ویژگی های خرید چکی و مسائلی که باید در این نوع خرید دقت کنید!

خرید چکی

از آنجایی که در دنیای امروزه جمع‌کردن پول برای خرید برخی وسایل یکی از دشوار‌ترین کار‌ها است بسیاری از فروشندگان، خرید چکی را به مشتری‌های خود پیشنهاد می‌کنند. معمولا این نوع از خرید بیش‌تر برای وسایلی است که قیمت بالایی دارند. این نوع خرید و فروش، یکی خرید و فروش برد برد است که هم مشتری سود برده و هم خریدار با در‌نظر گرفتن قیمت بالا‌تر منافعی را از‌آن خود می‌کند. شاید این موضوع برای برخی افراد پیچیده به‌نظر برسد که چرا فروشندگان برای این نوع فروش قیمت بالا‌تری می‌دهند!

به دلیل نوسان‌داشتن بازار هر روز بسیاری از کالا‌ها به علت تحریم‌ها در ایران، این موضوع امری طبیعی است. پولی که امروز به دست فروشنده به‌صورت نقد می‌رسانید می‌تواند در مقایسه با همان مقدار پول به‌صورت قسط‌بندی ارزش بسیار بیش‌تری داشته باشد. خرید چکی می‌تواند یکی از راه‌هایی باشد که افراد بتوانند برای خرید کالا‌های بزرگ یا گران‌قیمت ریسک نکرده و وام نگرفته یا مقدار پول آن را از فردی دیگر قرض نگیرند.

ویژگی های خرید چکی و مسائلی که باید در این نوع خرید دقت کنید!
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  چه وسایلی را می توان با چک و به صورت اقساطی خریداری کرد؟

  این نوع از تهیه یک کالا معمولا بستگی به خدمات فروش فروشگاه دارد. اغلب فروشگاه‌ها برای اینکه مشتری‌ها را به سمت خود جذب کنند این نوع از فروش اقساطی را برای مغازه خود در‌نظر می‌گیرند. این قابلیت در یک فروشگاه برای این است که مشتری‌ها بتوانند با خیال آسوده و به دور از استرس کالای مورد‌نظر خود را خریداری کرده و پول آن را به‌صورت بلند‌مدت پرداخت کنند. خرید چکی می‌تواند شامل خرید گوشی، تلویزیون، یخچال، کامپیوتر، لپ تاپ یا هر چیز دیگر که فکر کنید شود.

  خرید لپ تاپ یا گوشی با چک هم از مزایای این نوع خرید به‌صورت قسطی است؛ فرقی نمی‌کند که قصد خرید چه نوع کالایی را دارید؛ مهم‌ترین چیز همان قابلیت این نوع خرید در فروشگاه مد نظر شما است. هر‌کدام از این وسیله‌ها دارای ارزشی هستند که خریدار می‌تواند با چکی که می‌نویسد میزان ارزش آن را تعیین کرده و مشخص کند که فروشنده می‌تواند آن را تا چه زمانی برداشت کند. برخی از افراد برای خرید با چک در وسیله‌های بزرگ و با قیمت زیاد، چندین چک به فروشنده می‌دهند. این کار برای چیست؟

  برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت در خرید چکی، نوشتن 2 یا 3 چک یا حتی بیش‌تر از آن و دادن آن‌ها به فروشنده به این منظور است که خریدار قصد ندارد قسط خود را به‌صورت یک‌جا پرداخت کند. معمولا افرادی که برای خرید کالا با چک اقدام می‌کنند این حرکت را انجام داده تاریخ‌های مشخصی را روی چک می‌نویسند تا فروشنده کالا بتواند آن‌ها را در زمان ثبت‌شده روی چک پاس کند. می‌توان این کار را برای مواقعی مانند خرید جهزیه عروس، خرید وسایل خانه یا کالا‌هایی مانند یخچال، گاز، فر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون و… انجام داد.

  خرید اقساطی

  مزایای خرید با چک برای خریدار

  از آنجایی‌که خرید چکی هم برای خریدار سود داشته و هم فروشنده، می‌توان مزایای آن را برای هر دو طرف ماجرا در‌نظر گرفت. این نوع خرید برای افرادی که پول نقد در جریان حساب بانکی‌شان به حد زیاد نیست بسیار مناسب است.

  خریدن کالا هایی که توانایی خرید آن ها را در خود نمی بینید

  در چند سال اخیر قیمت بسیاری از کالا‌ها افزایش شدید داشته و بسیاری از افراد در خود نمی‌بینند که بتوانند آن‌ها را خریداری کنند. برای مثال بسیاری از افراد توانایی خرید یک یخچال و فریزر که قیمت آن‌ها چیزی حدود 80 میلیون یا بیش‌تر است را ندارند. فردی که حقوق آن در طول ماه 10 میلیون است، باید حداقل 8 ماه تمامی پول خود را جمع کند و هیچ خرج اضافه‌ای نداشته باشد تا بتواند این کالا را خریداری کند.

  با خرید چکی همین کالا می‌توان به‌صورت قسطی پول آن را طی چند ماه پرداخت کرده و بقیه درآمد ماهانه خود را صرف بقیه امورات زندگی خود کنید. 

  بازپرداخت طولانی مدت

  بسیاری از فروشندگان برای این نوع از فروش محصول خود نهایت زمان را در‌نظر گرفته و آن را به مشتری اعلام می‌کنند. این زمان می‌تواند از 1 تا چند ماه متغیر باشد. پازپرداخت با تایم بیش‌تر بستگی به فروشنده دارد که آیا به شما زمان می‌بیش‌تری برای پرداخت این چک می‌دهد یا خیر! اگر فروشنده مدت زیاد‌تری را برای بازپرداخت پول برای شما در‌نظر گرفت می‌توانید در چک، زمان آن را برای چندین ماه آینده درج کنید که تا آن موقع توانایی جمع‌کردن پرداخت یکی از قسط‌ها را داشته باشید.

  مزایای خرید با چک برای فروشنده

  بسیاری از افراد گمان می‌کنند خرید اقساطی تنها برای خریدار آن کالا سود دارد؛ اما این موضوع برای فروشنده هم صادق است. از آنجایی‌که خریدار باید روی هر قسطی که پرداخت می‌کند، درصد بیش‌تری را در‌نظر بگیرد، فروشنده از روی همین درصد‌‌ها سود می‌کند. فروشندگان می‌توانند مقدار پول بیش‌تری از مبلغ خود کالا یا خدمات از خریدار هنگام دریافت قسط بگیرند.

  خرید اقساطی

  جذب مشتری با فروش چکی

  این موضوع می‌تواند عاملی برای تبلیغ یک فروشگاه باشد. بسیاری از فروشندگان از این ترفند استفاده کرده و روی برخی از کالا‌های خود فروش اقساطی با چک می‌گذارند و خریداران را به سمت فروشگاه خود جذب می‌کنند. خرید با چک در یک مغازه می‌تواند محبوبیت آن مکان را نزد بسیاری از مشتریان افزایش دهد.

  فروش بیش‌تر

  خرید با چک یکی از راهکار‌هایی است که فروشنده‌ها برای مشتریان خود قرار می‌دهند. از آنجایی‌که این روز‌ها توان بسیاری از مردم برای خرید برخی کالا‌ها پایین آمده وقتی این قابلیت در یک فروشگاه وجود نداشته باشد، فروش آن تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. اما پرداخت ماهیانه چیزی است که اغلب افراد از پس آن بر می‌آیند. وقتی مغازه‌ای این ویژگی را داشته باشد، مشتری‌های زیادی را به سمت خود جذب کرده و از این رو فروش محصولات آن افزایش می‌یابد.

  آیا برای خرید چکی نیاز به ضامن هست؟

  در این نوع از خرید نیازی به ضامن وجود ندارد؛ دلیل آن هم چیزی نیست جز ضمانت‌کردن خود چک برای خریدار. خرید چکی شباهت زیادی با گرفتن وام دارد. وقتی شما برای وام‌گرفتن به بانک می‌روید باید به همراه خود ضامن ببرید تا ضمانت بدهد که شما توانایی پرداخت قسط‌ها را دارید؛ در غیر این صورت آن مبلغ ماهانه از حساب ضامن کسر می‌شود. در خرید با چک این موضوع دقیقا مطابق با پرداخت خود چک است. همان کاغذ می‌تواند ضمانت شما برای پرداخت ماهانه قسط باشد.

  خدمات بای قسط برای افرادی که قصد خرید چکی دارند

  با مراجعه به سایت بای قسط می‌توانید هر نوع کالایی که دوست دارید و با هر قیمت که بخواهید را به‌صورت قسطی خریداری کنید. یکی از خدماتی که با خریدتوسط چک از بای قسط نسیب‌تان می‌شود، شگفتانه‌های آن است. با هر یک خرید از آن می‌توانید یک شانس در قرعه‌کشی داشته باشید. فردی که خرید با قیمت بالا‌تر انجام می‌دهد، قطعا شانس بیش‌تری در این شگفتانه خواهد داشت.

  با خرید از این سایت لازم نیست هیچ‌گونه مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت بپردازید و در‌واقع خرید از آن به‌صورت از دم قسط است.

  به این نوشته امتیاز دهید
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد ویژگی های خرید چکی و مسائلی که باید در این نوع خرید دقت کنید!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox