بهترین سالن زیبایی تهران کجاست؟

بهترین سالن زیبایی

بهترین سالن زیبایی

شاید اسامی مختلفی به گوش شما خورده باشد که از آن‌ها با نام بهترین سالن‌های زیبایی تهران یاد شده اما هنگامیکه خودتان مراجعه نمودید، متوجه شدید که اکثر صحبت‌هایی که شنیده بودید، کاملا اشتباه بوده و نه تنها وقت خود را هدر دادید، بلکه کیفیت دلخواه نیز نصیبتان نشده و هزینه‌ی اضافی برای خدمات معمولی پرداخت کرده‌اید. در این مقاله، مروری خواهیم داشت بر نظر مشتریان چندین سالن زیبایی شناخته شده در سطح تهران تا بتوانیم کیفیت واقعی سالن‌های مختلف را ارزیابی نماییم.

ملاک انتخاب بهترین سالن زیبایی تهران

اگرچه نزدیک بودن سالن زیبایی باعث رفت و آمد آسان‌تر می‌شود، اما تقریبا هیچکس حاضر نیست که از خدمات یک سالن زیبایی کم کیفیت اما نزدیک استفاده کند. بنابراین، بررسی بهترین سالن زیبایی تهران را باید بدون توجه به موقعیت مکانی در نظر گرفت. ملاک‌های اصلی برای رتبه‌بندی سالن‌های زیبایی تهران شامل تنوع و کیفیت خدمات، کیفیت متریال استفاده شده، تخصص و تجربه پرسنل، سرعت دست مجموعه، احترام به وقت مشتری، بهداشت محیط سالن و همچنین احترام به خواست مشتری خواهند بود.

بهترین سالن زیبایی تهران کجاست؟
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  تنوع و کیفیت خدمات

  هرچقدر سالن زیبایی مجهزتر باشد، امکان ارائه خدمات در لاین‌های تخصصی مختلفی را فراهم می‌نماید. این بدان معناست که با رزرو یک وقت در سالن، شما می‌توانید به کلیه‌ی خدمات دسترسی داشته باشید و با این کار در زمان خود صرفه‌جویی نموده و در آن واحد، چندین خدمت را دریافت نمایید. طبیعتا ارائه‌ی تمامی خدمات نیاز به یک سالن بزرگ و مجهز داشته که تنها چند مرکز در تهران توانسته‌اند تمامی خدمات را در یک سالن ارائه دهند.

  ارائه کردن یک خدمت در سالن زیبایی بسیار ساده است، کافی است فردی که دارای مدرک معتبری در آن لاین است را جذب کرده و سپس خدمت ارائه شود. اما آنچه که باعث تمایز میان سالن‌های زیبایی می‌شود، نظارت و مدیریت صحیح متخصصان استفاده شده است. سالن‌های زیبایی سرشناس تهران تنها افرادی را جذب می‌کنند که نه تنها مهارت کافی دارند، بلکه در لاین تخصصی خود، جزو بهترین افراد باشند.

  کیفیت متریال سالن زیبایی

  خدمت مش و هایلایت را در نظر بگیرید، اگرچه چندین و چند برند مختلف متریال مورد نیاز برای این خدمت را ارائه کرده‌اند، اما با توجه به وجود متریال تقلبی در بازار، نتیجه‌ی کار ممکن است کیفیت لازم را نداشته باشد. در معتبرترین سالن‌های زیبایی تهران، از متریالی استفاده می‌شود که از کیفیت آن تایید شده باشد. برخی از سالن‌های زیبایی درجه یک تهران، مستقیما با وارد کنندگان متریال مورد نیاز قرارداد داشته تا از اصل بودن متریال خود، مطمئن باشند. این سالن‌های زیبایی، رضایت مشتری را مهمترین بخش فعالیت خود می‌دانند.

  تخصص و تجربه پرسنل

  با گذراندن دوره‌های تخصصی در لاین‌های مختلف و دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه‌ای، هر فردی می‌تواند سالن زیبایی مخصصو به خود را تاسیس نماید. اگرچه مدرک فنی و حرفه‌ای کاملا معتبر بوده و حتی امکان مهاجرت کاری را برای دارنده فراهم می‌کند، اما کسب و تجربه و بدست آوردن تخصص امری زمان‌بر بوده و نیاز به سال‌ها تلاش و کوشش دارد. در حال حاضر، تنها چند سالن زیبایی معتبر در تهران دارای مدرک تخصصی هستند که از خارج کشور دریافت شده باشد. این سالن‌ها، طبیعتا انتخاب مناسب‌تری برای دریافت خدمات خواهند بود.

  سرعت عمل

  اگرچه محیط سالن‌های زیبایی محیطی گرم و جذاب است، اما طبیعتا هرچقدر زمان کمتری را در سالن بگذرانید، بهتر می‌توانید سایر فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. به همین دلیل، یکی از ملاک‌های انتخاب بهترین سالن زیبایی در تهران، باید سرعت دست پرسنل در لاین‌های مختلف باشد. 

  احترام به وقت مشتری

  متاسفانه یکی از نقاط ضعف اکثر سالن‌های زیبایی (حتی سالن‌های سرشناس)، پذیرفتن مراجعانی است که بدون گرفتن وقت قبلی به سالن زیبایی مراجعه می‌کنند. این کار باعث می‌شود تا نتوانند به برنامه روزانه خود پایبند بوده و مشتریانی که نوبت رزرو کرده بودند، معطل شوند. اگرچه این اتفاق تبدیل به یک روتین شده است، اما طبیعتا بهترین سالن زیبایی تهران نمی‌تواند چنین مشکلی را داشته باشد.

  رعایت بهداشت در بهترین سالن زیبایی تهران

  مکان‌های شلوغ و پرتردد عموما مستعد انتقال بیماری بین افراد بوده و از همین رو، رعایت بهداشت محیطی یکی از مهمترین ملاک‌های انتخاب بهترین سالن زیبایی در تهران است. طبیعتا برای حفظ بهداشت محیطی، نوبت‌دهی دقیق و جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد سالن نیز بسیار مهم است. در کنار این موضوع، ابزار و وسایل استفاده شده برای خدمات مختلف نیز هر کدام دارای روش خاصی برای تمیز کردن بوده که باید رعایت شوند.

  برای مثال، قیچی‌ها و شانه‌ها باید با مواد ضدعفونی کننده تمیز شده تا مانع از انتقال بیماری‌های پوست و مو شوند. همچنین سوهان (چه دستی چه برقی)، ابزار مانیکور و پدیکور و … نیز همگی باید به روش خاص خود تمیز شده و حتی استریل شوند. عدم رعایت بهداشت در سالن زیبایی ممکن است منجر به بروز بیماری و حتی در برخی موارد، بیماری‌های قارچی و عفونی شود.

  احترام به خواست مشتری

  حتما شما هم تجربه کرده‌اید که درخواست کوتاهی اندک مو داشته باشید، اما طول بسیار بیشتری از موهای شما کوتاه شده باشد. یا مثلا تقاضای یک مدل خاص ابرو را داشته باشید، اما مدل نهایی متفاوت بوده و حتی قرینه نیز به صورت کامل رعایت نشده باشد. در چنین حالتی نه راه پیش برای شما باقیمانده و نه پس. بنابراین، پیش از انتخاب سالن زیبایی مناسب خود، بهتر است نظرات سایر مراجعان را بررسی کرده تا مطمئن شوید که مسئولین و متخصصین سالن زیبایی، به خواست شما اهمیت می‌دهند.

  رتبه بندی بهترین سالن زیبایی تهران

  در این بخش از مقاله، بهترین سالن‌های زیبایی تهران را بر اساس ملاک‌هایی که بالاتر بیان شد، رتبه‌بندی کرده و از هر مجموعه چندین نمونه کار به همراه اطلاعات تماس را ارائه می‌نماییم.

  سالن زیبایی فرناز صفری

  بانو فرناز صفری جزو معدود آرایشگران و میکاپ آرتیست‌هایی است که تحصیلات و دوره‌های تخصصی خود را در خارج از کشور و در کشورهای اروپایی و کانادا گذرانده است. بانو فرناز علاوه بر تخصص آرایشگری، دارای پروانه وکالت بوده و فعالیت خود را در زمینه‌ی آرایشگری از سال 1394 شروع کرده است.

  سالن زیبایی فرناز صفری یکی از مجهزترین و مدرن‌ترین سالن‌های زیبایی تهران بوده که در منطقه 1 تهران و در خیابان کامرانیه‌ی شمالی تاسیس شده است. تمامی خدمات این سالن زیبایی به صورت مستقیم تحت نظر بانو صفری انجام شده و یکی از بالاترین میزان رضایت مشتریان را در میان تمامی سالن‌ها، دریافت کرده است.

  امتیاز سالن
  9.3/10
  سالن زیبایی فرناز صفری

  از مزایای اصلی این سالن، اهمیت به بهداشت سالن و خدمات و همچنین زمان‌بندی دقیق بوده که به نظر می‌رسد به دلیل آن باشد که مدیریت مجموعه (فرناز صفری)، دوره‌های آموزشی خود را در خارج از کشور گذرانده و به همین جهت، احترام به حق و حقوق مشتریان را به خوبی درک کرده است. برای آشنایی بیشتر با سالن زیبایی فرناز صفری می‌توانید برروی لینک کلیک نمایید. در ادامه، چندین نمونه کار از این سالن زیبایی را مشاهده نمایید. برای رزرو نوبت، می‌توانید با شماره تلفن 26452274 در روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت 10 الی 18 تماس بگیرید.

  نمونه خدمات ابرو و مژه
  میکاپ عروس در بهترین سالن زیبایی
  نمونه میکاپ
  نمونه شینیون

  همچنین بانو صفری دوره‌های آموزش آرایشگری را به صورت تخصصی ارائه نموده که عموما کلاس‌ها با ظرفیت محدود برگذار شده و دریافت مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای در آن تضمین شده است.

  سالن زیبایی مریم دربندی

  یکی از آرایشگران و میکاپ آرتیست‌های معروف و به نام تهران، بانو مریم دربندی است. سالن زیبایی ایشان کیفیت بسیار بالایی داشته و به صورت تخصصی وقت خود را صرف آرایش و گریم عروس کرده است. این امر یکی از نقاط قوت و در عین حال نقاط ضعف سالن زیبایی مریم دربندی است، چرا که ممکن است وقت کافی برای نظارت بر کلیه‌ی خدمات ارائه شده را نداشته باشد.

  اگرچه مشاوره برای آرایش عروس کاملا رایگان است، اما در هر روز فقط سه آرایش عروس در برنامه قرار گرفته است و بنابراین، ممکن است در بعضی مواقع از سال (خصوصا مناسبت‌ها)، نتوانید وقت دلخواه خود را رزرو کنید. علاوه بر خدمات معمول سالن‌های زیبایی، در این سالن خدمات اسپا SPA نیز ارائه شده که باعث رضایت مشتریان شده است.

  امتیاز سالن
  9.1/10
  سالن زیبایی مریم دربندی

  در رتبه‌بندی بهترین سالن زیبایی تهران، این سالن در رده دوم قرار گرفته است. برای دیدن نمونه کارهای مریم دربندی می‌توانید به پیج اینستاگرامی ایشان به نام Maryamdarbandi مراجعه نمایید. این سالن زیبایی در منطقه 1 تهران و چهارراه فرمانیه تاسیس شده است. همچنین برای رزرو نوبت نیز می‌توانید با شماره تلفن 26254368 تماس بگیرید. در ادامه، چند نمونه کار از این سالن زیبایی را مشاهده نمایید.

  بهترین سالن زیبایی تهران کجاست
  بهترین سالن زیبایی تهران کجاست

  همانطور که مشاهده می‌کنید، تمرکز بانو دربندی بیشتر برروی آرایش عروس بوده و سایر خدمات توسط پرسنل مجرب این سالن زیبایی انجام می‌شود.

  سالن زیبایی لیلی رضایی

  بانو لیلی رضایی یکی از سختکوش‌ترین آرایشگران و میکاپ آرتیست‌های تهران بوده که فعالیت خود را سال‌ها پیش و در یک سالن زیبایی کوچک با تعداد پرسنل محدود شروع کرد. اما امروزه، ایشان مدیر یکی از بزرگترین و مجهزترین سالن‌های زیبایی تهران است. گفتنی است که سالن بانو رضایی اکنون دارای بیش از 100 متخصص بوده و روزانه میزبان چند صد مشتری تهرانی است.

  یکی از مزایای سالن زیبایی لیلی رضایی، حضور مستمر ایشان در سالن و نظارت بر تمامی لاین‌ها است. اگرچه خود بانو رضایی تمرکز خود را بر خدمات عروس گذاشته است، اما باز هم به سایر لاین‌ها نظارت داشته و با مشتریان در ارتباط است. همین امر نیز باعث حفظ کیفیت خدمات سالن شده است.

  امتیاز سالن
  8.7/10
  بهترین سالن زیبایی شمال تهران

  اکثر گریم‌های بانو دارای رنگ و لعاب بسیار زیادی بوده که فرم چهره را اندکی از حالت طبیعی خارج می‌کند. این سبک از آرایش، موافقان و مخالفان خود را داشته، اما عموما افرادی که به دنبال چهره‌ی طبیعی یا نچرال هستند، از این سبک استقبال نمی‌کنند. با این حال، هیچ شکی در کیفیت خدمات و متریال استفاده شده در سالن زیبایی لیلی رضایی وجود نداشته و همین امر نیز باعث شده تا در رتبه سوم بهترین سالن زیبایی تهران قرار بگیرد.

  بهترین سالن زیبایی سعادت آباد
  بهترین سالن زیبایی لیلی رضایی

  سالن زیبایی لیلی رضایی در منطقه 2 تهران و سعادت آباد تاسیس شده است. برای مشاهده‌ی نمونه کارهای بیشتر بانو رضایی می‌توانید به اینستاگرام ایشان به نشانی lilirezaeemakeup مراجعه نمایید. همچنین برای رزرو نوبت نیز کافی است با شماره تلفن 88567050 تماس بگیرید. اگر از بزرگراه نیایش عبور کرده باشید، حتما تابلوی بزرگ لیلی رضایی را در کنار هاکوپیان، مشاهده کرده‌اید. این سالن در ساختمان دیبا قرار داشته که حتی از دور نیز قابل تشخیص است.

  سالن زیبایی مریم رئوف

  در رده چهارم بهترین سالن زیبایی تهران، نوبت به سالن زیبایی مریم رئوف رسیده است. بانو رئوف که ارتباط محکمی با سلبریتی‌ها داشته، توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین آرایشگران و میکاپ آرتیست‌های تهران معرفی نماید.

  یکی از مزایای این سالن، امکان مشاهده‌ی بسیاری از سلبریتی‌ها در زمانی است که به آرایشگاه مراجعه می‌کنید. چهره‌های سرشناسی همانند نیوشا ضیغمی، لیلا اوتادی، لیندا کیانی، پرستو صالحی، بهاره رهنما و … بانو رئوف را به عنوان آرایشگر اصلی خود انتخاب کرده‌اند. طبیعتا باید انتظار داشته باشید که قیمت این سالن زیبایی، نسبت به سایر سالن‌ها بیشتر باشد.

  امتیاز سالن
  8.5/10
  بهترین سالن زیبایی مریم رئوف

  ویژگی اصلی مشاهده شده در میکاپ‌های انجام گرفته در سالن زیبایی مریم رئوف، سبک لایت و فرانسوی است. این سبک آرایشی باعث حفظ شدن چهره نچرال شده و از همین جهت نیز مورد استقبال قرار گرفته است. در ادامه، چندین نمونه کار از این سالن زیبایی را نمایش می‌دهیم. برای دیدن سایر نمونه کارهای بانو رئوف، می‌توانید به اینستاگرام ایشان به نشانی maryamraoof_official مراجعه نمایید.

  مریم رئوف بهترین سالن زیبایی

  برای رزرو نوبت نیز کافی است با شماره تلفن 22042737 (شعبه زغفرانیه) و یا شماره 22828100 (شعبه اقدسیه) تماس بگیرید. طبیعتا امکان حضور بانو رئوف در هر دو سالن وجود نداشته و ممکن است در زمان رزرو نوبت، بانو رئوف در سالن دیگری حضور داشته باشد. همین امر نیز باعث شده تا میزان نظارت مریم رئوف بر خدمات ارائه شده، کمتر از سایر آرایشگران و میکاپ آرتیست‌ها باشد.

  سالن زیبایی ویس با شبنم نظیف

  یکی از آرایشگران و میکاپ آرتیست‌هایی که توانسته شهرت خود را به حد سلبریتی‌ها برساند، شبنم نظیف است. وی با فعالیت مستمر در اینستاگرام و تبلیغات گسترده، توانسته به چهره‌ای شناخته شده در اینستاگرام تبدیل شود. در کنار هنر مجازی، خدمات سالن ویس که با مدیریت ایشان فعالیت می‌کند نیز مورد قبول مشتریان واقع شده است.

  به اعتقاد برخی از مشتریان این سالن زیبایی، اگرچه بانو نظیف جزو آرایشگران با تجربه است، اما توانمندی ایشان برای حضور مجازی در اینستاگرام باعث شده تا بتواند به شهرت کنونی خود دست یابد. 

  امتیاز سالن
  8/10
  بهترین سالن زیبایی شبنم نظیف

  سالن ویس که در رتبه پنجم بهترین سالن زیبایی تهران قرار گرفته نیز در منطقه 2 تهران، سعادت آباد تاسیس شده است که در نزدیکی میدان کاج قرار دارد. بانو نظیف سالن ویس را در سال 1392 افتتاح کرده و در کنار آن نیز خدمات لباس عروس نظیف را نیز ارائه می‌دهد.

  سالن زیبایی شبنم نظیف در سعادت آباد

  برای دیدن سایر نمونه کارهای این سالن زیبایی و خصوصا برای مشاهده‌ی ویدئوهای جذاب، می‌توانید به پیج shabnamnazif در اینستاگرام مراجعه نمایید. برای رزرو نوبت نیز کافی است با شماره تلفن 09120331182 تماس بگیرید. در صورتیکه به فیلترشکن یا همان آی پی ثابت برای ورود به اینستاگرام نیاز دارید، مقاله بهترین آی پی ثابت می‌تواند به شما کمک کند.

  سالن زیبایی گیوا با سارا حسینی

  سارا حسینی در کنار تخصص خود به عنوان آرایشگر، یکی از بهترین مدیران سالن‌های زیبایی تهران است. در حال حاضر، سارار حسینی توانسته سالن زیبایی خود را به چهار شعبه در سطح تهران گسترش داده و بیش از 400 نیروی متخصص را درسالن‌های خود به کار بگیرد.

  طبیعتا چنین اقدامی باعث شده تا سطح نظارت ایشان بر خدمات ارائه شده کاهش یابد، اما مشتریان هنوز هم از کیفیت خدمات ارائه شده در سالن‌های تحت مدیریت بانو حسینی، رضایت دارند. گفتنی است که سالن گیوا، اولین مجموعه‌ای بود که بازدید عروس یا همان شوی عروس را استارت زد تا بتواند مشتریان بیشتری جذب کند.

  امتیاز سالن
  7.5/10

  سارا حسینی نیز همانند فرناز صفری، تحصیلات و دوره‌های آموزشی خود را در خارج از کشور گذرانده است. بانو حسینی بیش از دو سال را صرف یادگیری مهارت‌های مختلف در ایران و امارات متحده عربی (دبی) نمود و سپس توانست با حمایت همسر و پشتکار خودش، اولین سالن زیبایی‌اش را در سال 1389 و در شهرک غرب تهران، تاسیس کند. در ادامه، چندین نمونه کار از سالن زیبایی گیوا را مشاهده نمایید.

  سالن‌های زیبایی گیوا با مدیریت سارا حسینی دارای پرسنل مختلفی است و ممکن است همه‌ی آن‌ها جزو بهترین سالن زیبایی تهران نباشند. در حال حاضر، شعبات مختلف این سالن زیبایی در سعادت آباد، ولنجک، مرزداران، تهرانپارس و … قرار دارند. برای دیدن نمونه کارهای سارا حسینی کافی است به پیج اینستاگرام به نشانی sarahosseinimakeup مراجعه نموده همچنین برای رزرو نوبت نیز می‌توانید با شماره موبایل 09120049868 تماس بگیرید.

  سالن زیبایی مریم رهنما

  یکی از بهترین سالن زیبایی تهران تحت مدیریت مریم رهنما است. نظرات اکثر مشتریان این سالن بیانگر ارتباط خوب و صمیمی مدیریت و پرسنل با مشتریان بوده و می‌توان گفت جزو خوش برخوردترین سالن‌های زیبایی تهران به شمار می‌روند. 

  اگرچه مریم رهنما خواهر بهاره رهنما (بازیگر) بوده، اما شهرتی که امروز بدست آورده، ثمره‌ی تلاش و کیفیت بی نظیر خدماتی است که خودش ارائه کرده است. در این سالن نیز امکان دیدن بسیاری از سلبریتی‌ها از جمله الهام حمیدی، لیندا کیانی، متین ستوده، فریبا نادری، نرگس آبیار، نفیسه روشن و … وجود دارد که باعث هیجان انگیز شدن گریم و میکاپ شما خواهد شد.

  امتیاز سالن
  7.1/10
  سالن زیبایی مریم رهنما

  یکی از بهترین آرایشگران تهران که سبکی نسبتا غلیظ داشته و در عین حال، چهره‌ی طبیعی فرد را به خوبی حفظ می‌کند، مریم رهنما است. اگرچه سبک ایشان نسبتا غلیظ است، اما در نمونه کارهای متعددی (خصوصا آرایش سلبریتی‌ها)، کاملا مشخص است که توانمندی ایشان در سبک لایت اروپایی نیز بی نظیر است. در ادامه، چند نمونه کار را از سالن زیبایی مریم رهنما مشاهده نمایید.

  سالن زیبایی مریم رهنما

  سالن زیبایی مریم رهنما با رتبه‌ی ششم بهترین سالن زیبایی تهران در پاسداران تهران قرار گرفته است. نمونه کارهای متعدد بانو رهنما را می‌توانید در پیج اینستاگرام ایشان به نشانی maryamrahnama_makeupartist مشاهده کنید. همچنین برای رزرو نوبت کافی است که با شماره تلفن 22321950 تماس بگیرید.

  انتخاب بهترین سالن زیبایی تهران

  در حال حاضر، بیش از هزار سالن زیبایی در تهران وجود داشته و بیش از صد سالن به صورت کاملا حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. در کنار نام‌هایی که پیشتر ذکر شد، اسامی میکاپ آرتیست‌های دیگری همچون نسیم عقیلی، سالن سپیدار و … نیز وجود داشته که طبیعتا بررسی کامل هر یک، باعث طولانی شدن بیش از اندازه‌ی مقاله می‌شود. انتخاب بهترین سالن زیبایی تهران قطعا به سبک و سلیقه‌ی شما بستگی دارد.

  با این حال، در این مقاله سعی کردیم تا چند مورد از بهترین سالن‌های زیبایی تهران را بر اساس ملاک‌های مهم از دید مشتریان معرفی نماییم. در حال حاضر، سالن زیبایی فرناز صفری جزو بهترین انتخاب‌ها برای مشتریانی است که قصد دارند یک تجربه‌ی متفاوت از خدمات سالن زیبایی را دریافت کنند.

  در حال حاضر، بیش از هزار سالن زیبایی در تهران تاسیس شده که طبیعتا نمی‌توان توقع داشت که کیفیت همه‌ی آن‌ها در یک سطح باشد. طبق بررسی نظرات مشتریان سالن‌های زیبایی مختلف، می‌توان موارد زیر را به عنوان بهترین سالن‌های زیبایی تهران معرفی کرد:

  • فرناز صفری
  • مریم دربندی
  • لیلی رضایی
  • مریم رئوف
  • شبنم نظیف
  • سارا حسینی
  • مریم رهنما

  بهترین سالن زیبایی تهران خدمات تخصصی در تمامی لاین‌ها ارائه می‌کنند. این خدمات شامل مش، هایلایت، کوتاهی مو، اکستنشن مو، گریم و آرایش، اکستنشن مژه و ابرو، لیفت ابرو و مژه، کراتینه، فیشیال، خدمات ناخن و ... است.

  5/5 - (2 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد بهترین سالن زیبایی تهران کجاست؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox