خدمات کمپ اختیاری و بهترین کمپ اختیاری ترک اعتیاد تهران

کمپ اختیاری

کمپ اختیاری ترک اعتیاد

کمپ اختیاری مکانی است که فرد با تمایل و تصمیم خود به آن مراجعه کرده تا در مدت زمان مشخص، مراحل سم زدایی را انجام داده و اعتیاد خود را کنار بگذارد. در مقابل این مدل ترک اعتیاد، کمپ اجباری نیز وجود داشته که در مقاله‌ی دیگری به آن پرداخته‌ایم.

اولین گام برای موفق شدن در ترک انواع اعتیاد، خواست و همت خود فرد است. اگر تصمیم گرفته‌اید که مواد را کنار بگذارید، به شما تبریک می‌گوییم، مطمئن هستیم که در مسیر سبز بهترین امکانات برای شما را فراهم کرده‌ایم تا با گام‌های محکم در این مسیر قدم بردارید.

کمپ اختیاری یا ترک در منزل

اولین سوالی که ممکن است برای شما ایجاد شود، این است که چرا فردی که تصمیم به ترک گرفته است، ممکن است به کمپ اختیاری نیاز داشته باشد؟ طبیعتا اراده و تصمیم فردی به مددجو کمک خواهد کرد که اعتیاد را کنار بگذارد، اما در بعضی موارد، رفتار اطرافیان در منزل، رفت و آمد دوستان، دسترسی به ساقی‌های مواد و …، کار ترک اعتیاد را دشوار می‌نماید.

خدمات کمپ اختیاری و بهترین کمپ اختیاری ترک اعتیاد تهران
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  حضور در محیطی که همگان قصد ترک اعتیاد را داشته باشند، اراده‌ی مددجو را تقویت کرده و در کنار دیگر مددجویان، دوران سم زدایی و پاک شدن را بهتر پشت سر خواهد گذشت. شاید در محیط منزل، نگاه‌های اطرافیان (خصوصا در زمان خماری)، باعث ایجاد احساس ناخوش‌آیند در مددجو شود و همین امر وی را به مصرف مجدد تحریک نماید. اما در کمپ اختیاری ترک اعتیاد مسیر سبز، هیچ قضاوتی در کار نبوده و همه‌ی ما در کنار یکدگیر، تلاش می‌کنیم تا آینده‌ی بهتری را برای خود و عزیزانمان ایجاد کنیم.

  امکانات کمپ اختیاری

  کمپ‌های ترک اعتیاد معتبر، در مناطقی آرام و بدون استرس محیطی تاسیس شده‌اند تا به بهبود سلامت روان مددجویان کمک نمایند. این مراکز عموما دارای محل استراحت، غذاخوری، نمازخانه، سالن آموزش، سالن ورزشی یا تجهیزات ورزشی و محیط پیرامونی دلنشین هستند. بعضی از کمپ‌ها نیز دارای وسایل تفریحی همانند استخر نیز هستند.

  ویژگی های بهترین کمپ اختیاری

  علاوه بر امکانات فیزیکی و رفاهی که پیشتر مطرح شد، بهترین کمپ اختیاری برای ترک اعتیاد جایی است که پرسنل آن دارای تخصص و تجربه کافی بوده و علاوه بر آن، اخلاق خوبی داشته باشند. ترک اعتیاد فشار روحی و جسمی زیادی را به افراد وارد کرده و طبیعتا، اگر پرسنل موسسه همدل نبوده و درک بالایی نداشته باشند، امکان اینکه مددجو دلزده شود، بسیار بالا خواهد بود. بنابراین، مهمترین ویژگی در کمپ ترک اعتیاد همدل بودن کادر مجموعه است. برای مشاوره رایگان می‌توانید از شماره تلفن زیر استفاده کرده و یا در واتساپ پیام دهید.

  کمپ اختیاری مناسب چه مخدرهایی است؟

  در حال حاضر، رایج‌ترین مواد مخدر و محرکی که استفاده می‌شود، موادی همچون تریاک، حشیش، شیشه و گل است. در صورتیکه به این مواد مخدر اعتیاد دارید، مجموعه سبز می‌تواند میزبان مناسبی برای شما باشد. البته در کنار این مواد مخدر، بعضی از افراد که قصد ترک کردن سیگار را دارند نیز به کمپ مسیر سبز مراجعه می‌نمایند.

  کمپ اختیاری ترک شیشه

  در میان مواد مخدر، شیشه به دلیل توهم‌زایی بسیار بالا و امکان صدمه رساندن به خود و دیگران، مهمترین انتخاب برای ترک اعتیاد به شمار می‌رود. همانطور که در مقاله ترک شیشه توضیح دادیم، این ماده مخدر و محرک برروی سلول‌های مغز اثرگذاشته و آثار مخربی را به دنبال خواهد داشت. هر چقدر که مدت زمان مصرف این ماده مخدر بیشتر بوده و یا میزان مصرف بیشتر باشد، صدمات وارده بیشتر خواهد بود. بنابراین، هر چقدر زودتر برای ترک شیشه به کمپ اختیاری مراجعه کنید، برای ساخت آینده‌ی سالم‌تر، بهتر خواهد بود.

  کمپ اختیاری ترک سیگار و نیکوتین

  یکی از مواد مخدری که مصرف آن بسیار رایج است، سیگار و قلیان است. اگرچه در ظاهر هیچکدام خطرناک به نظر نمی‌رسند، اما استفاده‌ی طولانی مدت از آن‌ها باعث صدمات جدی به شش‌ها خواهد شد. علاوه بر آن، استعمال سیگار و قلیان در زندگی روزمره و زناشویی نیز اثرگذار بوده و یکی از عوامل اصلی سرد شدن زوجین نسبت به یکدیگر، به شمار می‌رود.

  به دلیل سهولت دسترسی، قیمت مناسب و زیاد شدن مصرف کنندگان، ترک سیگار و نیکوتین کار آسانی نبوده و در بعضی موارد مشاهده شده که فرد معتاد به نیکوتین، بارها ترک کرده و بعد از مدتی مجددا مصرف را شروع کرده است. اگر تصمیم به ترک نیکوتین دارید، کمپ مسیر سبز، محیطی آرام و مطمئن را برای شما ایجاد کرده است.

  ترک تریاک و متادون

  از دیگر مواد مخدری که استعمال آن زیاد شده است، می‌توان به تریاک و شربت متادون اشاره کرد. متاسفانه بسیاری از افراد، بر این باورند که تریاک به دلیل اینکه از گیاه گرفته می‌شود، گیاهی بوده و خاصیت درمانی دارد. اگرچه جنبه درمانی این ماده را نمی‌توان انکار کرد، اما معایب اعتیاد به تریاک بسیار بیشتر از مزایای آن خواهد بود. ترک تریاک به دلیل آثار جسمانی (خماری، هذیان گویی و بدن درد) نیاز به دنبال کردن یک پروسه و فرآیند علمی داشته که تنها در کمپ‌ها ارائه می‌شود.

  کمپ اختیاری ترک گل

  متاسفانه این روزها، ماده مخدر و محرک گل در میان نوجوانان و خصوصا دانشجویان بسیار رایج شده است. در خصوص ریشه‌ی گیاهی گل و عدم اعتیادآوری این ماده نیز داستان‌هایی در بین افراد نقل می‌شود که بیشتر آن، هیچگونه پایه‌ی علمی ندارد. اگرچه گل هیچگونه آثاری از وابستگی جسمی در فرد ایجاد نمی‌کند (مشکلات بدن درد ندارد)، اما برروی مغز به شدت اثرگذاشته و وابستگی ذهنی بالایی ایجاد می‌کند. به همین جهت نیز کمپ اختیاری ترک گل به کمک روان‌درمان گران خود می‌تواند مسیر ترک بدون بازگشت این ماده مخدر را فراهم کند.

  برنامه های آموزشی

  در مدت زمان حضور در مسیر سبز، ابتدا مراحل سم زدایی انجام شده تا بدن و جسم مددجو پاک شود. سپس در یک دوره‌ی کوتاه پس از آن، مسیر سبز برنامه‌هایی را به صورت روزانه برای مددجویان در نظر گرفته است. این برنامه‌ها شامل ورزش روزانه، کلاس‌های مشاوره (روان‌درمانی)، کلاس‌های مهارت آموزی و … خواهد بود. طبیعتا هر چقدر به انتهای دوره نزدیک‌تر شوید، تمرکز بر افزایش قدرت روان و ذهن خواهد بود.

  هزینه کمپ اختیاری در تهران

  هزینه‌های دوره ترک اعتیاد در مسیر سبز، مطابق با تعرفه‌های سازمان بهزیستی بوده و از این جهت، بهترین قیمت‌ها برای ترک انواع اعتیاد در نظر گرفته شده است. این هزینه‌ها مربوط به اسکان، سم زدایی، خورد و خوراک، کلاس‌های آموزشی و جلسات روان‌درمانی خواهد بود.

  مدت زمان دوره

  بسته به نوع ماده مخدر و محرک مصرفی، مدت زمان مورد نیاز برای ترک کامل انواع مواد مخدر، متفاوت است. اما بطور کلی، دوره‌ی ترک اعتیاد در کمپ‌ها 21 روزه (معادل سه هفته) بوده که پس از آن، نیاز جسمی فرد کامل برطرف شده و از لحاظ روحی و روانی نیز به کمک روان‌درمانگران با تجربه، آماده‌ی کنار گذاشتن دائمی مواد مخدر است.

  محل کمپ اختیاری تهران

  از آنجاییکه یکی از دلایل ادامه مصرف مواد مخدر، دسترسی آسان به آن‌ها است، بهترین کمپ ترک اعتیاد اختیاری تهران، بهتر است در نزدیکی تهران باشد. عوض شدن محیط پیرامونی، دیدن آدم‌های جدید و در کل، تغییر شرایط زندگی برای یک مدت مشخص، آثار بهتری برروی ذهن افراد گذاشته و پذیرش پروسه ترک اعتیاد را آسان‌تر خواهد کرد. کمپ ترک اعتیاد مسیر سبز در نزدیکی تهران و در شهرستان شهریار تاسیس شده است.

  مسیر سبز در مکانی آرام و شاد و به دور از هرگونه استرس و اضطراب تاسیس شده تا به سلامت روان مددجویان کمک نماید. تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز در خود مجموعه قرار داشته و از شما دعوت می‌کنیم تا پیش از ثبت نام برای شروع دوره، از مجموعه کمپ سبز بازدید نمایید.

  کمپ اختیاری بانوان

  اگرچه هر زمان از کلمه اعتیاد صحبت می‌شود، ذهن افراد به سمت یک مرد معتاد می‌رود، اما تعداد بانوانی که نیاز به ترک اعتیاد دارند نیز کم نیست. به همین جهت نیز مسیر سبز، کمپ ترک اعتیاد ویژه بانوان را نیز تاسیس کرده تا محیطی امن و شاداب را برای ترک اعتیاد بانوان محترم فراهم نماید. تمامی امکانات رفاهی در این مجموعه ارائه شده و دوره‌ی درمان و ترک اعتیاد نیز به صورت کاملا اصولی و تحت نظر مددکاران، پزشکان و روان درمانگران اجرا می‌شود.

  نحوه رفتار در کمپ اختیاری

  متاسفانه در سال‌های اخیر، چندین خبر و گزارش در خصوص سورفتار با مددجویان منتشر شد که وجهه‌ی کمپ‌های معتبر و تحت پوشش بهزیستی را نیز زیر سوال برد. در کمپ مسیر سبز به عنوان یکی از معتبرترین کمپ‌های تهران، تمامی پرسنل با نیت خیر و برای ایجاد جامعه‌ای پاک و عاری از اعتیاد دور یکدیگر جمع شده‌اند و نوع رفتار کاملا حرفه‌ای خواهد بود. برای مشاوره رایگان و اطمینان از کیفیت کمپ، از دکمه‌های زیر استفاده نمایید.

  تجربه دوره کمپ اختیاری

  اگر خودتان یا اقوام و دوستانتان تجربه حضور در کمپ‌های مختلف را داشته‌اید و انتقاد یا پیشنهادی در خصوص عملکرد مجموعه‌های تحت نظر بهزیستی دارید، می‌توانید در قسمت زیر (نظرات)، نظر خود را بیان نمایید. تجربه شما می‌توانید به کسانیکه به صورت خودجوش قصد حضور در کمپ اختیاری و ترک اعتیاد دارند، کمک نماید.

  آیا این مطلب را می پسندید؟

  نظرات

  0 نظر در مورد خدمات کمپ اختیاری و بهترین کمپ اختیاری ترک اعتیاد تهران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.