بروکر نفت ❤️ بهترین بروکر معامله نفت برنت و WTI در فارکس

بروکر نفت

بروکر نفت

یکی از دارایی‌های مهم بازار فارکس، نفت بوده که به دلیل اثرپذیری بسیار بالا از رخدادهای سیاسی و ژئوپولتیک، توانسته نظرات تریدرها را به خود جلب نماید. به همین جهت نیز پس از معرفی بروکر طلا و بروکر اسکالپ، در این مقاله قصد داریم تا بهترین بروکر نفت را به شما معرفی نماییم. در حقیقت، هدف این مقاله، معرفی بهترین بروکر از جهت معامله نفت برای ایرانیان و تریدرها ایرانی است.

نماد نفت در فارکس

نفت خام در بازار فارکس با نماد CL ارائه شده که مخفف Crude Oil است. اما به ندرت این نماد در پلتفرم‌های معاملاتی بروکرهای مختلف ارائه شده است. در حقیقت، بروکرها نفت خام را بر اساس منطقه تولید، به نمادهای مجزایی تفکیک کرده تا خرید و فروش آن برای تریدرها آسانتر باشد.

بروکر نفت ❤️ بهترین بروکر معامله نفت برنت و WTI در فارکس
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  در پلتفرم‌های معاملاتی، عموما نفت برنت با نماد BRENT یا C-Brent و همچنین نفت وست تگزاس اینترمدیت با نماد WTI یا C-WTI ارائه شده است. در صورتیکه هیچیک از این نمادها را در پلتفرم معاملاتی خود مشاهده نمی‌کنید، بهترین کار تماس با پشتیبانی بروکر و پرسیدن نماد اختصاصی این دارایی‌ها در پلتفرم کارگزاری است.

  دلایل ترید نفت در فارکس

  یکی از معدود دارایی‌های بازارهای جهانی که متاثر از رخدادهای سیاسی و نظامی ایران بوده و تریدرهای ایرانی می‌توانند زودتر از سایر نقاط دنیا از روند آتی آن مطلع شوند، نفت است. هر زمان که درگیری سیاسی میان ایران و آمریکا بالا بگیرد، تقریبا می‌توان مطمئن بود که قیمت نفت برای مدتی روند صعودی خواهد داشت. هر زمان که نفتکش‌های خارجی در بنادر ایران برای مدتی توقیف شوند، باز هم می‌توان انتظار افزایش بهای نفت در بازارهای جهانی را داشت.

  به همین جهت نیز، معامله کردن این نماد در بروکر نفت می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی برای تریدرهای ایرانی باشد. دنبال کردن اخبار اثرگذار بر قیمت نفت از طریق صداوسیما ایرانی امکان‌پذیر بوده و نیازی به مراجع انگلیسی زبان نیست. همچنین در این نماد، روند قیمت عموما تابع یک روند خاص بوده که به ندرت جهش‌های ناگهانی یا تغییر روند در آن مشاهده خواهد شد. بنابراین، خصوصا برای تریدرهای ایرانی، معامله‌ی نفت یکی از گزینه‌های سودآور به شمار می‌رود.

  استراتژی معامله نفت

  نفت کالای اساسی در بسیاری از صنایع بوده و تا چند دهه‌ی آینده، نقش بسیار پررنگی در تمامی صنایع ایفا خواهد کرد. در حال حاضر، تصور کردن جهان بدون بهره‌گیری از نفت و مشتقات آن امکان‌پذیر نبوده و در تاریخ معاصر نیز بسیاری از جنگ‌ها به دلیل تصاحب این منابع شکل گرفته است. با توجه به نقش کلیدی نفت در سطح جهان، بدیهی است که هرگونه تنش سیاسی و نظامی در سطح جهانی، باعث بالا رفتن ارزش این دارایی خواهد شد. سه پارامتر اساسی که برروی قیمت نفت اثر می‌گذارند، به شرح زیر هستند:

  • عرضه و تقاضا
  • نشست‌های اوپک
  • رخدادهای ژئوپلتیک

  قطعا تا کنون متوجه شده‌اید که پس از نشست‌های اوپک و خصوصا زمانیکه تصمیم بر کاهش تولید گرفته می‌شود، بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت. همچنین با حمله نظامی روسیه به اوکراین (یا همان عملیات ویژه!)، بازهم بازار انرژی و خصوصا نفت دچار تشنج شد و کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا به سرعت برای تثبیت قیمت‌ها تلاش نموند. روند تغییراتی قیمت نفت خام برنت در تریدینگ ویو را در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید:

  قطعا تا کنون متوجه شده‌اید که پس از نشست‌های اوپک و خصوصا زمانیکه تصمیم بر کاهش تولید گرفته می‌شود، بهای نفت در بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت. همچنین با حمله نظامی روسیه به اوکراین (یا همان عملیات ویژه!)، بازهم بازار انرژی و خصوصا نفت دچار تشنج شد و کشورهای اروپایی و همچنین آمریکا به سرعت برای تثبیت قیمت‌ها تلاش نموند. روند تغییراتی قیمت نفت خام برنت در تریدینگ ویو را در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید:

  بروکر نفت برنت

  همانطور که در چارت هفتگی نفت برنت در تصویر فوق نمایش داده شده است، عموما قیمت این دارایی ارزشمند پیرو یک روند خاص بوده که پس از رخدادهایی خاص، ممکن است روند کلی آن تغییر نماید. به همین جهت نیز شناخت بهترین بروکر نفت به تریدر کمک می‌کند تا یک سرمایه‌گذاری کم ریسک و نسبتا خوش بازده را انجام دهد.

  همانطور که در چارت هفتگی نفت برنت در تصویر فوق نمایش داده شده است، عموما قیمت این دارایی ارزشمند پیرو یک روند خاص بوده که پس از رخدادهایی خاص، ممکن است روند کلی آن تغییر نماید. به همین جهت نیز شناخت بهترین بروکر نفت به تریدر کمک می‌کند تا یک سرمایه‌گذاری کم ریسک و نسبتا خوش بازده را انجام دهد.

  اسکالپینگ نفت

  یکی از روش‌هایی که می‌توان معاملات کوتاه مدت برروی نماد نفت انجام داد، استراتژی معاملاتی اسکالپینگ است. همانطور که در مقاله بهترین بروکر اسکالپ بیان کردیم، کارگزاری‌های محدودی در ایران اجازه اسکالپینگ را به تریدرها می‌دهند که در این میان، انعطاف‌پذیری بالای بروکر IFC به همراه کارمزدهای اندک، باعث شده تا لقب بهترین بروکر اسکالپ را یدک بکشد. در تصویر زیر، تایخچه معاملات یکی از تریدرهای این کارگزاری را مشاهده می‌کنید که توانست با اسکالپ کردن نفت برنت، سرمایه‌ی اولیه‌ی 1،000 دلاری خود را به 1،500 دلار افزایش دهد:

  اگر شما نیز به دنبال اسکالپینگ نفت هستید، می‌توانید با ثبت نام در کارگزاری آی اف سی مارکتز، معاملات خود را شروع نمایید.

  معامله طولانی مدت

  اگر جزو تریدرهایی هستید که به دنبال تریدهای طولانی مدت هستید، می‌توانید کارگزاری‌ای را انتخاب نمایید که هیچگونه نرخ بهره یا همان سواپ برروی معاملات خود اعمال نکند. اگرچه میزان SWAP عموما بسیار اندک است، اما در معاملات طولانی مدت چند ماهه، طبیعتا میزان سواپ بالا خواهد رفت. بنابراین، در این استراتژی معاملاتی، باید به دنبال بروکر نفت با حساب معاملاتی‌ای باشید که شرایط حساب اسلامی و بدون بهره را فراهم کرده است. کارگزاری ارانته، برای معاملات طولانی مدت نفت، انتخاب مناسبی است، چرا که هم حساب‌های اسلامی ارائه کرده و هم میزان کلی کارمزد آن، در بازه‌ی کاملا رقابتی قرار گرفته است.

  پلتفرم معاملاتی برای نفت

  خوشبختانه نمادهای مربوط به نفت (چه نفت برنت و چه نفت وست تگزاس اینترمدیت) در هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ارائه شده است. بنابراین، از این جهت نیازی نیست حساب معاملاتی خود را بر اساس نوع پلتفرم معاملاتی انتخاب نمایید. در توضیح این موضوع، باید به شما بگوییم که بسیاری از بروکرها، حساب‌های معاملاتی متفاوت خود (که میزان کارمزد آن‌ها نیز متفاوت است) را بر اساس پلتفرم معاملاتی ارائه کرده‌اند.

  تفاوت نفت برند و نفت WTI

  نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدیت هر دو از نوع سبک و شیرین (دارای میزان سولفوری کمتر از 0.5 درصد) هستند. نفت برنت از دریای شمال (بیشتر در اختیار انگلستان) استخراج و عرضه می‌شود که ملاک اصلی قیمت نفت در سرتاسر جهان است. در نقطه‌ی مقابل، نفت WTI بیشتر مربوط به آمریکا بوده و قیمت کمتری نسبت به نفت برنت دارد. تفاوت قیمت این دو نفت، در اصطلاح بازارهای جهانی با عنوان اسپرد WTI/Brent شناخته می‌شود.

  بهترین بروکر نفت

  همانطور که پیشتر مطرح کردیم، انتخاب بهترین بروکر نفت بستگی به استراتژی معاملاتی شما دارد. اگر به دنبال معاملات متعدد، کوتاه مدت و با سودهای اندک هستید، بهترین انتخاب برای شما، استراتژی اسکالپ در کارگزاری IFC است که امکان هدجینگ و همچنین معامله در زمان خبر را فراهم کرده است. اما از طرف دیگر، اگر به دنبال معاملات طولانی مدت هستید، می‌توانید از خدمات کارگزاری ارانته استفاده نمایید.

  بهترین حساب معاملاتی بروکر نفت

  برای انتخاب حساب معاملاتی چه در بروکر آی اف سی و چه در بروکر ارانته، ابتدا باید سرمایه‌ی اولیه خود برای معامله نفت را مشخص نمایید. در کارگزاری IFC Markets اگر کمتر از 1،000 دلار برای سرمایه‌گذاری داشته باشید، می‌توانید از حساب میکرو و اگر سرمایه‌ی بیشتری دارید، می‌توانید از حساب استاندارد استفاده نمایید. در ارانته نیز برای سرمایه‌ای کمتر از 1،000 دلار، می‌توانید از حساب استاندارد و برای سرمایه‌ی بیشتر از حساب پرمیوم استفاده نمایید.

  برای معامله نفت، ابتدا باید استراتژی معاملاتی خود را مشخص نمایید. در صورتیکه به دنبال معاملات کوتاه مدت و متعدد هستید (استراتژی اسکالپ) بهتر است از خدمات بروکر ifc استفاده نموده و در صورتیکه به دنبال معاملات بلند مدت هستید، کارگزاری ارانته پیشنهاد می‌شود.

  نماد نفت خام در فارکس CL بوده اما به ندرت در پلتفرم های معاملاتی لیست شده است. آنچه که در فارکس قابل معامله است، عموما شامل نفت خام برنت با نماد BRENT یا C-Brent و یا نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با نماد WTI است.

  بله. انجام معاملات برروی نمادهای فارکسی در صورتیکه دانش کافی را داشته باشید و از استراتژی معاملاتی مخصوص خود استفاده نمایید، می‌تواند بسیار سودآور باشد.

  4.4/5 - (7 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد بروکر نفت ❤️ بهترین بروکر معامله نفت برنت و WTI در فارکس

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox