کمترین اسپرد فارکس در کدام بروکر فارکس ارائه شده است؟

کمترین اسپرد جفت ارز

کمترین اسپرد

همانطور که در مقاله بهترین کارگزاری فارکس توضیح دادیم، یکی از مهمترین ملاک‌های انتخاب کارگزاری فارکس، توجه به میزان کارمزدهای دریافتی و خصوصا اسپرد است. میزان اسپرد، ربط مستقیمی به حاشیه‌ی سود تریدر از معاملات فارکس داشته و نمی‌توان ساده از کنار آن عبور کرد. به همین دلیل نیز در این مقاله، سعی می‌کنیم تا کارگزاری با کمترین اسپرد برروی نمادهای معاملاتی مختلف را معرفی نماییم.

بهتر است بدانید که میزان اسپرد بستگی به حساب معاملاتی، نماد معاملاتی و همچنین زمان انجام (در اسپردهای شناور) معامله داشته و نمی‌توان به سادگی، رتبه‌بندی مشخصی بر اساس کمترین اسپرد بیان کرد. با این حال، در این مقاله پس از بررسی ماهیت اسپرد یا همان Spread، سعی می‌کنیم تا بهترین انتخاب را بر اساس نماد معاملاتی، معرفی کنیم.

طبیعتا با افزایش سپرده‌ی اولیه، تریدر می‌تواند از حساب معاملاتی بهتری استفاده نماید، بنابراین، در این مقاله فرض را بر این خواهیم گذاشت که بودجه‌ی اولیه‌ی تریدر، معادل 100 دلار بوده و حساب مرتبطی را از هر بروکر، بررسی خواهیم کرد.

کمترین اسپرد فارکس در کدام بروکر فارکس ارائه شده است؟
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اسپرد چیست؟

  اسپرد یکی از روش‌هایی است که بروکر فارکس از طریق آن، درآمد کسب می‌کند. اسپرد در هر معامله لحاظ شده و در حقیقت، میزان تفاوت قیمت خرید و فروش است. همانطور که اگر به صرافی یا طلا فروشی مراجعه کنید، قیمت خرید و فروش دارایی (ارز یا طلا) متفاوت است، در کارگزاری‌های فارکس نیز قیمت لحظه‌ای برای خرید و فروش نیز متفاوت است. یعنی اگر یک دارایی را در آن واحد بخرید و بفروشید، کارگزاری مبلغی را به عنوان کارمزد معاملاتی خود، دریافت خواهد کرد. عموما اسپرد بر اساس واحد پیپ اندازه‌گیری می‌شود. به همین دلیل نیز بهتر است با مفهوم پیپ در فارکس آشنا باشید.

  انواع اسپرد

  در بازار فارکس، اسپرد به دو صورت ثابت Fixed و شناور Float در نظر گرفته می‌شود. اسپرد ثابت یک عدد مشخص و بدون تغییر بوده و در هر لحظه، چند پیپ با قیمت بازار متفاوت است. اما در اسپرد شناور، عوامل خارجی برروی تفاوت قیمت خرید و فروش اثرگذاشته و باعث کم یا زیاد شدن (و حتی صفر شدن) Spread خواهند شد. در حالتی که تفاوت قیمتی خرید و فروش بسیار زیاد شود، اصطلاحا از لفظ واید شدن اسپرد استفاده شده که طبیعتا معامله کردن در این زمان، منطقی نخواهد بود.

  برخلاف باور عموم، زمانی اسپرد شناور به حداکثر می‌رسد که معاملاتی کمی در بازار انجام شود. یعنی عموما هرچقدر که دارایی محبوب‌تر باشد یا معاملات آن بیشتر باشد، میزان اسپرد شناور کمتر خواهد بود. البته هر کارگزاری ممکن است نوع تعیین اسپرد شناور را متفاوت تعیین کند. اما به صورت کلی، انجام معاملات بیشتر برروی یک نماد، به معنای کاهش میزان اسپرد شناور خواهد بود و زمانی کمترین اسپرد تجربه می‌شود، که بیشترین معاملات در حال انجام برروی محبوب‌ترین نمادها باشند. در تصویر زیر، تفاوت میان اسپرد شناور و ثابت به صورت ساده نمایش داده شده است.

  زمان کمترین اسپرد

  اسپرد ثابت یا شناور؟

  یکی از سوالات پر تکرار این است که اسپرد شناور بهتر است یا اسپرد ثابت و در حقیقت، کمترین اسپرد از کدام مدل است. عموما میزان اسپرد شناور از ثابت کمتر بوده، مگر اینکه به دلایلی، اسپردها واید شوند. در حساب‌هایی با اسپرد متغیر، عموما میزان Spread از 0 پیپ شروع شده، اما عموما هیچ نماد معاملاتی در هیچ حسابی، میزان اسپرد ثابت صفر ارائه نشده است. بنابراین، اگر به دنبال کمترین اسپرد در حساب‌های معاملاتی هستید، بهتر است به دنبال حسابی با Float Spread باشید.

  اسپرد صفر چیست؟

  اگرچه در شرح بسیاری از حساب‌ها بیان شده که اسپرد از 0 پیپ، اما کمتر زمانی پیدا می‌شود که بتوان از اسپرد کاملا صفر استفاده کرد. در بعضی حالات هم ممکن است کارگزاری فارکس صرفا از شعار اسپرد صفر واقعی استفاده کرده باشد تا مخاطبان را جذب نماید. در این حالت، بهتر است حتما میزان کمیسیون و سواپ (دو روش دیگر درآمدی بروکر) را نیز بررسی نمایید تا مطمئن شوید که نه تنها کمترین اسپرد، بلکه کمترین کارمزد معاملاتی را خواهید پرداخت. به هر حال هیچ بروکری خدمات خود را رایگان ارائه نمی‌کند!

  کمترین اسپرد نمادهای فارکس

  میزان اسپرد نمادهای مختلف معاملاتی، متغیر بوده و از 0 پیپ تا بیش از 50 پیپ و حتی بیشتر تغییر خواهد کرد. بنابراین، برای راحت شدن کار تریدر، در این مقاله سعی می‌کنیم تا کمترین اسپرد برای دارایی‌های مختلف را به ترتیب بیان کنیم. در یک دسته‌بندی کلی، دارایی‌های قابل معامله در فارکس یا همان نمادهای معاملاتی به شرح جفت ارزها، سهام، انرژی، شاخص بورس، رمزارزها، کالاها، فلزات گران‌بها و … هستند.

  کمترین اسپرد جفت ارز

  جفت ارزها و خصوصا نماد معاملاتی USD/EUR، محبوب‌ترین دارایی جهانی برای معاملات فارکس است. وجود اندیکاتورها و همچنین سیگنال‌های رایگان در وبسایت‌ها و کانال‌های تلگرامی، باعث شده تا میزان معاملات تریدرهای ایرانی برروی این نماد معاملاتی، بسیار بالا باشد. در ارزیابی انجام شده، مشخص گردید که کمترین اسپرد جفت ارزها توسط بروکر ارانته لحاظ شده است. در حساب استاندارد این کارگزاری (با دیپازیت اولیه 50 دلاری)، اسپرد به صورت متغیر و از 1 پیپ لحاظ شده است.

  این کارگزاری یکی از معتبرترین بروکرهای جهانی است که به دلیل رگولاتوری قدرتمند و همچنین تیم پشتیبانی پارسی زبان متخصص و متعهد، در ایران به سرعت محبوب شد. بنابراین، اگر در استراتژی معاملاتی خود، به دنبال کمترین اسپرد جفت ارز فارکس هستید، بروکر ارانته انتخاب مطمئنی برای شما خواهد بود. متاسفانه وبسایت این کارگزاری در ایران فیلتر بوده و برای وارد شدن به سایت، باید ابتدا آی پی خود را تغییر دهید.

  کمترین اسپرد طلا و فلزات گرانبها

  در دسته‌ی فلزات گران‌بها، نماد معاملاتی طلا یا همان XAU/USD جزو محبوب‌ترین نمادهای معاملاتی است. همانطور که در مقاله بروکر طلا بیان کردیم، تنها کارگزاری معتبر و فعال در ایران که امکان معامله طلا با اسپرد ثابت را فراهم کرده است، بروکر آی تی بی است. نکته‌ی مهم این کارگزاری اینجاست که نه تنها اسپرد از مدل ثابت است، بلکه کمترین اسپرد طلا نیز ارائه شده که معادل 2.5 پیپ است. به صورت کلی، بروکر ITBFX بهترین گزینه برای افرادی است که به دنبال معامله برروی فلزات ارزشمند هستند.

  کمترین اسپرد سهام و شاخص بورس

  معامله سهام و شاخص بورس، یکی از امن‌ترن و خوش‌بازده‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در فارکس است. بسیاری از بروکرها فقط چند سهم محدود را ارائه کرده که عملا فعالیت در آن‌ها را غیر ممکن می‌کند. برای مثال، بروکر آلپاری حتی امکان معامله‌ی سهام به صورت مجزا را نداده و تریدر تنها می‌تواند برروی صندوق سهام (جمع چندین سهام از پیش مشخص)، معامله کند. طبیعتا در چنین مواردی، امکان فعالیت مستمر و مثبت وجود نخواهد داشت.

  همانطور که در مقاله بروکر سهام مطرح کردیم، کارگزاری آمارکتس و بروکر ifc با داشتن بیشترین تنوع در سبد سهام معاملاتی، بهترین انتخاب برای فعالیت در بخش سهام و شاخص بورس هستند. در رده‌ی بعدی نیز بروکر آی تی بی قرار گرفته است. در میان این سه کارگزاری معتبر، کمترین اسپرد توسط بروکر آی تی بی لحاظ شده، اما تعداد سهام آن، محدود است. در رده دوم نیز بروکر آمارکتس قرار گرفته که هم اسپرد کم دریافت کرده و هم تنوع خوبی دارد. بروکر ifc نیز تنوع بسیار خوبی داشته، اما میزان اسپرد آن اندکی بیشتر از آمارکتس است.

  بهتر از پیش از ثبت نام در هریک از کارگزاری‌ها، ابتدا با مزایا و محدودیت‌های هر یک آشنا شوید. در مقالات بروکر آمارکتس و بروکر ifc هر دو کارگزاری به شکل جامعی بررسی شده‌اند.

  کمترین اسپرد رمزارزها

  اگرچه ممکن است انتخاب اول بسیاری از افراد برای خرید و فروش رمزارزها، صرافی کوینکس باشد، اما امکان ترید کردن برروی این نمادها به صورت CFD، در کارگزاری‌های فارکس نیز ارائه شده است. عموما کارگزاری‌های فارکس لیست محدودی از رمزارزها (کمتر از 20 نماد) را به مشتریان خود ارائه کرده‌اند. به دلیل قابلیت استفاده از اهرم و همچنین معاملات هدجینگ (برخلاف نتینگ در صرافی‌های دیجیتال) و در نهایت امکان استفاده از ابزارهای تحلیل تکنیکال در پلتفرم معاملاتی، بعضی از تریدرها ترجیح می‌دهند که رمزارزها را در فارکس معامله کنند.

  در میان کارگزاری‌های فعال در ایران، ارانته و آی‌تی‌بی متنوع‌ترین سبد معاملاتی رمزارزها را ارائه کرده‌اند. میزان اسپرد معاملات کریپتو در هر دو بروکر تقریبا مشابه بوده و از این جهت، تفاوت خاصی میان دو کارگزاری وجود ندارد. با این حال، عموما تریدرها به دلیل اینکه با ارانته بیشتر آشنا هستند، این کارگزاری را برای معاملات رمزارز، انتخاب می‌کنند.

  انتخاب بروکر بر اساس اسپرد

  اگرچه میزان اسپرد مهم است، اما در نهایت آنچه که باید برای انتخاب بروکر در نظر بگیرید، ارزیابی کلی عملکرد کارگزاری و همچنین استراتژی معاملاتی خودتان است. برای مثال، اگر به سبک اسکالپینگ معامله می‌کنید، باید بروکری را انتخاب کنید که اجازه‌ی اسکالپینگ را داده باشد، چرا که بعضی از بروکرها، اسکالپ تریدینگ را جزو مخالفات لحاظ کرده‌اند. اما به صورت کلی، بروکر ارانته انتخاب خوبی بر اساس کمترین اسپرد معاملاتی دارایی‌ها است.

  اسپرد بروکرها بر اساس حساب معاملاتی، نماد معاملاتی و همچنین زمان معامله (در اسپرد شناور)، متغیر است. اما به صورت کلی، می‌توان گفت که کمترین اسپرد جفت ارز فارکس در ارانته، برای طلا و سایر فلزات ارزشمند و همچنین انرژی (نفت و گاز) در آی‌تی‌بی، برای سهام در آمارکتس و نهایتا برای رمزارزها نیز در ارانته ارائه شده است.

  بله. در حساب‌هایی که اسپرد شناور دارند، امکان صفر شدن مقطعی (به ندرت) وجود دارد. در صورتیکه بروکری یک حساب با اسپرد صفر واقعی ارائه نماید، حتما میزان کمیسیون و سوآپ را بررسی نمایید تا مطمئن شوید که به صورت کلی، میزان کارمزد پرداختی، بیش از حد معمول نباشد.

  3.2/5 - (9 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  5 نظر در مورد کمترین اسپرد فارکس در کدام بروکر فارکس ارائه شده است؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. چرا قصه تعریف کردید برا ناشی ها هی توضیح دادید
   از چشم تریدر امتیاز ۱ از صد میدم
   شما از جنبه سئو پست زدید
   این چه مقایسه ای بود دریاره اسپرد ضعیف عمل کردید

   25

   1. جعفر عزیز
    از اینکه از خواندن این مقاله رضایت نداشتیم، متاسفیم. شاید شما تریدر خیلی حرفه ای هستید و این مطالب مناسب شما نبوده. اما با شناختی که ما از علاقه مندان به بازار فارکس داریم، این اطلاعات میتونه در مرحله اول و انتخاب بروکر، بسیار کاربردی باشه.
    بهترین هست

    19

    1. شما با این توضیحات تریدرهای تازه کار را گول میزنید اسپرد روبو فارکس خیلی کمتر از ارانته هست و اصلا قابل مقایسه با روبو نیست شما یا بلد نیستی چه طور باید بررسی کنی یا قصد و غرض داری

     19

     1. بهروز عزیز
      همونطور که در مقاله عرض کردیم، هم نماد مورد نظر مهمه و هم حسابی که باهاش کار میکنی. در خصوص روبوفارکس هم باید گفت که بروکر مناسبی برای تریدرهای ایرانی نیست. نه تنها ما، بلکه تمامی وبسایت‌های ایرانی و خارجی، همین رتبه‌بندی رو برای کمترین اسپرد فارکس بین بروکرها بیان کردن. به نظرتون شما بهتر میدونید؟
      بهترین هست

      17

  wootel chatbox