گرفتن پذیرش از دانشگاه آنتورپ ❤️ University of Antwerp

دانشگاه آنتورپ

دانشگاه آنتورپ University of Antwerp

دانشگاه آنتورپ Antwerp در شهری به همین نام که در شمال پایتخت (بروکسل) قرار دارد، تاسیس شده است. در سال 2016 میلادی تقریبا 21،000 دانشجو داشته که از این جهت، سومین دانشگاه بزرگ بلژیک به حساب می‌­آید. دانشکده­‌های این دانشگاه در مرکز و حومه شهر Antwerp قرار گرفته که اصلا جای هیچ نگرانی نبوده و با دوچرخه می­‌تونید راحت بین آن‌ها رفت و آمد کنید. دانشگاه Antwerp، لیست تمام موقعیت‌­های تحصیلی را در وبسایتش قرار داده که شما می­توانیند با بررسی لیست ببینید که آیا موقعیت تحصیلی مناسبی در حال حاضر برای شما ارائه شده یا خیر.

گرفتن پذیرش از دانشگاه آنتورپ ❤️ University of Antwerp
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  فاند دانشگاه آنتورپ

  حقوقی که برای دانشجوهای دکتری در نظر گرفته شده، بین 2،373 تا 2،516 یورو در ماه بوده که از مالیات هم معاف است. طبق اعلام سایت، در ماه‌­های می و نوامبر، عیدی هم به پرنسل تعلق خواهد گرفت. البته اگر دارای فرزند باشید، این حقوق افزایش پیدا خواهد کرد. به صورت کلی، دانشگاه‌های کشور بلژیک شرایط مناسبی را برای دانشجویان مقطع دکتری درنظر گرفته‌اند و در حقیقت، با آن‌ها همانند کارمندان برخورد شده و حقوق ماهانه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

  مزایای دانشگاه آنتورپ

  در سایت دانشگاه آنتورپ، صفحه‌­ای به نام Extralegal benefits هم وجود داشته که یک سری مزایای جالب را برای دانشجویان مطرح می­کند. برای مثال، ذکر شده که اگر با دوچرخه تا دانشگاه بروید، به ازای هر کیلومتر 0.18 یورو به شما جایزه خواهد داد. طرح دیگری ذکر شده که رستوران­‌ها و کافه­‌های دانشگاه با هزینه­‌های کمتری از شما پذیرایی خواهند کرد. 50 درصد تخفیف هم برای دیدن باغ وحش به دانشجویان ارائه شده است! خدمتی هم به نام UAntwerp Pluss Pass معرفی شده که با هزینه‌­ی 25 یورو می‌توانید در طول سال تحصیلی از تخفیف‌های متعدد مراکز تفریحی ورزشی استفاده کنید.

  طرح Science4Refugees

  دانشگاه آنتورپ از طرح Science4Refugees هم حمایت می­کند و شما می­توایند در صورت پناهنده بودن و داشتن دانش کافی، از تحصیل در این دانشگاه لذت ببرید.

  دانشکده های دانشگاه آنتورپ

  طبیعتا از دانشگاه سوم بلژیک، انتظار می‌رود تا تنوع خوبی در رشته­‌های تحصیلی داشته باشد. این دانشگاه از رشته‌های حقوق، داروسازی، هنر و … تا مهندسی را ارائه کرده است که در قالب هشت دانشکده و سه تا مرکز تحقیقاتی ارائه شده‌اند.

  1. Faculty of Law
  2. Faculty of Science
  3. Faculty of Medicine and Health Sciences
  4. Faculty of Art
  5. Faculty of Social Science
  6. Faculty of Business and Economics
  7. Faculty of Design Sciences
  8. Faculty of Applied Engineering
  9. Antwerp School of Education
  10. Institute of Development Policy (IOB)
  11. Pharmaceutical, Biomedical and Veterinary Sciences

  برای مثال فرض کنید شما مدرک کارشناسی ارشد در رشته تاریخ داشته و قصد تحصیل در مقطع دکتری دارید. رشته تاریخ زیرمجموعه‌­ی دانشکده هنر این دانشگاه بوده که می‌توانید با مراجعه به آدرس  پوزیشن‌های تحصیلی، ببینید آیا برای گرایش تاریخ، پوزیشن مناسب شما ارائه شده است یا خیر. در صورت وجود پوزیشن، به سادگی برای این دانشکده اپلای کنید.

  دانشکده هنر، در حال حاضر 130 تا دانشجو داشته و سالیانه 20 محصل از آن فارغ التحصیل می‌شوند. این بدان معناست که هر سال تقریبا 20 موقعیت تحصیلی مختلف در دانشکده هنر در رشته‌­های تاریخ، ادبیات، زبان­شناسی، ترجمه و فلسفه ایجاد می‌شود. یادتان باشد که این فقط یک مثال بوده و برای رشته­‌های دیگر هم میتوانید همین اطلاعات را از وبسایت هر دانشکده بدست بیاورید.

  پذیرش تحصیلی دانشگاه آنتورپ

  لیست حوزه­‌های تحصیلی در مقطع دکتری در دانشگاه آنتورپ در این لینک ارائه شده است. اگر رشته مورد نظر خود را پیدا کردید، با استفاده از ابزار Find an Expert که خود سایت معرفی میکند، برای پیدا کردن استادی که در رشته‌ی مشابه فعالیت دارد، اقدام نموده و سپس با وی مکاتبه نمایید. برای مثال، اگر فیلتر را برروی بیوتکنولوژی و … قرار دهید، لیست اساتید فعال در این حوزه به شما نمایش داده شده که تصویر آن را در زیر مشاهده می‌نمایید.

  مکاتبه با اساتید دانشگاه آنتورپ

  هزینه‌ی زندگی دانشجویی دانشگاه آنتورپ

  سایت دانشگاه برای هزینه­‌ی زندگی، فقط به اجاره منزل اشاره داشته که طبق این اطلاعات، برای اتاق دانشجویی باید ماهانه 350 یورو پرداخت نموده و البته اگه قصد اجاره Studio داشته باشید، این مبلغ تقریبا 450 یورو خواهد بود. البته اشاره شده که هزینه‌های آب، برق، اینترنت، گرمایش و … در این اعداد و ارقام دیده نشده است. طبق اعلام سایت، هزینه‌­ی هر وعده­‌ی غذایی در رستوران‌­ها و کافه­‌های دانشگاه تقریبا 5 یورو هست. اجاره دوچرخه رو هم همانند دانشگاه­‌های دیگه در بلژیک در نظر گرفته شده که عدد آن برای یک سال، در حدود 38 یورو هست.

  برای هزینه­‌های سالیانه تحصیل مثل کتاب، پرینت جزوه و … هم عدد 500 یورو در سال پیشنهاد شده که عددش مشابه دانشگاه‌های دیگر بلژیک هست. همچنین برای بیمه‌­ی اجباری سلامت، باید سالیانه مبلغ 90 یورو پرداخت کنید که این بیمه 60 درصد هزینه­‌های درمان را پرداخت خواهد کرد. شهریه‌­ی دانشگاه برای دانشجوی دکتری فقط در سال اول و سال دفاع دریافت می­شه که مبلغش معادل 469.8 یورو هست.

  بصورت خلاصه در سایت دانشگاه آنتورپ اعلام شده که با در نظر گرفتن 350 یورو برای مسکن، 400 یورو برای غذا و تفریح و هزینه‌­های درمان و تحصیل، تقریبا به حداقل 800 یورو در ماه نیاز دارید. دانشجوهای دکتری در این دانشگاه که فاند دریافت می‌کنند، اجازه کار کردن نخواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اجازه کار همزمان با تحصیل به این لینک مراجعه کرده و وارد قسمت Who cannot work as a working student شوید.

  الزامات پذیرش دانشگاه آنتورپ

  برای گرفتن Admission از دانشگاه آنتورپ، بصورت خیلی ساده بیان شده که اول باید موضوع تحصیل و دوم استاد مربوطه را پیدا کرده و پس از آن، بودجه را هم آماده کنید. که احتمالا خیلی­‌ها مثل خود من، مشکلشون همین بودجه باشد! پس راه منطقی‌­تر آن این خواهد بود که به صفحه‌ی پوزیشن‌های این دانشگاه مراجعه کنید و مرتبا آن را بررسی نمایید و منتظر باشید تا پوزیشن مناسبی برای شما ارائه شود.

  در خصوص الزامات برای گرفتن پذیرش دکتری دانشگاه آنتورپ، فقط ذکر شده که باید مدرک کارشناسی ارشد منطبق داشته باشید! در صفحات مختلف این سایت در خصوص دکتری، صفحه‌­ای که صراحتا بگوید چه امتیاز زبانی برای دکتری نیاز هست، وجود نداشته اما به صورت عمومی اشاره شده که برای تافل باید حداقل 80 و برای آیلتس باید حداقل 6.5 داشته باشید (هیچ یک از توانمندی‌ها نباید زیر 6 باشد). البته به این هم اشاره شده که اگر حداقل 60 ECTS Credit زبانی داشته و یا یک ترم زبان انگلیسی خوانده باشید، میتوانید همان مدرک را به عنوان مدرک زبان ارائه دهید.

  اگر قصد دارید تا اطلاعات خود را به روز نگهدارید و از آخرین پوزیشن‌های تحصیلی اروپا و آمریکا مطلع باشید، بهتر است اینستاگرام ما را با کلیک برروی این لینک دنبال نمایید. همچنین برای مطالعه در خصوص سایر دانشگاه‌های کشور بلژیک، به بخش مهاجرت به بلژیک مراجعه نموده تا مجموعه مقالات این کشور را بررسی نمایید.

  برای دریافت پذیرش از این دانشگاه دو روش وجود دارد. اولین روش چک کردن پوزیشن‌های موجود در مقطع دکتری بوده و روش دوم نیز مکاتبه با اساتید است. برای این کار، ابتدا باید رشته تحصیلی را انتخاب کرده و از ابزار Find An Expert دانشگاه استفاده نمود تا یک استاد را به عنوان استاد راهنما انتخاب نمایید. سپس هزینه‌ها را برآورد کرده و در صورت امکان، برای گرفتن موقعیت تحصیلی در این دانشگاه اقدام نمایید.

  دانشگاه برای مقطع دکتری، فاند یا همان حقوق ماهانه بین 2،373 تا 2،516 یورو در نظر گرفته که از مالیات معاف است. همچنین دو دو مناسبت در طول سال نیز کمک هزینه به دانشجویان (یا همان عیدی) پرداخت خواهد شد.

  هزینه زندگی دانشجویی در این شهر، تقریبا معادل 800 یورو در ماه است.

  4.7/5 - (3 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد گرفتن پذیرش از دانشگاه آنتورپ ❤️ University of Antwerp

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox