بهترین کارگزاری فارکس در ایران ❤️رتبه بندی کارگزاری ها

نقش کارگزاری در بازار فارکس

کارگزاری فارکس

برای فعالیت موفق در فارکس، لازم است تا یک کارگزاری فارکس معتبر انتخاب نموده و حتما به دنبال آن هستید تا بهترین کارگزاری فارکس در ایران را بشناسید. در این مقاله قصد داریم تا در ابتدا، ملاک‌های مهم ارزیابی این مجموعه‌ها را بیان کرده و در نهایت نیز علاوه بر بیان رتبه‌بندی کارگزاری‌های فارکس، به شما بگوییم که هر بروکر برای چه سبک معاملات و یا نماد معاملاتی، بهترین انتخاب است.

اعتبار کارگزاری فارکس

پیش از هر چیز لازم است بیان کنیم که در این مقاله، تنها کارگزاری‌هایی ارزیابی خواهند شد که اعتبار مناسبی به عنوان کارگزار داشته باشند. بررسی اعتبار هر کارگزاری بر اساس دو پارامتر انجام شده که اولین پارامتر، داشتن رگولاتوری معتبر بوده و پارامتر دوم نیز سابقه‌ی فعالیت به عنوان بروکر است. در صورتیکه مایل هستید به سرعت به بخش رتبه‌بندی کارگزاری‌ها مراجعه نمایید، برروی دکمه‌ی زیر کلیک نمایید.

بهترین کارگزاری فارکس در ایران ❤️رتبه بندی کارگزاری ها
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  ملاک های مهم انتخاب کارگزاری فارکس

  برای اینکه بتوانیم بهترین کارگزاری فارکس در ایران را انتخاب نماییم، ابتدا باید بدانیم که نحوه‌ی ارزیابی کارگزاری‌ها چگونه بوده و چه ملاک‌هایی را باید در نظر بگیریم. این ملاک‌ها شامل رگولاتوری، تنوع حساب‌های قابل معامله (حداقل واریز و اهرم)، میزان کارمزد (اسپرد، کمیسیون و سوآپ)، کیفیت تیم پشتیبانی فارسی زبان، پلتفرم‌های معاملاتی ارائه شده (و سرعت اجرای معاملات در آن)، طرح‌های تشویقی و در نهایت، قابلیت واریز و برداشت ریالی و آسان بوده که در ادامه، هر یک توضیح داده می‌شود.

  رگولاتوری

  اولین نکته در ارزیابی کارگزاری فارکس، اعتبار این مجموعه بوده که با بررسی مدت زمان حضور در بازار و داشتن رگولاتوری بررسی می‌شود. طبیعتا بروکرهایی که قدمت بیشتری دارند، اعتبار بالاتری داشته و مشتریان بیشتری نیز دارند. اما لزوما قدمت بالا و داشتن انواع رگولاتوری‌ها به معنای آن نیست که کارگزاری، بهترین کارگزاری فارکس بوده، چرا که ملاک‌های دیگری نیز باید بررسی شود. در ادامه، لیست رگولاتوری‌های معتبر را بیان خواهیم کرد که داشتن هر یک از این‌ها، به معنای اعتبار کارگزاری است.

  اگرچه هر کدام از این رگولاتوری‌ها مربوط به فعالیت در بخشی از کشورها است، اما عموما کارگزاری فارکس برای دفتر اصلی خود، رگولاتوری مرتبط با همان کشور را دریافت کرده و به سایر نقاط دنیا نیز خدمات خود را ارائه می‌نماید. در میان کارگزاری‌های فعال در ایران، عموما دریافت رگولاتوری CySec و FSA رواج بیشتری دارد که هر دو از رگولاتوری‌های معتبر جهانی به حساب می‌آیند.

  تنوع حساب ها

  یکی از ضعف‌هایی که بیشتر در بروکرهای قدیمی مشاهده می‌شود، نداشتن تنوع حساب‌های معاملاتی است. عموما بروکرهای فارکس بین 3 تا 5 حساب معاملاتی ارائه کرده که تفاوت آن‌ها در میزان سپرده اولیه، نوع کارمزد و بعضا نمادهای قابل معامله است. تنوع حساب به تریدرها کمک می‌کند تا بهترین حساب معاملاتی را بر اساس استراتژی معاملاتی خود انتخاب نمایند. برای مثال، تریدری که به دنبال اسکالپینگ هست، باید از حسابی استفاده نماید که میزان اسپرد بسیار کمی داشته و در عین حال به میزان سوآپ هیچ اهمیتی نمی‌دهد. اهمیت کارمزدها در سودآوری اسکالپ تریدینگ در مقاله بروکر اسکالپ توضیح داده شده است.

  از طرف دیگر، تریدرهایی که به دنبال معاملات طولانی مدت هستند، عموما به میزان اسپرد اهمیت کمتری نسبت به میزان نرخ بهره یا همان سوآپ می‌دهند. تنوع حساب‌های معاملاتی به تریدر اجازه می‌دهد تا بهترین حساب را بر مبنای استراتژی معاملاتی خود انتخاب کرده تا تریدهای سودآورتری را انجام دهد. تریدرهایی که برروی سهام معامله می‌کنند، عموما معاملات طولانی مدتی داشته که در مقاله بروکر سهام به این نکات مهم اشاره شده است.

  تنوع نمادهای قابل معامله

  یکی از مزایای اصلی بازار فارکس این است که با افتتاح یک حساب معاملاتی، می‌توان نمادهای مختلف جهانی را معامله کرد. در ارزیابی بروکرهای فارکس باید به تنوع نمادهای معاملاتی دقت نمود. چرا که ممکن است در زمان‌هایی، برای همه‌ی تریدرها مشخص شود که ارزش یک نماد در حال رشد روز افزون است. در این حالت، اگر تریدر نتواند این نماد را در لیست مشاهده کرده و معامله کند، قطعا از سودآوری بیشتر باز خواهد ماند. کارگزاری‌های قدیمی عموما کمتر از 100 نماد معاملاتی و کارگزاری‌های مدرن عموما بیش از 200 نماد معاملاتی را در لیست خود ارائه کرده‌اند.

  کارمزد کارگزاری فارکس

  محل اصلی درآمد کارگزاری‌های فارکس همانطور که در مقاله بروکر فارکس چیست توضیح داده شده است، کارمزدهایی است که از محل انجام معامله یا باز ماندن پوزیشن دریافت می‌شود. این کارمزدها به سه شکل اصلی اسپرد، کمیسیون و سوآپ (یا بهره شبانه) بوده و طبیعتا هرچقدر مجموع کارمزدها کمتر باشد، درآمد تریدر بیشتر خواهد بود. یکی از مهمترین ملاک‌های ارزیابی و رتبه‌بندی بروکرهای فارکس نیز همین میزان کارمزد دریافتی از هر معامله است.

  پشتیبانی پارسی زبان

  هر کسب و کاری برای موفقیت باید تیم پشتیبانی مناسبی داشته باشد. این تیم پشتیبانی در مواقع ضروری به کمک مشتری آمده تا مشکل وی را در سریعترین زمان ممکن حل نمایند. خصوصا در بازار فارکس که به دلیل نقل و انتقالات مالی نسبتا کلان، تریدرها همواره تحت فشار و استرس زیادی هستند، نبودن تیم پشتیبانی به معنای قرار گرفتن در یک موقعیت تنش‌زا و پر استرس بوده که روان تریدر را پرآشوب خواهد کرد.

  بروکرهای فارکس موفق در ایران همواره دارای بهترین تیم‌های پشتیبانی پارسی زبان بوده که در کمترین زمان ممکن، پاسخگوی سوالات و ابهامات تریدرها هستند. متاسفانه بعضی از کارگزاری‌های قدیمی که در ایران فعالیت داشته و نسبتا سرشناس نیز هستند، یا تیم پشتیبانی ضعیفی دارند و یا حتی پشتیبان پارسی زبان ندارند (مثلا روبو فارکس). توصیه می‌شود که پیش از افتتاح حساب در بروکر، حتما از کیفیت تیم پشتیبانی مطلع شوید.

  پلتفرم معاملاتی

  پلتفرم معاملاتی یا همان برنامه فارکس، برنامه‌ای برای انجام سریع و آسان معاملات (اصطلاحا معامله با یک کلیک) بوده که به کاربر اجازه می‌دهد علاوه بر رصد کردن لحظه‌ای قیمت‌ها، از اندیکاتورها و اکسپرت‌ها نیز استفاده کرده و در زمان مناسب، معاملات خود را باز کرده و یا ببندد. این پلتفرم‌ها قابلیت‌هایی همانند تنظیم حد سود و ضرر و چندین ویژگی دیگر داشته که خصوصا برای ترید کردن حرفه‌ای به آن نیاز است.

  رایج‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی توسط شرکتی با نام متاکوتس توسعه داده شده‌اند که با نام‌های متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در اختیار مشتریان قرار گرفته‌اند. بعضی از بروکرهای پیشگام، علاوه بر این دو پلتفرم معاملاتی، نسخه‌ی اختصاصی خود را نیز توسعه داده و در اختیار مشتریان خود قرار داده‌اند. برای مثال، بروکر IFC پلتفرم اختصاصی خود را با نام نت ترید ایکس ارائه کرده که قابلیت‌های کاربردی متعددی را در اختیار مشتریانش قرار داده است.

  سرعت اجرای معاملات

  اگرچه پلتفرم‌های معاملاتی عموما در میان بروکرها مشترک بوده و همگی توسط شرکت متاکوتس ارائه شده‌اند، اما سرعت اجرای معاملات در این برنامه، ربطی به شرکت توسعه دهنده پلتفرم ندارد. در حقیقت، کارگزاری فارکس باید از یک یا چند سرور قدرتمند استفاده نموده تا معاملات را پردازش نماید. هر چقدر که سرورها قوی‌تر باشند، سرعت اجرای دستورات بیشتر بوده که باعث حرفه‌ای تر شدن پلتفرم معاملاتی خواهد شد. خصوصا برای اسکالپرها، سرعت اجرای بالای معاملات یکی از مهمترین نکات در انتخاب بروکر است.

  طرح های تشویقی کارگزاری فارکس

  یکی از ملاک‌های ارزیابی کارگزاری که اگرچه نقش کمرنگ‌تری نسبت به سایر ملاک‌ها دارد، طرح‌های تشویقی یا همان بونوس‌های ارائه شده است. عموما بروکرها طرح‌های تشویقی متعددی را برای کاربران تازه عضو شده یا تمامی کاربران خود در نظر می‌گیرند که می‌تواند شامل بونوس خوش‌آمدگویی (بونوس ثبت نام)، بونوس واریز، بونوس معامله و … باشد. این طرح‌های تشویقی عموما شامل افزایش سپرده بین 10 تا 100 دلار بوده که در ایام مختلف سال ارائه می‌شود.

  رتبه بندی کارگزاری های فارکس

  تا بدین‌جای مقاله حتما متوجه شده‌اید که انتخاب کارگزاری فارکس باید بر اساس استراتژی معاملاتی انجام شود. با این حال، اجازه دهید تا رتبه‌بندی بروکرهای فارکس را به صورت عمومی انجام دهیم. وبسایت‌های متعددی در سطح جهانی نسبت به رتبه‌بندی بروکرهای فارکس اقدام کرده‌اند که در این میان، مجموعه‌های فارکس بروکرز، اینوستوپدیا، بروکر چوزر، فارکس آرمی، اف ایکس امپایر و … معتبرترین آن‌ها هستند. متاسفانه به جز بروکر ارانته، سایر نام‌هایی که در این رتبه‌بندی‌ها به چشم می‌خورد، هیچگونه فعالیتی در ایران ندارند. 

  بهترین کارگزاری فارکس

  در سطح جهانی، بهترین کارگزاری‌های فارکس به شرح زیر هستند:

  همانطور که متوجه شدید، هیچکدام از این بروکرها در ایران فعالیت نداشته و بنابراین، باید رتبه بندی اختصاصی برای ایران را با توجه به ملاک‌هایی که پیشتر مطرح شد، بیان نمود.

  بهترین کارگزاری فارکس در ایران

  برای رتبه بندی بهترین کارگزاران فارکس در ایران، علاوه بر ملاک‌های فوق، نظر تخصصی چندین تریدر را بررسی نموده تا لیست این کارگزاری‌ها را به ترتیب بالاترین کیفیت، بیان نماییم. در ادامه آخرین رتبه‌بندی این بروکرها را بیان کرده و چند نکته‌ی خلاصه در خصوص هر یک بیان خواهیم کرد.

  ارانته Errante

  بروکر ارانته برای ایرانیان

  همانطور که در مقاله بررسی و ارزیابی بروکر ارانته بیان شد، این کارگزاری در حال حاضر بهترین کارگزاری فارکس در ایران بوده، چرا که نه تنها اعتبار بسیار بالایی دارد، بلکه به دلیل میزان کارمزدهای بسیار کم، تیم تخصصی پشتیبانی فارسی زبان و فراهم کردن امکان واریز و برداشت ریالی، کار تریدرها را بسیار آسان نموده است. از مزایای این بروکر می‌توان به تعدد بالای نمادهای مربوط به سهام و همچنین نداشتن سوآپ در حساب‌های معاملاتی اشاره کرد.

  مزایا
  محدودیت‌ها

  برای بازدید از سایت اصلی این کارگزاری (مخصوص مشتریان ایرانی) برروی لینک زیر کلیک نمایید. به صورت کلی، امتیاز این کارگزاری معادل 9.5 از 10 بوده که بالاترین امتیاز در میان تمامی بروکرهای فعال در ایران است.

  امتیاز کارگزاری ارانته
  9.5/10

  بروکر ifc

  کارگزاری IFC Markets اگرچه در ایران کمتر شناخته شده است، اما یکی از قدیمی‌ترین بروکرهای فارکس فعال در ایران بوده که خوشبختانه خدمات خود را کاملا مدرن نموده است. این کارگزاری در بیش از 80 کشور دنیا فعال بوده و میزبان بیش از 185 هزار تریدر فعال از سرتاسر جهان است. علاوه بر پشتیبانی پارسی زبان قابل اعتماد، بروکر ifc تنها بروکری است که به مشتریان خود اجازه ساخت نماد اختصاصی داده است. همچنین تقریبا تمامی استراتژی‌های معاملاتی در این کارگزاری، از جمله اسکالپینگ، هدجینگ، معامله در زمان خبر و … در آی اف سی مجاز اعلام شده است.

  آی اف سی کارگزاری فارکس در ایران
  مزایا
  محدودیت‌ها

  ثبت نام در این کارگزاری نه تنها اجازه‌ی معامله برروی بیش از 600 نماد معاملاتی را داده، بلکه بونوس‌ها و مشوق‌های خوبی را به تریدر نیز می‌دهد. در رتبه‌بندی بروکرهای فعال در ایران، بروکر ifc با امتیاز 9.1 از 10 در جایگاه دوم قرار گرفته است.

  امتیاز بروکر ifc
  9.1/10

  آمارکتس

  یکی از بروکرهای مطرح در ایران که خدمات فوق‌العاده‌ای به تریدرهای ایرانی داده است، کارگزاری آمارکتس بوده که تنها کارگزاری فارکس در ایران با پشتیبانی 24 ساعته است. همانطور که در مقاله بروکر آمارکتس توضیح داده‌ایم، اگرچه این بروکر رگولاتوری تراز اول جهانی (اروپایی یا آمریکایی) ندارد، اما داشتن رگوله FSA و سابقه‌ی طولانی حضور در بازار، اعتبار و کیفیت آن را تضمین کرده است. ارائه‌ی بیش از 200 نماد معاملاتی در بخش سهام، این کارگزاری را کاندید اصلی بروکر سهام و بروکر طلا نموده است.

  آمارکتس بهترین بروکر برای ایرانیان در سال 2023
  مزایا
  محدودیت‌ها

  اگرچه بیشترین تنوع نمادهای مربوط به سهام در این کارگزاری ارائه شده است، اما ممکن است میزان کارمزدهای دریافت شده در زمان‌های شلوغی بازار، از حد رقابتی خارج شود. البته خوشبختانه ارائه کردن حساب اسپرد ثابت، کار را برای تریدرها آسان نموده است. به صورت کلی، امتیاز این کارگزاری معادل 8.5 از 10 بوده که در جایگاه سوم بهترین بروکرهای فعال در ایران قرار خواهد گرفت.

  امتیاز بروکر آمارکتس
  8.5/10

  بروکر آی تی بی

  حساب ecn آی تی بی

  یکی از بروکرهای فارکسی که کمتر در ایران شناخته شده و عموما مورد نقد منفی قرار گرفته است، بروکر ITB است. متاسفانه نقدهای غیرتخصصی از عملکرد این کارگزاری عموما توسط بروکرهای رقیب انجام شده و دلیل آن نیز کارمزدهای بسیار کم آی تی بی است. در حال حاضر، بهترین بروکر برای معامله کردن طلا، شاخص داوجونز و بسیاری از نمادهای مهم و ارزشمند، همین کارگزاری آی تی بی است که بهترین سرعت اجرای معاملات و کمترین کارمزدها را ارائه کرده است.

  مزایا
  محدودیت‌ها

  این کارگزاری جزو معدود بروکرهایی است که واریز و برداشت بدون کمیسیون انجام گرفته و خصوصا در هنگام برداشت، بالاترین قیمت روز دلار مبنای محاسبه و انتقال وجه قرار می‌گیرد. شارژ به صورت آنی و برداشت ریالی نهایتا تا 24 ساعت بعد انجام خواهد شد. رتبه این بروکر در ایران 4 بوده و امتیاز کلی آن نیز معادل 8 از 10 است.

  امتیاز بروکر آی تی بی
  8/10

  تا بدین‌جای کار، رتبه‌بندی بهترین کارگزاری‌های فارکس در ایران را بیان کردیم. بهتر است بدانید که امتیاز بروکرهایی که در ادامه بیان خواهیم کرد، بسیار پایین بوده، چرا که هر یک ضعف‌های بارزی دارند. اگرچه در رتبه‌بندی کلی، این کارگزاری‌ها رتبه‌ی پنجم به بعد را کسب می‌کنند، اما امتیاز دریافت شده توسط آن‌ها بسیار کم بوده و توصیه نمی‌شود که از خدمات آن‌ها برای فعالیت در بازار فارکس استفاده شود.

  آلپاری

  رتبه بروکر آلپاری

  بر خلاف باور تریدرهای تازه وارد به بازار فارکس که عموما تنها نام آلپاری را به عنوان بروکر معتبر شنیده‌اند، این کارگزاری نه تنها در حال حاضر رگولاتوری معتبری نداشته، بلکه سابقه‌ی ورشکستگی را نیز در کارنامه خود دارد. در بعضی موارد (که بارها اتفاق افتاده است)، تریدرها گزارش داده‌اند که روند تغییرات قیمت نمادها با روند قیمت جهانی تطابق نداشته که باعث شده تا به آلپاری در خصوص دستکاری قیمت نمودارها تردید پیدا کنند.

  مزایا
  محدودیت‌ها

  اگرچه آلپاری در حال حاضر میزبان بیشترین تعداد تریدر نسبت به تمامی کارگزاران فارکس است، اما به نظر می‌رسد که این استقبال، صرفا به دلیل ضعف شناخت از عملکرد این کارگزار فارکس باشد. به صورت کلی، امتیاز آلپاری در ایران معادل 6.5 از 10 بوده و در رتبه‌ی پنجم قرار می‌گیرد.

  امتیاز آلپاری
  6.5/10

  ویندزور

  رتبه کارگزاری فارکس ویندزور

  همانگونه که در مقاله بروکر ویندزور توضیح داده شده است، این کارگزاری یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین بروکرهای فعال در سطح ایران بوده که لیست بلند بالایی از رگولاتوری‌های متفاوت را ارائه نموده است. متاسفانه این کارگزاری قدیمی هم تنوع حساب نامطلوبی داشته و هم تعداد نمادهای قابل معامله در آن بسیار کم بوده که پاسخگوی نیاز تریدرهای امروزی نیست. اگرچه میزان کارمزدهای لحاظ شده در بازه‌ی رقابتی قرار می‌گیرد، اما در کل مشکل اصلی این کارگزاری فارکس، به روز نبودن خدمات آن است.

  مزایا
  محدودیت‌ها

  به رغم اعتبار و سابقه مناسب، به نظر می‌رسد که ویندزور توان رقابت با بروکرهای مدرن امروزی و پاسخگویی به نیاز تریدرها را نداشته و به همین جهت نیز امتیاز دریافتی آن معادل 6 از 10 خواهد بود.

  امتیاز ویندزور
  6/10

  روبوفارکس

  بهترین بروکرهای فعال در ایران

  روبوفارکس نیز یکی از کارگزاری‌های نسبتا سرشناس در بازار ایران بوده که متاسفانه نداشتن تیم پشتیبانی فارسی زبان، فعالیت در آن را با مشکل روبرو کرده است. نبودن یک تیم تخصصی فارسی زبان، نه تنها یک ضعف بزرگ است، بلکه باعث شده تا روش واریز و برداشت ریالی نیز در این کارگزاری ارائه نشود. شایان ذکر است که در سطح جهانی، روبوفارکس یکی از کارگزاران مطرح و قابل اعتماد است.

  مزایا
  محدودیت‌ها

  این کارگزاری یکی از محدود بروکرهایی است که علیرغم سابقه‌ی نسبتا طولانی حضور در بازار ایران، نه تنها تیم پشتیبانی فارسی زبان نداشته، بلکه روش واریز و برداشت ریالی نیز ارائه ننموده و به همین جهت امتیاز آن معادل 5 از 10 برای کاربران ایرانی است.

  امتیاز روبوفارکس
  5/10

  در رتبه بندی بهترین کارگزاری‌های فارکس در ایران، کارگزاری‌های نورد اف ایکس، اچ وای سی ام، یو اس جی اف ایکس، لایت فارکس و … همگی با امتیازهایی کمتر از 5، در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

  همانطور که می‌دانید، بسیاری از بروکرهای معتبر جهانی در ایران هیچگونه فعالیتی نداشته و نمی‌توان به رتبه‌بندی سایت‌های ارزیابی اصلی همانند فارکس آرمی، اف ایکس امپایر، فارکس بروکرز و ... تکیه کرد. رتبه بندی اختصاصی بروکرهای فعال در ایران (سال 1401) به شرح زیر است:

  1. ارانته
  2. بروکر ifc
  3. آمارکتس
  4. آی تی بی
  5. آلپاری
  6. ویندزور
  7. روبو فارکس
  8. نورد اف ایکس
  9. اچی وای سی ام
  10. لایت فارکس

  در رتبه بندی کارگزاران فارکس برای تریدرهای ایرانی باید به نکات زیر دقت کرد:

  1. اعتبار و رگوله
  2. تنوع حساب، پلتفرم و نماد معاملاتی
  3. قوانین معامله (اجازه استراتژی هایی همانند اسکالپ)
  4. کارمزد معاملاتی (اسپرد، کمیسیون و بهره شبانه)
  5. تیم پشتیبانی فارسی زبان
  6. واریز و برداشت ریالی
  7. سرعت اجرای معاملات

  انتخاب کارگزاری فارکس باید بر اساس استراتژی معاملاتی فرد باشد. برای مثال، تریدری که از استراتژی اسکالپ استفاده می‌کند، باید بهترین بروکر اسکالپ (در حال حاضر بروکر ifc)، تریدری که برروی سهام و شاخص سهام معامله می‌کند باید بهترین بروکر سهام (فعلا آمارکتس) و تریدری که صرفا به دنبال طلا با بهترین شرایط است باید بهترین بروکر طلا (فعلا آی تی بی) را انتخاب نماید.

  4.8/5 - (6 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد بهترین کارگزاری فارکس در ایران ❤️رتبه بندی کارگزاری ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox