آخرین شرایط دریافت پذیرش دانشگاه لیژ ❤️ بلژیک

پذیرش دانشگاه لیژ

دانشگاه لیژ

دانشگاه لیژ در شهری با همین نام Liege و در فاصله 100 کیلومتری در جنوب شرقی پایتخت بلژیک قرار گرفته که با ماشین یا قطار تقریبا در یک ساعت میتوانید از پایتخت به این شهر برسید. در حال حاضر تقریبا 23،000 دانشجو در این دانشگاه و در 11 دانشکده حضور داشته که بیشتر آن‌ها در همان شهر Liege بوده و سایر دانشجویان در استان­‌های Namur و Luxembourg قرار گرفته‌اند.

اولین دوره‌­های تحصیلی که در این دانشگاه تدریس گردید، در سال 1811 میلادی و دوره ناپلئون بوده است! 56 درصد دانشجوها خانم و مابقی آقایون هستند. 23 درصد دانشجوها بلژیکی نبوده و از 34 کشور مختلف به دانشگاه مراجعه کرده‌اند که در مقطع دکتری، 2،135 دانشجو وجود داشته که 41 درصد ایشان از خارج از کشور بلژیک پذیرش شده‌اند. دانشگاه ادعا میکند که 90 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه لیژ در مقطع ارشد، در کمتر از یک سال جذب بازار کار شده‌اند.

آخرین شرایط دریافت پذیرش دانشگاه لیژ ❤️ بلژیک
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  همچنین این دانشگاه ادعا میکند که یکی از بزرگترین کتابخوانه‌­های کل اروپا را داشته و بعضی از کتاب­‌های موجود، مربوط به قرن 15، 16 و 17 میلادی هستند.

  روش اخذ پذیرش دانشگاه لیژ

  سیستم این دانشگاه برای دکتری اعلام وکنسی نیست و باید قبل از موعد مقرر، فرم آنلاین را تکمیل کرده و مدارک لازمه را ارائه کنید. سپس اساتید بعد از بررسی­‌ها، دانشجوی مد نظر را انتخاب خواهند کرد. بهتر است یادتان باشد که در یکه قسمت از فرم آنلاین، باید اسم استاد راهنمای مد نظر را حتما ذکر نمایید. بنابراین، پیش از تکمیل این فرم، حتما به سایت دانشکده­‌ها مراجعه نموده و لیست اساتید مرتبط را بررسی کرده تا  ببینید کدام استاد میتواند بالقوه استاد راهنمای شما باشد. حتی بهتر است که پیش از تکمیل فرم، با خود استاد هم مکاتبه نمایید. تصویر صفحه‌ی مربوط به این فرم در زیر نمایش داده شده است.

  فرم پذیرش دانشگاه لیژ

  وکنسی های دانشگاه لیژ

  اگرچه سیستم کلی گرفتن پذیرش از دانشگاه لیژ به صورت تکیمل فرم و بررسی اساتید هست، اما دو قسمت در سایت این دانشگاه به ارائه‌ی پوزیشن‌ها و وکنسی‌ها اختصاص داده شده است. نام یک بخش پوزیشن‌های علمی یا همان Scientific Positions (لینک) و بخش دیگر پوزیشن‌های آکادمیک Academic Position (لینک) بوده که عموما چیزی در این دو صفحه ارائه نمی‌شود. اما به هر حال، بهتر است پیش از هر کاری، هر دو لینک را بررسی کنید و پس از آن نسبت به تکمیل فرم اقدام نمایید.

  پیدا کردن اساتید دانشگاه لیژ

  یکی از مراحل مهم در گرفتن پذیرش از University de liege، پیدا کردن استاد راهنمای مناسب هست. برای پیدا کردن استاد راهنما، اول به صفحه‌ی اصلی دانشگاه لیژ مراجعه کنید و در بخش Our Faculties برروی دانشکده‌ی مد نظر کلیک کنید. تصویر این بخش سایت در زیر نمایش داده شده است:

  پیدا کردن استاد در دانشگاه لیژ

  با وارد شدن به سایت هر دانشکده اول از هر چیز، در صورتیکه زبان سایت انگلیسی نبود (که عموما نیست!)، میتوانید از گوگل ترنسلیت استفاده کنید تا صفحه کاملا به انگلیسی ترجمه شود. سپس باید به دنبال عناوینی همانند Faculty Member یا Permanent Staff یا عبارت‌های مشابه باشید و وارد لینک هر کدام شوید. برای مثال، در دانشکده مهندسی یا همان School of Engineering ابتدا باید وارد قسمت About از بالای صفحه شده و بخش مد نظر خود را از میان گروه‌های تحقیقاتی انتخاب نمایید.

  باز هم برای مثال اگر وارد بخش هوافضا و مکانیک این دانشکده شوید، مجددا در گزینه About بالای صفحه، بخشی با نام Members وجود داشته که تمامی دانشجویان دکتری و اساتید این دانشگاه را معرفی خواهد کرد. تصویر این بخش در زیر نمایش داده شده است.

  دانشکده مکانیک دانشگاه لیژ

  زمان ثبت درخواست دانشگاه Liege

  زمان ثبت نام دکتری برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، قبل از یازدهم ماه ژوئن هست. این دانشگاه از مقطع دکتری به نام 3rd Cycle یا همان دوره سوم نام برده است. برای اپلای کردن باید فرم آنلاین را تکمیل و امضا کرده و سپس ارسال کنید. کپی پاسپورت، دیپلم با ترجمه رسمی، ریز نمره با ترجمه، مدرک تحصیلی ارشد و لیسانس با ترجمه، انگیزه‌­نامه (letter of motivation)، عنوان پایان­‌نامه‌­ای که میخواهید برروی آن کار کنید و مهم­تر از همه، نامه‌‎­ای که استاد دانشگاه لیژ به شما داده و مبنی بر اینکه تمایل دارد با شما همکاری کند باید ارسال شود.

  راهنمای تکمیل فرم آنلاین دانشگاه لیژ در این لینک به صورت تصویری ارائه شده است. دقت داشته باشید که این دانشگاه دارای 11 دپارتمان بوده و هر دپارتمان خود دارای چندین بخش تحقیقاتی مختلف است. پیش از تکمیل فرم، حتما دانشکده‌ی مد نظر خود را بررسی نموده تا با حوزه‌های تحقیقاتی آشنا شوید.

  الزامات گرفتن پذیرش از دانشگاه لیژ

  سایت دانشگاه مانور خاصی برروی مدرک زبان نداده و فقط دانشکده مدیریت صراحتا بیان کرده که باید تافل iBT شما حداقل 80 و آیلتس 6 به بالا باشد. بصورت کلی صرفا بیان شده که سطح زبان متقاضی باید در سطح B1 یا B2 باشد و به جزئیات دیگری اشاره نشده است. از آنجاییکه برای دکتری در این دانشگاه باید حتما اول یک استاد پیدا کنید، احتمالا در مکاتبه با خود استاد بیان خواهد شد که به چه سطح زبانی برای دریافت پذیرش از این دانشگاه، نیاز هست.

  هزینه زندگی دانشجویی شهر لیژ

  سایت دانشگاه بصورت کلی، هزینه‌­ی زندگی در این شهر را معادل 10،000 یورو در سال بیان کرده است. این هزینه­‌ها شامل 835 یورو برای ثبت­ نام (که البته اگه اسکالرشیپ داشته باشید، این عدد صفر خواهد شد)، 450 یورو برای ملزومات تحصیل مثل کتاب و کپی و خودکار و …، 300 یورو برای اینترنت، 4،000 یورو برای محل اقامت، 3،000 یورو برای وعده‌­های غذایی (تقریبا روزی 8 یورو)، 300 یورو برای ملزومات بهداشتی، 500 یورو برای لباس و کفش و عینک و …، 400 یورو برای حمل و نقل و نهایتا 500 یورو برای تفریح و ورزش و … در نظر گرفته شده است.

  طبق اطلاعات سایت، هزینه­‌ی میانگین یک اتاق دانشجویی در خوابگاه‌­های دانشگاه بین 219 تا 325 یورو در ماه هست. ولی اگر بخواهید بیرون از دانشگاه محل اقامت بگیرید، میانگین قیمت 350 یورو در ماه بوده که هزینه­‌های جانبی مثل بیمه آتش­‌سوزی، مالیات، شارژ و … به آن اضافه خواهد شد. در صورتیکه مایل هستید، می‌توانید در خصوص سایر دانشگاه‌های کشور بلژیک نیز اطلاعات کاربردی کسب نمایید. برای این کار، با زدن دکمه‌ی زیر به بخش مهاجرت تحصیلی به بلژیک منتقل خواهید شد.

  روش گرفتن پذیرش دکتری در دانشگاه لیژ به سبک تکمیل فرم آنلاین و ارزیابی شدن توسط اساتید است. بنابراین، باید پیش از هر چیز با اساتید مربوطه مکاتبه نموده و در صورت جلب رضایت ایشان (به نام تاییدیه استاد نیاز است)، می‌توانید برای تکمیل فرم اقدام نمایید.

  بله. علاوه بر فرم آنلاین، این دانشگاه در بعضی مواقع، پوزیشن یا همان وکنسی‌هایی را در دو بخش از سایت خود ارائه کرده است که لینک این صفحات در مقاله ارائه شده است.

  هزینه زندگی دانشجویی در شهر لیژ بلژیک (به نقل از سایت این دانشگاه) معادل 10 هزار یورو در سال است.

  5/5 - (1 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد آخرین شرایط دریافت پذیرش دانشگاه لیژ ❤️ بلژیک

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox