قیمت ایمپلنت فول موس چقدر است؟

طی گذر زمان ممکن است به دلایل متعدد مانند تصادف، پوسیدگی دندان یا بیماری های پریودنتال دندان های خود را از دست داده باشید، البته باید بگوئیم که دیگر ‌نیاز به نگرانی نیست. در حال حاضر روش های متعددی برای جایگزینی دندان های از دست رفته وجود دارد که با توجه به سن، شرایط بیمار و میزان بودجه برای هزینه دندان های از دست رفته تعیین می شود که کدام روش برای بیمار بهتر است.

یکی از این روش ها که کاربرد بسیاری دارد ایمپلنت فول موس یا ایمپلنت کل دهان است. در این زمان که افراد با فقدان تعداد زیادی دندان مواجه می شوند به فکر دندان های مصنوعی بدون نیاز به ایمپلنت میافتند که البته باید بدانند استفاده از ایمپلنت های دندانی فول موس خیلی بهتر از پروتز های مصنوعی می باشد. با توجه به ایمپلنت فول موس باید قبل از هرگونه اقدام و تصمیم گیری این روش درمانی ترمیمی فول موس مورد بررسی قرار گیرد.

ایمپلنت فول موس یا کل دهان چیست؟

وقتی بیمار کل دندان های خود یا بخش عمده ای از دندان های خود را از دست داده است و تمایل به انجام کاشت ایمپلنت دارد باید از روش ایمپلنت فول موس استفاده کند. در این نوع ایمپلنت تمامی دندان های فک بالا و پایین با ایمپلنت دندان جایگزین می شوند با این تفاوت که نیاز نیست به جای هر دندان از یک ایمپلنت استفاده شود.

قیمت ایمپلنت فول موس چقدر است؟
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  قیمت ایمپلنت فول موس

  قیمت ایمپلنت فول موس در سال 1402 به ازای 11 تا 16 واحد ایمپلنت 130.000.000 تا 400.000.000 تومان هزینه در برخواهد داشت که البته برخی از هزینه های درمان های جانبی مانند سینوس لیفت، پیوند استخوان و کشیدن دندان محاسبه نشده است.

  بیشتر بخوانید » قیمت ایمپلنت کامل

  انواع روش های ایمپلنت کل دهان

  ایمپلنت دندان های بالا و پایین به تنهایی یا با هم به روش های متفاوتی انجام می شوند که تصمیم گیری در مورد روش ایمپلنت بستگی به موارد متعددی مانند تراکم استخوان، سلامت عمومی بیمار، سلامت لثه و حتی هزینه ایمپلنت فول موس دارد که این مورد توسط پزشک متخصص ایمپلنت تصمیم گیری می شود.

  روش های درمانی all one برای درمان افرادی است که در شرایط کاملا بی دندانی است، همچنین به دو روش all on 4 و روش all on 6 تقسیم می شوند. تفاوت این دو روش در تعداد ایمپلنت هایی است که در هر فک کاشته می شوند به طور معمول برای هر فک برای کاشت کامل از 4 ایمپلنت الی 8 ایمپلنت استفاده می شود. اتصال دندان ها در فاصله بین دو پایه ایمپلنت به وسیله بریج انجام می شود. تعداد پایه های ایمپلنت بر اساس میزان تراکم استخوان و قدرت پشتیبانی آن فک تعیین می شود. کاشت ایمپلنت فول موس روش های متفاوتی را دارد که شامل ایمپلنت دیجیتالی، ایمپلنت فوری و …. می شود. به همین لت قیمت ایمپلنت فول ماوس می تواند کاملا بستگی به انتخاب روش اجرای آن و تعداد ایمپلنت های مورد استفاده بستگی داشته باشد.

  انواع ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

  ایمپلنت کامل دندان دارای انواع مختلفی است و انتخاب نوع ایمپلنت بستگی به شرایط بیمار دارد که در ادامه به بررسی انواع آن می پردازیم.

  ایمپلنت دندان all on 4

  در این روش کاشت ایمپلنت روی خط لثه برای پشتیبانی کامل فک ۴ ایمپلنت قرار می دهند. این روش دارای هزینه کمتری است و ‌در مصرف وقت، زمان کمتری را استفاده می کند. در این روش کاشت معمولا نیاز به پیوند استخوان نیست و این روش ایمپلنت معمولا در یک جلسه اجرا می شود. همچنین این روش بعد از کاشت نیاز به زمان بهبودی و نقاهت کوتاه تری دارد.

  ایمپلنت های زیگوماتیک

  ایمپلنت های زیگوماتیک نوعی از ایمپلنت های سنتی محسوب می شوند که این روش معمولا برای افرادی استفاده می شود که میزان زیادی از استخوان فک آن ها دچار تحلیل رفتگی شده باشد. این روش زمانی استفاده می شود که فک بالایی معیوب باشد، توان پشتیبانی از ایمپلنت سنتی را نداشته باشد و همچنین امکان پیوند استخوان وجود نداشته باشد، این ایمپلنت ها را روی استخوان گونه بسته می شوند و طول درمان این روش درمانی طولانی نیست بلکه معمولا بیماران فوری بهبود میابند و نتیجه خوبی می گیرند.

