معرفی شرکت فریر طب و دستگاه تست قند خون 01

فریر طب

فریر طب

فریر طب یکی از اصلی‌ترین واردکنندگان تجهیزات پزشکی در حوزه‌ی دستگاه‌های قند خون، نوار قند خون، فشار خون و … بوده که در سال 1385 در شهر تهران تاسیس شده است. محبوب‌ترین دستگاه این مجموعه که مشتریان بسیار زیاد و وفاداری دارد، دستگاه قند خون 01 یا همان گلوکوکارد 01 بوده که متاسفانه واردات آن متوقف شده است.

در این مقاله قصد داریم تا محصولات شرکت فریر آسا طب را معرفی کرده و همچنین بهترین جایگزین برای دستگاه قند خون 01 را که توسط همین مجموعه وارد شده است، معرفی نماییم.

آدرس و شماره تماس فریر طب

این مجموعه در تهران، خیابان جردن (آفریقا)، خیابان شهید سعیدی، نبش کوچه مهرشاد و پلاک 64 قرار گرفته است. کد پستی مجموعه (برای ارسال دستگاه جهت بررسی و استفاده از گارانتی)، 1967944357 است. همچنین شماره تماس فریر آسا طب 02124837000 است که از ساعت 8 صبح الی 10 شب پاسخگوی تماس‌های تلفنی است. در نظر داشته باشید که این مجموعه هیچگونه فروش حضوری نداشته و تمامی سفارشات به صورت تلفنی یا از طریق سایت ثبت و رسیدگی می‌شود.

معرفی شرکت فریر طب و دستگاه تست قند خون 01
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  فروشگاه فریر طب

  فروشگاه فریر آسا طب در بخش مجزایی از وبسایت اصلی ایجاد شده تا فرآیند انتخاب و خرید محصول را تسریع نماید. محصولات عرضه شده در این فروشگاه در دو بخش و با محوریت دستگاه‌های قند خون و دستگاه‌های فشارسنج عرضه شده‌اند که در ادامه، تک تک این محصولات را بررسی خواهیم کرد.

  دستگاه های تست قند خون فریر طب

  آنچه باعث شهرت شرکت فریر آسا طب شد، دستگاه قدرتمند گلوکوکارد 01 بود که تنها نمونه‌ای در ایران است که در کنار کیفیت بسیار بالا و نتایج دقیق، به میزان خون اندکی نیاز دارد. این محصول، تنها دستگاه قند خون این مجموعه نبوده و در این بخش از مقاله، محصولات ارائه شده را بررسی خواهیم کرد.

  دستگاه گلوکوکارد 01

  دستگاه تست قندخون گلوکوکارد 01 سال‌هاست که محبوب‌ترین دستگاه تست قند خون بوده، چرا که نیاز به حداقل خون برای اندازه‌گیری قند خون است. این دستگاه صحت عملکردی بیش از 96 درصد داشته و یکی از دقیق‌ترین دستگاه‌های خانگی است.

  در عین تقاضای بسیار زیاد، متاسفانه واردات این محصول متوقف شده و حتی از طریق خود شرکت فریر طب نیز نمی‌توان آن را تهیه کرد. هنوز هم دستگاه 01، پیشنهاد اول اکثر پزشکان و انجمن دیابت ایران (گابریک) است.

  این دستگاه محصول شرکت ژاپنی Arkray بوده که نیاز به تنها 0.3 میکرولیتر نمونه از خون داشته و حداکثر در 7 ثانیه جواب تست را نمایش خواهد داد.

  دستگاه فریسنس

  دستگاه فریسنس، محصول جدید شرکت Farir Teb بوده که پس از محدود شدن نوارهای دستگاه 01، روانه بازار شده است. این محصول هنوز هم به صورت رسمی در بازار پیدا نشده و تنها از طریق طرح‌های ویژه این شرکت در حال فروش است.

  اگرچه این دستگاه میزان خون بیشتری نسبت به دستگاه 01 نیاز دارد، اما تست‌های میدانی (آزمایش در آزمایشگاه و مقایسه با نتایج آزمایشگاهی) نشان داده که این دستگاه دقتی حتی بالاتر از گلوکوکارد 01 دارد.

  این دستگاه تایوانی بوده و استاندارهای متعدد بین‌المللی را کسب کرده است.

  دستگاه تست قند خون فریسنس

  نوارهای تست قند خون فریر طب

  شرکت فریر آسا طب یکی از واردکنندگان اصلی نوارهای تست قند خون بوده که در سطح ایران توزیع و پخش می‌نماید. در این بخش، محصولات فروشگاهی نوار قند خون این مجموعه را معرفی خواهیم کرد. به دلیل محدودیت در واردات و همچنین تقاضای بسیار زیاد، بعضی از مدل‌های عرضه شده با محدودیت ثبت سفارش روبرو هستند.

  نوار تست قند خون 01

  برای استفاده از دستگاه گلوکارد 01 نیاز به نوارهای این دستگاه بوده که با نام 01 Sensor توسط همان شرکت ژاپنی Arkray عرض شده است. هر بسته از این نوارها شامل 50 عدد نوار تست بوده که در هنگام خرید، حتما به تاریخ آن دقت نمایید.

  هر یک از نوارها دارای مجموعه‌ای از آنزیم‌ها در سطح تست قند خون بوده که تنها تا زمان تاریخ انقضا و یا نهایتا 6 ماه پس از باز شدن در بسته، اعتبار دارند. با رد شدن تاریخ انقضا و یا فاسد شدن آنزیم‌ها، نتایج نمایش داده شده برروی دستگاه 01 فریر طب اعتبار نداشته و عموما خود دستگاه اخطار E-6 را برروی دستگاه نمایش خواهد داد.

  نوار تست قند خون کنترپلاس

  یکی از دستگاه‌های قندخون دقیق ایرانی که امروزه در بازار پیدا نمی‌شود، دستگاه تست قند خون Contour Plus بوده که دقت بسیار بالایی دارد. در حال حاضر، فریر طب تنها نوارهای تست قند خون این دستگاه را برای مشتریان عرضه کرده است.

  نوار تست قند خون کنترپلاس به 0.6 میکرولیتر نمونه نیاز داشته (دو برابر گلوکوکارد 01) و جواب تست حداکثر در 5 ثانیه نمایش داده می‌شود. این محصول نیز دارای تاریخ انقضای مشخصی داشته که نباید تاریخ آن گذشته باشد. در غیر این صورت، نتایج نمایش داده شده توسط دستگاه تست قند خون، غیر معتبر خواهند بود.

  نوار قند خون کنتورپلاس

  تجهیزات جانبی دستگاه قند خون فریر طب

  در کنار دستگاه و نوار تست، فریر آسا طب تجهیزات جانبی نیز ارائه کرده که در این بخش، این محصولات را معرفی خواهیم کرد.

  سوزن لنست فریر طب

  سوزن‌های لنست این شرکت از مدل چهارپر بوده که مناسب دستگاه‌های 01 و فریسنس است. هر بسته سوزن لنست فریسنس شامل 50 عدد سوزن استریل و یکبار مصرف است. اگرچه این سوزن‌ها اصطلاحا یکبار مصرف هستند، اما تنها مشکل آن‌ها در استفاده‌ی مجدد، کند شدن است.

  این سوزن‌های لنست تایوانی بوده و در ساخت آن‌ها از تکنولوژی بالایی استفاده شده تا کمترین درد در هنگام استفاده، احساس شود. اگرچه استفاده مجدد از سوزن مجاز است، اما دقت داشته باشید که باید از این سوزن فقط برای یک نفر استفاده شده تا بیماری‌های خونی میان افراد، منتقل نشود.

  سوزن لنست فریسنس

  سرسوزن های پیک

  فریر طب انواع سر سوزن پیک PiC با سایز و گیج‌های مختلف را عرضه کرده است. مدل‌های مختلف این سرسوزن‌ها به شرح زیر هستند:

  • سرسوزن 6 میلی‌متری گیج 32
  • سرسوزن 8 میلی‌متری گیج 31
  • سرسوزن 5 میلی‌متری گیج 31
  • سرسوزن 4 میلی‌متری گیج 33
  • سرسوزن 4 میلی‌متری گیج 32

  هر بسته از این سرسوزن‌ها حاوی 100 عدد سرسوزن PiC است.

  سرسوزن پیک فریر طب

  دستگاه های فشارخون فریر طب

  نسل جدید فشارسنج‌های دیجیتال توسط این مجموعه عرضه شده است. دقت و کیفیت هر سه مدل محصول بسیار بالا بوده و تنها تفاوت در بعضی ویژگی‌های ظاهری و فیزیکی دستگاه است.

  فشارسنج PiC مدل Help

  فشارسنج Help یکی از محصولات برند PiC بوده که در حقیقت محصول شرکت آرتسانا بوده که یک برند ایتالیایی است و توسط این مجموعه وارد و توزیع شده است.

  این دستگاه از تکنولوژی مدرن Rapid استفاده کرده تا سرعت اندازه‌گیری فشار خون بالا رفته و نیازی به باد شدن بیش از اندازه کاف دستگاه نباشد. این محصول به همراه کاف فنری با قطر حداکثر 42 سانتی‌متر عرضه شده است.

  فشارسنج هلپ بالاترین استانداردهای جهانی را دریافت کرده و یک محصول مطمئن برای اندازه‌گیری فشار خون است.

  فشارسنج PiC مدل کلیر

  تفاوت اندکی میان مدل کلیر و هلپ وجود داشته و در حقیقت هر دو دارای یک تکنولوژی و بدنه اصلی هستند. هر دو از تکنولوژی رپید استفاده کرده‌اند.

  در حقیقت تنها تفاوت مدل Clear با هلپ در نوع بازوبند این دو دستگاه است. در مدل کلیر، بازوبند از مدل معمولی است و فنری نیست.

  فشارسنج PiC مدل ایزی

  ایزی رپید یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین محصولات فریر طب بوده که کیفیت بسیار بالایی دارد. این دستگاه دارای دکمه‌های فشاری و صفحه نمایش کوچکتر بوده و بازوبند آن نیز از مدل معمولی است.

  مدل‌های کلیر و هلپ هر دو دارای صفحه نمایش بزرگتر و زیباتری بوده که دارای دکمه‌های لمسی است. همچنین دو دستگاه کلیر و هلپ امکان ثبت اطلاعات برای دو کاربر را داشته اما مدل ایزی تک کاربره بوده و تمامی فشارهای ثبت شده، برای یک کاربر ثبت خواهند شد.

  فشارسنج ایزی رپید

  خرید محصول از فروشگاه فریر طب

  با توجه به محدود شدن محصولات این شرکت، عموما برای خرید دستگاه، نوار تست و فشارسنج باید به فروشگاه این مجموعه مراجعه نموده، حساب کاربری ایجاد نموده و در نهایت با تکمیل فرم خرید (شامل اطلاعات فردی، شماره تماس، ایمیل، آدرس دقیق پستی به همراه کد پستی و …) درخواست خرید را ثبت نمایید. اصلی‌ترین محصول این مجموعه که تقاضای بسیار زیادی دارد، نوار 01 بوده که در ادامه، مراحل خرید آن را توضیح خواهیم داد.

  خرید نوار 01

  در اولین گام، به فروشگاه فریر آسا طب مراجعه نموده و سپس برروی محصول نوار 01 کلیک نمایید (برروی این لینک کلیک نمایید) تا به صفحه‌ای مشابه با تصویر بعدی منتقل شوید.

  در این صفحه، به جای ثبت سفارش، برروی متن ابی رنگ پنل کاربری کلیک نمایید تا پیش از هر چیز، یک حساب کاربری در سایت باز کنید. برای انتقال به صفحه ساخت حساب کاربری در فروشگاه فریر طب برروی این لینک کلیک نمایید.

  خرید نوار 01

  پس از تکمیل فرم، اگر به صفحه‌ای منتقل شدید که نمی‌دانستید کجای سایت است (ضعف در طراحی سایت باعث گم شدن کاربر می‌شود)، برروی این لینک کلیک کرده تا به فرم دیابت فریر طب منتقل شوید.

  یا اگر در پنل کاربری سایت بودید، از منوی سمت راست سایت، برروی گزینه اطلاعات دیابت کلیک نمایید. در این فرم، شما باید اطلاعات بیشتری وارد نمایید تا بتوانید نوار 01 گلوکوکارد را خریداری نمایید.

  در صورتیکه اطلاعات اشتباه یا ناقص باشد، ثبت سفارش شما رسیدگی نشده و عملا سفارش شما ثبت نخواهد شد.

  فرم دیابت نوار 01

  در این فرم، باید اطلاعات مخصوص برای دریافت نوار 01 را وارد نمایید. ابتدا ایمیل معتبر، سپس شماره تلفن دیگر (به جز شماره موبایلی که برای ثبت نام استفاده کردید) را وارد نمایید.

  سپس نوع دیابت خود را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که افرادی که دیابت نوع 1 داشته باشند، امکان ثبت سفارش دو بسته نوار 01 و افرادی که دیابت نوع 2 داشته باشند، تنها یک بسته نوار 01 می‌توانند در هر ماه، دریافت کنند.

  سپس تاریخ ابتلا به دیابت و بعد از آن نیز نام دستگاه خود را انتخاب نمایید. همچنین، بهتر است بدانید که به ازای هر دستگاه (هر شماره سریال) نیز می‌توانید سفارش ثبت نمایید. پس از تکمیل فرم، گزینه ارسال را زده، مجددا به فروشگاه فریر طب مراجعه کرده و حال سفارش خود را ثبت نمایید.

  فرم دیابت فریر طب

  بهتر است بدانید که شرکت فریر آسا طب به ازای هر دستگاه، امکان ثبت سفارش به شما خواهد داد. بنابراین، اگر یک دستگاه 01 داشته باشید و نوع دیابت شما نیز نوع 1 باشد، امکان درخواست 2 بسته نوار 01 را دارد و اگر دو دستگاه 01 داشته باشید (دو سریال نامبر مجزا) و دیابت هم نوع 1 باشد، امکان ثبت سفارش برای 4 بسته نوار 01 فراهم می‌شود. شایان ذکر است که تمامی سفارشات توسط تیم پشتیبانی سایت بررسی شده تا هم صحبت سریال نامبر و هم صحت نوع دیابت بررسی شده و در نهایت، سفارش برای خریدار پست شود.

  این محدودیت برای محصولات دیگر این مجموعه وجود نداشته و به سادگی می‌توانید اقلام دیگر موجود در سایت را سفارش دهید. از آنجاییکه نوارهای 01 به شدت محدود شده و واردات آن نیز با مشکل روبرو شده است، مجموعه فریر آسا طب چاره‌ای جز سهمیه‌بندی نوارهای موجود برای رعایت انصاف و عدالت میان مشتریان خود ندارد. برای مثال، هیچ محدودیتی در خرید نوارهای کنتور پلاس برای مشتریان اعمال نشده و خرید آن کاملا آزاد است.

  در صورتیکه این مقاله توانست به سوالات شما پاسخ دهد، خوشحال می‌شویم که با دادن ستاره به این مقاله، از ما حمایت نمایید. همچنین می‌توانید سایر مقالات بهترین هست را نیز مطالعه نمایید.

  این مجموعه بیان کرده به دلیل مشکلات واردات، نوارهای تست قند خون 01 به شدت محدود شده است. به منظور رعایت عدالت و انصاف، فریر آسا طب این محصول را سهمیه بندی کرده و فقط از طریق سایت خود به فروش می‌رساند.

  از آنجاییکه دستگاه قندخون گلوکوکارد 01 نیاز به کمترین میزان خون برای تست قند داشت، این دستگاه به شدت محبوب شد. اما از آنجاییکه واردات آن متوقف شده و دستگاه آن وجود ندارد، باید از دستگاه دیگری استفاده نمود. در حال حاضر، شرکت فریر طب محصول جدیدی با نام فری سنس را به مخاطبان خود معرفی کرده است.

  4/5 - (4 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد معرفی شرکت فریر طب و دستگاه تست قند خون 01

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox