تا حساب معاملاتی جدید شما ایجاد شود. اطلاعات حساب شما (یوزر و پسورد) برای شما ایمیل خواهد شد.

  دانلود پلتفرم معاملاتی

  پس از ساخت حساب معاملاتی، نوبت به دانلود پلتفرم معاملاتی مناسب خواهد رسید. برای این کار، از منوی سمت راست کابین شخصی amarkets برروی گزینه پلتفرم معاملاتی کلیک نمایید. با باز شدن گزینه‌ها، لیست پلتفرم‌های قابل استفاده نمایش داده خواهد شد. سپس با توجه به حساب معاملاتی خود، پلتفرم را انتخاب نموده تا وارد صفحه‌ی دانلود هر پلتفرم شوید.

  دانلود متاتریدر آمارکتس

  با باز شدن صفحه‌ی جدید، لینک پلتفرم معاملاتی برای سیستم عامل‌های مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای مثال، اگر قصد دانلود متاتریدر 5 آمارکتس را داشته باشید، به صفحه‌ای مشابه تصویر زیر منتقل خواهید شد.

  دانلود متاتریدر 5 آمارکتس

  همانطور که مشاهده می‌کنید، لینک لینک دانلود متاتریدر 5 برای ویندوز به شما نمایش داده شده که می‌توانید با توجه به دستگاه خود، دانلود نمایید. این اپ در اپ استور و همچنین گوگل پلی نیز موجود بوده و به سادگی قابل دانلود است. پس از دانلود و نصب، لازم است تا سرور مناسب را انتخاب نمایید. همانطور که پیشتر مطرح شد، نام سرور شما در ایمیل ارسال شده پس از افتتاح حساب ذکر شده است.

  پس از لاگین کردن به متاتریدر، کافی است که ضمن انتخاب سرور مناسب، اطلاعات کاربری شامل یوزر نیم و پسورد را وارد کرده تا به سرورهای قدرتمند amarkets متصل شوید. پس از آن، همه چیز برای معامله کردن آماده شده و فقط لازم است تا با بهره‌گیری از صرافی فارکس معرفی شده از سمت کارگزاری یا خواندن مقاله صرافی فارکس، واریز خود را انجام داده و از همان لحظه معاملات خود را شروع نمایید.

  سرویس‌های کابین شخصی

  یکی از نقاط قوت آمارکتس، اطلاع از شرایط روزانه ایرانیان بوده و برای ارائه‌ی راهکارهای متناسب با کاربران ایرانی، بخشی را بانام سرویس‌ها معرفی کرده است. در این بخش، گزینه‌های متعددی در اختیار شما قرار گرفته که شامل طرح معاملاتی، یک اندیکاتور، تحلیل‌گر، سیگنال، ربات و نهایتا وی پی ان و VPS است. شاید مهمترین بخش این سرویس‌ها، بخش مربوط به وی پی ان بوده که اجازه دهید آن را بررسی نماییم.

  وی پی ان آمارکتس

  در بخش وی‌پی‌ان، آمارکتس چندین افزونه و نرم‌افزار برای اتصال امن و سریع به کابین شخصی معرفی کرده است. این نرم‌افزارها در دو بخش همراه با هزینه و رایگان معرفی شده‌اند که به سادگی می‌توانید با کلیک کردن برروی هر یک، ضمن یادگیری مراحل استفاده، آن را نصب و استفاده نمایید.

  خدمات آمارکتس

  یکی از نکات جالب، فراهم کردن امکان خرید یک VPS شخصی با حداکثر سرعت به قیمت ماهانه نزدیک به 10 دلار است. تریدرهای حرفه‌ای که به دنبال یک ارتباط امن و سریع و با حداقل پینگ هستند، می‌توانند این خدمت را از کارگزاری آمارکتس خریداری نمایند. در صورتیکه جزو مشتریان حرفه‌ای باشید و مبالغ قابل توجهی را در این کارگزاری ترید نمایید، این کارگزاری وی پی اس را به شما هدیه خواهد داد.

  وی پی اس آمارکتس

  این وی پی اس دارای 3 گیگ رم، پردازشگر با سرعت 3 گیگا هرتز و 4 گیگ فضای ذخیره‌سازی SSD است. این اسپک فنی برای تریدرها در سطح عالی بوده که بدون شک به ترید امن و سریع کمک خواهد کرد. اما همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، این خدمت توسط یک مجموعه خارجی ارائه شده و ای مارکتس تعهدی در خصوص عملکرد و پایداری آن نخواهد داشت. آموزش نحوه اتصال به وی پی اس نیز در اختیار شما قرار گرفته است.

  کپی تریدینگ آمارکتس

  یکی از خدمات جدید و منحصر به فرد این کارگزاری، امکان کپی تریدینگ آسان برای تریدرها است. چه سرمایه‌گذار باشید چه قصد مدیریت سرمایه یا همان معامله‌گری را داشته باشید، به سادگی می‌توانید از منوی سمت راست وارد بخش کپی تریدینگ شده و گزینه مناسب را انتخاب نمایید. در صورتیکه قصد سرمایه‌گذاری داشته باشید، می‌توانید معاملات تریدرهای برتر را کپی کرده و در سود و زیان آن‌ها شریک باشید.

  کش بک amarkets

  در صورتیکه تریدر حرفه‌ای باشید، می‌توانید با معاملات بیشتر، بخشی از کارمزدهای پرداخت شده به بروکر را به صورت کش بک دریافت نمایید. در منوی سمت راست کابینه، گزینه کش بک ارائه شده که در آن، نرخ این ریبیت اعلام شده است. هرچقدر که میزان ترید ماهیانه شما بیشتر باشد، سطح کش‌بک نیز افزایش خواهد یافت. نرخ ریبیت آمارکتس یا همان کش بک را در تصویر زیر مشاهده نمایید.

  طرح کشبک مخصوص تریدرهایی هست که در برنامه وفاداری شرکت نمایند. این برنامه شامل یک سری قوانین بوده که از جمله‌ی آن‌ها، استفاده از حساب‌های استاندارد و فیکس بوده و حساب معاملاتی ECN مشمول کشبک نخواهد شد. همچنین در هر معامله، تغییر قیمت باید حداقل 10 پیپ باشد، در غیر این صورت جزو طرح برنامه کش بک در نظر گرفته نخواهد شد. شرح دقیق این قوانین در صفحه مربوط به کشبک در کابین شخصی بیان شده است.

  بهترین دارایی برای معامله در Amarket

  انتخاب میان دارایی‌های مختلف برای ترید کردن، بستگی به سبک معاملاتی شما دارد. اما این کارگزاری در سطح جهان، به عنوان بروکر سهام شناخته می‌شود. تنوع سهام و شاخص بورس‌های بزرگ دنیا در این کارگزاری تقریبا دو برابر سایر بروکرهای فعال در ایران بوده و به همین جهت نیز امکان کسب درآمد کم ریسک را برای تریدرها فراهم کرده است.

  برای مثال، اگر به دنبال خرید سهام تسلا، آمازون، متا، گوگل، مایکروسافت و … باشید و یا قصد داشته باشید که از شاخص بورس نزدک و نیویورک درآمد کسب کنید، این بروکر بهترین انتخاب برای شما است. ثبت نام در Amarkets کاملا رایگان بوده و برای بررسی شرایط حساب‌های مختلف، می‌توانید در کمتر از 2 دقیقه، حساب معاملاتی دموی خود را باز نمایید. برای رفتن به سایت اصلی بروکر آمارکتس کافی است برروی دکمه‌ی زیر کلیک نمایید، در نظر داشته باشید که در حال حاضر، این سایت فیلتر بوده و نیاز به استفاده از فیلترشکن یا تغییر آی پی خواهید داشت.

  تجربه ترید در کارگزاری Amarkets

  اگر در خصوص عملکرد این کارگزاری اطلاعات خاصی دارید و یا سوالی ذهن شما را درگیر کرده است، می‌توانید سوال و نظر خود را در خصوص عملکرد این کارگزاری در پایین همین مقاله وارد نموده و با تجربیات دیگر تریدرها آشنا شوید.

  کلاهبرداری آمارکتس

  متاسفانه امروزه ترول‌ها و اکانت‌های فیک سعی در خراب کردن عملکرد و سابقه‌ی مجموعه‌های معتبر دارند. بروکر amarkets یکی از قدیمی‌ترین و خوش‌نام‌ترین بروکرهای سطح جهانی بوده که ورود آن به ایران، باعث خوشحالی تریدرها و قوت قلب آنان شده است. تا بدین لحظه، هیچگونه کلاهبرداری از این کارگزاری که واقعی و قابل استناد باشد، گزارش نشده است. در برخی موارد، تریدر بدون لحاظ کردن موافقتنامه همکاری (شرایط ترید کردن)، بعضی از سبک‌های معاملاتی را استفاده کرده که ممکن است بر خلاف قوانین کارگزار باشد. این موارد در حقیقت اشتباه تریدر بوده و ربطی به اعتبار کارگزار ندارد.

  به دلیل مسائل متعدد، لینک سایت اصلی این کارگزاری در ایران بارها تغییر کرده تا وبسایت همواره در دسترس تمامی تریدرهای ایرانی قرار بگیرد. برای اطلاع از آخرین لینک سایت اصلی این کارگزاری، اینجا را کلیک نمایید. همچنین برای وارد شدن به این وبسایت، در حال حاضر نیاز به تغییر آی پی وجود دارد.

  بله. در میان تمامی بروکرهای فعال در ایران، این کارگزاری جزو معتبرترین بروکرهای فعال در سطح جهان و ایران بوده که مشوق های متعددی را برای کاربران خود در نظر گرفته است. تمامی کاربران جدید، 25 درصد بونوس خوش آمدگویی دریافت خواهند کرد که می‌تواند سودآوری معاملات در فارکس را افزایش دهد.

  این بروکر سبد معاملاتی بسیار متنوعی داشته و سه حساب معاملاتی مجزا را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. دلیل اصلی شهرت این کارگزاری در سطح جهانی، تنوع بسیار بالای سبد معاملات سهام و شاخص بورس های بزرگ جهانی است. بنابراین، اگر به دنبال سرمایه گذاری مطمئن با ریسک پایین هستید، سبد معاملاتی این بروکر مناسب شما است.

  4.9/5 - (8 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  1 نظر در مورد بروکر آمارکتس ❤️ لینک سایت اصلی کارگزاری amarket

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. خیلی مقاله‌ی جامعی بود، دستتون درد نکنه بابت ارزیابی کامل آمارکتس

   832

  wootel chatbox