  ایمپلنت full arch

  در این روش ایمپلنت معمولا از ۶ تا ۸ ایمپلنت استفاده می شود زیرا فرد مجبور است تمامی دندان های خود را ایمپلنت کند از همین رو باید از این تعداد استفاده کند تا راحت تر بتوان روی قوس ایمپلنت ها را نصب کرد.

  ایمپلنت های کامپیوتری

  این ایمپلنت ها راه حل دقیق برای ایمپلنت کامل فک هستند که دارای دقت بسیار بالایی نیز می باشند. در این روش برای ساخت ایمپلنت دقیق تر از فناوری کامپیوتر کمک می گیرند و با ساخت مدل سه بعدی دهان دقت ساخت را افزایش می دهند. علاوه بر این، دندان‌پزشک کنترل کاملی بر موقعیت، زاویه و عمق ایمپلنت خواهد داشت. این روش ایمپلنت دارای موفقیت بسیار بالایی است و مناسب ترین گزینه برای کاشت ایمپلنت های پیچیده است.

  ایمپلنت هیبریدی

  در این روش ایمپلنت فک بالا و پایین، از ترکیبی از ایمپلنت‌های سنتی و دندان مصنوعی استفاده می‌شود. در این روش از ایمپلنت از ۴ تا ۶ پایه درون استخوان فک استفاده می شود که روکش ها به صورت ثابت روی پایه ها قرار می گیرند. این پروتز ها یا روکش ها به تقلید از دندان های طبیعی و با کیفیت و ظرافت کاملا مشابه طراحی شده اند و می توانند جایگزین مناسبی برای دندان ها باشند.

  مزایا ایمپلنت فول موس

  حفظ ساختار استخوان فک و زیبایی صورت

  در صورت از دست دادن دندان ها استخوان فک به مرور زمان از بین میرد و این امر باعث می شود به مرور زمان فرم صورت فرد تغییر بکند اما ایمپلنت فول موس موجب جلوگیری از افتادن فرم و زیبایی صورت و تحلیل استخوان ها می شود. ایمپلنت های دندانی به دلیل این که درون استخوان فک کاشته می شوند از استحکام بالایی برخوردار هستند و از جای خود تکان نمی خورند به همین دلیل ظاهری مانند دندان های طبیعی انسان داشته و زیبایی صورت فرد را نیز حفظ می کند.

  طول عمر و دوام ایمپلنت

  طول عمر ایمپلنت های دندانی بستگی به میزان رسیدگی و مراقبت فرد بیمار دارد اما با مراقبت های مناسب از طرف بیماران طول عمر ایمپلنت ها به ۳۰ سال نیز میرسد و میتوان گفت که دائمی هستند. این درحالی است که طول عمر پروتز های مصنوعی ۴ الی۵ سال است و باید سر وقت آن عوض شود.

  احساس راحتی

  ایمپلنت های دندانی به دلیل این که داخل استخوان فک قرار می گیرند و ثابت هستند، در مواقع خواب، غذا خوردن، حرف زدن، جویدن و صحبت کردن تکان نمی خورند و همین امر باعث می شود احساس بهتر و راحت تری نسبت به پروتز های مصنوعی که ثابت نیستند مانند دندان های مصنوعی داشته باشید، این پروتز ها به سقف دهان می چسبند و موجب اختلال در حس چشایی فرد می شوند.

  از دیگر مزایای ایمپلنت فول موس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • راه حلی دائمی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته
  • بازیابی عملکرد کامل دندان
  • بهبود گفتار
  • حفظ زیبایی
  • حفظ ساختار استخوان فک
  • عدم نیاز به مراقبت‌های خاص و عمر بالا
  • بهبود کیفیت زندگی

  معایب استفاده از ایمپلنت فول موس

  هزینه بالا – وقت گیر بودن – تهاجمی بودن – عفونت – عدم تناسب برای همه

  هزینه کاشت ایمپلنت به روش all on

  هزینه ایمپلنت 1402 وابسته به دکتر دندانپزشک و تخصص و میزان مهارت او، نوع ایمپلنت انتخابی، ‌ کلینیک و محل کاشت ایمپلنت متغیر است. اگر از برند های ایرانی استفاده کنید هزینه کمتر و اگر از برن های کره ای استفاده کنید هزینه مناسب تر و اگر از برند های اروپایی و آمریکایی استفاده کنید هزینه زیادی باید بابت هر واحد کاشت ایمپلنت به صورت تقریبی پرداخت کنید. برای نصب ۴ ایمپلنت در هر فک این هزینه ۴ برابر می‌شود. علاوه‌ برآن باید هزینه کشیدن دندان و قراردادن پروتز و روکش‌ها را محاسبه کنید. به همین دلیل بهتر است برای تعیین قیمت دقیق با دندانپزشک خود مشاوره ای داشته باشید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟

  نظرات

  0 نظر در مورد قیمت ایمپلنت فول موس چقدر است؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox