بهترین بروکر برای سهام ❤️ در سال 2022 کدام است؟

بهترین بروکر برای سهام

بهترین بروکر برای سهام

یکی از بهترین دارایی‌های فارکس برای معامله کردن و کسب درآمد، سهام شرکت‌های معتبر بین‌المللی است. سهام شرکت‌ها به دلیل پشتوانه عملکرد هر شرکت، قابلیت تحلیل بهتری داشته و به همین جهت، مناسب افرادی است که به دنبال سرمایه‌گذاری امن و مطمئن، با حاشیه‌ی سود نسبتا بالا هستند. در این مقاله، بهترین بروکر برای سهام را بر مبنای پارامترهای مهم در انتخاب کارگزاری، معرفی خواهیم کرد.

دقت داشته باشید که همانطور که در مقاله ثبت نام در فارکس مطرح شد، طبق بررسی‌های انجام شده، هر کارگزاری فارکس در یک زمینه بسیار قدرتمند بوده و ممکن است، در زمینه‌ی دارایی‌های دیگر (مثلا سهام یا کریپتوها)، انتخاب مناسبی برای تریدر نباشد.
بهترین بروکر برای سهام ❤️ در سال 2022 کدام است؟
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  آیا معامله برروی سهام سودآور است؟

  سهام شرکت‌های معتبر جهانی به دلیل پشتوانه‌ی قدرتمند، نوسانات مورد قبولی داشته و به کمک تحلیل تکنیکال و صد البته بررسی سابقه‌ی عملکردی و چشم‌انداز آتی آن‌ها (تحلیل فاندامنتال)، امکان پیش‌بینی ارزش آن‌ها در آینده، وجود دارد. این دارایی به دلیل استقلال نسبی از اخبار (در مقایسه با کریپتوها و جفت ارزها)، نوسانات شدید نداشته و احتمال کال شدن حساب تریدرها بسیار کمتر خواهد بود.

  در کل، افرادی که به دنبال ریسک کم و سود نسبتا مناسب در معاملات فارکس هستند، عموما از این دارایی برای کسب درآمد مستمر از فارکس استفاده می‌کنند. در نظر داشته باشید که معامله کردن سهام یکی از امن‌ترین و کم ریسک‌ترین روش‌های کسب درآمد از فارکس است.

  افزایش سودآوری از معامله سهام

  یکی از اولین دلایل برای انتخاب بهترین بروکر برای سهام، افزایش سودآوری معاملات است. بهتر است بدانید که اگرچه بروکرها میزان حداکثر اهرم در حساب‌های معاملاتی خود را در یک جدول بیان می‌کنند، اما این اهرم مربوط به دارایی جفت‌ارز بوده و لوریج معامله سهام در بروکرها، عموما بسیار کمتر خواهد بود. برای مثال، اگر بروکری حداکثر اهرم قابل استفاده برای جفت ارزها را معادل 500 بیان کرده باشد، این اهرم برای معامله سهام به عدد 20 (مثلا) کاهش پیدا خواهد کرد.

  بنابراین، برای افزایش سودآوری از معامله این دارایی، باید ابتدا بروکری را پیدا کنیم که اولا تنوع بالایی در سبد معاملاتی خود داشته باشید، ثانیا میزان اهرم ارائه شده را نیز در حد قابل قبولی ارائه کرده باشد.

  ملاک های انتخاب بهترین بروکر برای سهام

  همانطور که تا بدینجا بیان شد، لزوما اگر بروکری بهترین انتخاب برای ترید کردن جفت ارزها باشد، نمی‌تواند لقب بهترین بروکر برای سهام را از آن خود کند، بلکه برای انتخاب کارگزار مناسب در معامله‌ی این دارایی خاص، باید ملاک‌های دیگری را در نظر گرفت که در ادامه توضیح داده می‌شود.

  تنوع سبد معاملاتی

  اولین نکته که طبیعتا بسیار بدیهی است، بالا بودن تنوع سبد معاملاتی مربوط به سهام است. البته دقت داشته باشید که گاها یک بروکر، تنوع بالایی در سهام قابل معامله دارد، اما اجازه‌ی معامله کردن سهام را به صورت مجزا نداده، بلکه سبدی از سهام شرکت‌های مختلف را به عنوان یک مجموعه، در اختیار تریدر قرار می‌دهد. برای مثال، بروکر آلپاری نمونه‌ای از یک بروکر بسیار معتبر و تراز اول بوده که به هیچ عنوان مناسب معامله کردن سهام نیست، چراکه این کارگزاری، به جای ارائه‌ی سهام به صورت مجزا، آن‌ها را در قالب سبدهای مختلف سهام ارائه کرده است.

  اهرم یا لوریج در بهترین بروکر برای سهام

  نکته‌ی دوم که پیشتر نیز به آن اشاره شد، حداکثر اهرم یا لوریج برای معاملات سهام است. از آنجاییکه میزان نوسان ارزش سهام شرکت‌های بزرگ دنیا در طول روز، ماه یا سال نسبتا پایین است (در مقایسه با جفت ارز و کریپتو)، تریدرها عموما مایل به استفاده از اهرم‌های بالا هستند تا بتوانند سود کسب شده را افزایش بدهند. بنابراین، در انتخاب بهترین بروکر برای سهام باید حتما این نکته را مد نظر قرار داد.

  پایین بودن کارمزد خصوصا بهره شبانه

  معاملات سهام عموما به صورت طولانی مدت انجام گرفته و باید برای مدتی بیش از یک هفته (یا حتی بیشتر) باز بمانند. در انتخاب بهترین بروکر برای سهام باید به دنبال کارگزاری یا حسابی در کارگزاری‌ها باشیم که میزان بهره شبانه یا همان SWAP آن‌ها کم باشد. در معاملات سهام، میزان اسپرد و کمیسیون، تاثیر زیادی بر حاشیه‌ی سود تریدر نداشته، بلکه میزان بهره‌ی شبانه، پارامتر بسیار مهمی است.

  ملاک های عمومی

  فارغ از سبک و استراتژی معاملاتی، بعضی از ملاک‌ها در انتخاب بروکر مشترک است. این پارامترها شامل کم بودن کارمزدها، کیفیت تیم پشتیبانی پارسی زبان، امنیت و اعتبار کارگزار فارکس، سهولت واریز و برداشت و … است. بنابراین، در این مقاله، علاوه بر پارامترهای اصلی فوق، ملاک‌های عمومی در انتخاب کارگزار فارکس را نیز مد نظر قرار خواهیم داد.

  لیست بهترین بروکرهای جهانی برای معامله سهام

  به نقل از وبسایت‌های مرجع از جمله بنک ریت (و موارد مشابه)، بهترین بروکرها برای معامله سهام در سطح جهانی به شرح زیر هستند:

  • چارلز شواب
  • فیدلیتی اینوستمنت
  • تی دی آمریترید
  • رابین هود
  • ای-ترید
  • اینتراکتیو بروکرز
  • مریل ادج
  وبسایت بنک ریت، دلیل این انتخاب را کمیسیون 0، امکان آپشن تریدینگ، ارائه‌ی ETF و … اعلام کرده است. همانطور که متوجه شدید، هیچ کدام از این بروکرها در ایران فعالیت نکرده، بنابراین، بهترین بروکر برای سهام در سطح ایران، قطعا با انتخاب‌های ممکن در سطح جهانی متفاوت است.

   

  بهترین بروکر برای سهام در ایران

  در میان بروکرهای معتبری که در ایران فعالیت می‌کنند، بروکرهای ارانته، روبو فارکس، آی اف سی مارکتز، آی تی بی اف ایکس، جاست فارکس و آمارکتس مورد ارزیابی قرار گرفتند تا بهترین بروکر برای سهام در ایران را انتخاب نماییم. بهتر است بدانید که بروکرهای فیبو گروپ و جاست فارکس ضعیف‌ترین تنوع در سبد سهام را داشته و در همین ابتدا حذف شدند. در ادامه، به ترتیب بهترین بروکرها برای معامله این دارایی را معرفی خواهیم کرد.

  آمارکتس بهترین بروکر برای سهام

  آمارکتس بهترین بروکر برای ایرانیان در سال 2023
  آمارکتس بهترین بروکر برای سهام

  کارگزاری آمارکتس که در سال 2007 میلادی تاسیس شده، در سال 2021 میلادی تازه وارد بازار ایران شد. تیم پشتیبانی فارسی زبان این کارگزاری، همواره رضایت کاربران را جلب کرده و علاوه بر آن، بیمه کردن حساب‌های معاملاتی تریدرها تا سقف 20 هزار یورو، خیال تمامی تریدرهای ایرانی را جلب کرده است. این کارگزاری، 142 سهام به همراه 16 شاخص بورس بزرگ دنیا را در اختیار تریدرها قرار داده است که بهترین سبد معاملاتی سهام در میان تمامی بروکرها است.

  علاوه بر آن، این کارگزاری حساب اسلامی (بدون بهره شبانه) را به صورت بی قید و شرط (بدون محدودیت زمانی) ارائه کرده است. حداقل مبلغ شارژ حساب معاملاتی در حساب‌های این کارگزاری، تنها 100 دلار بوده و به همین دلیل نیز شرایط برای کسب سود از معاملات سهام در این کارگزاری فراهم شده است.

  بهترین حساب آمارکتس برای معامله سهام، حساب استاندارد این کارگزاری بوده که میزان اسپرد در آن به صورت شناور و از 1.3 پیپ است. همچنین این حساب، بدون کمیسیون و بهره شبانه بوده تا بیشترین سود از هر معامله، نصیب تریدر شود. از جمله سهام‌های ارزشمندی که در این کارگزاری در اختیار تریدر است می‌توان به سهام شرکت‌های تسلا، اپل، گوگل، آمازون و بانک آمریکا اشاره کرد و علاوه بر آن، شاخص بورس‌های داوجونز، نزدک، ژاپن، آلمان، انگلیس، ایتالیا و … نیز در این کارگزاری ارائه شده است.

  به همین جهت نیز قطعا کارگزاری آمارکتس، بهترین بروکر برای سهام در ایران خواهد بود. خوشبختانه سایت جدید این کارگزاری فیلتر نبوده و نیازی به تغییر آی پی وجود ندارد. برای ثبت نام در این کارگزاری، برروی لینک زیر کلیک کنید.

  ارانته

  معتبرترین بروکر در ایران
  ارانته - معتبرترین بروکر در ایران

  در رده‌ی بعدی، کارگزاری ارانته قرار گرفته که با ارائه‌ی 100 سهام از شرکت‌های معتبر جهانی از جمله تسلا، اپل، آمازون، بانک آمریکا و … و همچنین ارائه‌ی 9 شاخص بورس بزرگ دنیا از جمله داوجونز و اس اند پی 500، توانسته میزبان خوبی برای معاملات سهام بوده و در لیست بهترین بروکر برای سهام قرار بگیرد.

  کارگزاری جوان ارانته در سال 2018 میلادی تاسیس شده و تنها بروکری در ایران است که جزو بهترین و معتبرترین بروکرهای جهانی از نگاه وبسایت اف ایکس امپایر (مرجع اصلی نظارت بر بروکرها) قرار گرفته است. میزان اسپردها در این کارگزاری به شدت پایین بوده و حاشیه‌ی سود تریدرها از هر معامله بالا خواهد بود. اما متاسفانه حذف نرخ بهره شبانه فقط برای هفت روز امکان پذیر بوده و از روز هشتم به بعد، تریدر باید به ازای هر روز، مبلغی را به عنوان کامزد پرداخت نماید.

  اگر تریدرهای شما محدود به سهام نبوده و در کنار سهام، دارایی‌های دیگر از جمله رمزارزها و جفت ارزهای فارکس را نیز معامله می‌کنید، قطعا ارانته بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. چرا که هم تیم پشتیبانی فارسی زبان بسیار خوش برخوردی دارد و هم اینکه سبد معاملاتی کلی این کارگزاری بسیار جامع بوده و علاوه بر آن، میزان اسپردها بسیار کاهش یافته است. بهترین و مرسوم‌ترین حساب در این کارگزاری، با نام حساب استاندارد ارائه شده که حداقل مبلغ شارژ حساب در آن، معادل 50 دلار است.

  متاسفانه سایت این کارگزاری فیلتر بوده و باید آی پی خود را تغییر دهید تا وارد وبسایت این کارگزاری شوید. برای اطلاع از بهترین ارائه دهندگان آی پی ثابت (برای تریدرهای حرفه‌ای)، این مقاله را مطالعه کنید.

  بروکر ifc markets

  در رده سوم، کارگزاری قدیمی و معتبر آی اف سی مارکتز قرار گرفته است که بیش از 30 سهام معتبر را در اختیار تریدرها قرار داده است. این کارگزاری، اگرچه سهام محدودی را ارائه کرده، اما سهام شرکت‌های بسیار خاص از جمله آدیداس و نایکی را ارائه کرده که جزو سودآورترین سهام‌ها هستند. اگر مقاله بهترین بروکر برای اسکالپ را مطالعه کرده باشید، متوجه خواهید شد که این کارگزاری، بهترین انتخاب برای اسکالپرها است. اما در لیست بهترین بروکر برای سهام جایگاه چندان مناسبی نخواهد داشت.

  از مزایای این کارگزاری می‌توان به داشتن تیم پشتیبانی 24 ساعته و همچین مبلغ 10 دلاری برای افتتاح حساب معاملاتی اشاره کرد. این کارگزاری، یکی از بهترین کارگزاری‌های فعال در ایران و جهان بوده که از 85 کشور دنیا توانسته اعتماد تریدرها را به خود جلب کند. برای افتتاح حساب معاملاتی در این کارگزاری، برروی لینک زیر کلیک کنید.

  چه سهام هایی را میتوان معامله کرد؟

  در مرحله آخر این مقاله، نوبت به معرفی لیستی از سهام‌های قابل معامله در این کارگزاری‌ها رسیده است. اگرچه در بروکر آمارکتس به بیش از 140 سهام مختلف دسترسی دارید، اما در اینجا، صرفا چند سهام نام آشنا و اثبات شده (از لحاظ سوددهی) را به شما معرفی خواهیم کرد.

  خرید سهام اپل از ایران

  معروف‌ترین شرکت آمریکایی در کل جهان که سهام آن بسیار با ارزش بوده و هرکسی دوست دارد برروی آن سرمایه گذاری کند، شرکت اپل APPLE بوده که بیشتر با نام استیو جابز شناخته می‌شود. بعد از فوت کردن جابز، این شرکت همچنان به سودآوری خود ادامه داده و هنوز هم افراد بسیار زیادی برای خرید محصولات تازه تولید شده‌ی این شرکت، شب تا صبح درون صف می‌ایستند. نماد اپل AAPL بوده که در بورس نزدک ارائه شده است. این سهام، یکی از محبوب‌ترین سهام‌هایی است که شما می‌توانید در سبد معاملاتی بهترین بروکر برای سهام مشاهده نمایید.

  خرید سهام اپل از ایران

  شرکت فیسبوک که نام خود را به متا تغییر داده، از سال 2004 میلادی و به لطف مارک زاکربرگ معروف گردید. با خرید شرکت‌های اینستاگرام، واتزآپ و … متا توانسته یکی از موفق‌ترین شرکت‌های حوزه آی تی در سرتاسر جهان باشد. سهام این شرکت با نام FB در بورس نزدک ارائه شده که امکان خرید و فروش آن در قالب قرارداد آتی (یا همان CFD) در بروکر سهام ارائه شده است.

  ارائه گوگل در بهترین بروکر سهام

  شرکت گوگل زیرمجموعه شرکت مادری با نام آلفابت بوده که بزرگترین غول دنیای آی تی در جهان است. سهام این شرکت با نام‌های Alphabet و GOOGL و GOOG در بورس نزدک ارائه شده که هفت درصد از کل سهام این مجموعه در تملک غول سرمایه‌گذاری جهان با نام گروه ونگارد قرار گرفته است. این سهام، یکی از سهام‌هایی است که در طولانی مدت همواره صعودی بوده و بعید است رقیبی بتواند ظهور کند که از آن پیشی گرفته و باعث نزولی شدن سهام این مجموعه‌ی بزرگ شود.

  تسلا

  شرکت تسلا و شخص ایلان ماسک، یکی از پرجنجال ترین مجموعه‌های چند سال اخیر در سطح جهانی هستند. سهام تسلا با نام TSLA در بورس نزدک ارائه شده و یکی از خوش سودترین سهام‌های عرضه شده در بورس‌های بین‌المللی بوده‌اند. این مجموعه که در حوزه‌های مختلف از جمله خودروسازی حضور دارد، یکی از معتبرترین سهام‌ها را در اختیار داشته و معامله کردن سهام آن در بهترین بروکر سهام قطعا می‌تواند باعث سودآوری تریدر در طولانی مدت شود.

  آمازون

  بزرگترین وبسایت فروشگاهی آنلاین و همچنین تولید کننده‌ی محصولات خاص تکنولوژیک، مجموعه آمازون بوده که سهام آن با نام AMZN در بورس نزدک ارائه شده است. همانطور که می‌دانید، مدیریت آمازون تا چندی پیش فردی با نام جف بزوز بود که حتی بعد از طلاق گرفتن (و دادن بخشی از سرمایه به همسرش)، باز هم یکی از ثروتمندترین افراد جهان بوده است. این مجموعه نیز پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری از طریق خرید سهام این شرکت را داشته که می‌توانید با باز کردن حساب در یکی از کارگزاری‌های فوق، این دارایی ارزشمند را معامله کنید.

  سهام نزدک

  همانطور که متوجه شدید، سهام اکثر شرکت‌های بزرگ و معتبر جهانی، در بورس نزدک آمریکا ارائه شده‌اند. بسیاری از تریدرها به جای اینکه به صورت مجزا برروی هر سهام معامله کنند، مستقیما شاخص نزدک را معامله کرده که سرمایه‌گذاری ایمن‌تری به حساب می‌آید. اگرچه ما انجام این کار را توصیه نمی‌کنیم، اما اگر استراتژی معاملاتی شما اجازه‌ی چنین کاری را می‌دهد، امکان معامله کردن شاخص نزدک در کارگزاری آی اف سی مارکتز ارائه شده است.

  بله. سهام شرکت‌های معتبر جهانی به دلیل قابلیت تحلیل بسیار بالا، یکی از امن ترین و کم ریسک ترین روش ها برای کسب درآمد از فارکس به حساب می‌آید.

  با توجه به ارزیابی انجام شده، لیست بهترین بروکر برای سهام در ایران به ترتیب زیر است:

  ملاک های اصلی در انتخاب بروکر سهام به شرح زیر هستند:

  • تنوع سبد معاملاتی
  • کم بودن یا نداشتن بهره شبانه
  • اهرم بالا برای سهام
  • واریز و برداشت آسان و سریع
  4.9/5 - (7 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد بهترین بروکر برای سهام ❤️ در سال 2022 کدام است؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox