بهترین پلاگین قیمت ارز برای محصولات ووکامرس

گرفتن قیمت ارز در ووکامرس

محصولات وابسته به قیمت ارز

با توجه به تورم و نوسان شدید قیمت محصولات در طول هفته (حتی روز)، بسیاری از وبسایت‌ها ترجیح می‌دهند تا قیمت محصولات خود را به صورت ارزی تعیین نموده تا همزمان با تغییر قیمت ارز، قیمت محصول نیز به صورت خودکار، آپدیت شود. بدین ترتیب، باید از پلاگین قیمت ارز استفاده نمود که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم.

پلاگین قیمت ارز چیست؟

افزونه‌های وردپرسی برای ارتقا عملکرد وبسایت‌های وردپرسی طراحی می‌شوند. اگر از فروشگاه‌ساز ووکامرس استفاده می‌کنید، افزونه باید با ووکامرس نیز همخوانی داشته باشد. پلاگین قیمت ارز، یک افزونه ووکامرسی بوده که به شما این امکان را می‌دهد تا واحد ارزی محصول خود را انتخاب نمایید.

بهترین پلاگین قیمت ارز برای محصولات ووکامرس
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  بدین‌ترتیب، دیگر لازم نیست که روزانه قیمت محصول خود را چک کنید و یا تغییر دهید. این افزونه، با اتصال به سرور وبسایت مرجع طلا و ارز، نرخ کنونی ارزهای مختلف را استعلام گرفته و قیمت نهایی را به صورت آنی، محاسبه می‌نمایند. به این افزونه، پلاگین قیمت ارز گفته شده که بسته به افزونه انتخاب شده، نوع کار با آن و همچنین امکانات فراهم شده، متفاوت خواهد بود.

  بهترین پلاگین قیمت ارز

  برای پیدا کردن بهترین پلاگین قیمت ارز، لازم است تا ابتدا با لیستی از پلاگین‌های موجود در مارکت‌های ژاکت و راستچین آشنا شویم. هر کدام از افزونه‌های ارائه شده در این دو مارکت، مزایا و محدودیت‌های مربوط به خود را داشته که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

  • ارزبان (راستچین)
  • نوسان (ژاکت)
  • افزونه طلا و جواهر (ریتزباکس)

  همانطور که مشاهده می‌کنید، هریک از این سه پلاگین در مارکت‌های مختلفی عرضه شده و طبیعتا تفاوت‌های عملکردی قابل توجهی دارند. اگر تجربه طراحی سایت و فعالیت‌های حوزه وردپرسی داشته باشید، حتما می‌دانید که خریدن پلاگین و قالب از سایت‌های راستچین و ژاکت به دلیل ارائه تخصصی محصولات و سیستم نظارت مستمر، گزینه‌ی بهتری از سایت‌های غیرتخصصی است. با این حال، در ادامه هر سه افزونه قیمت ارز را بررسی خواهیم کرد.

  پلاگین ارزبان

  با توجه به بررسی انجام شده، ارزبان بهترین افزونه برای دریافت خودکار قیمت ارزهای مختلف تعیین شده است. این افزونه با قیمت 225 هزار تومان عرضه شده که دارای پشتیبانی 6 ماهه و دسترسی رایگان به تمامی آپدیت‌های آتی است. مزیت اصلی این پلاگین، کاربری بسیار و ساده‌ی آن است. پس از نصب ارزبان، تمامی تنظیمات در باکس همگانی محوصل ووکامرسی نمایش داده می‌شود. نمایی از این پلاگین را در زیر مشاهده نمایید.

  افزونه قیمت ارز ارزبان

  همانطور که مشاهده می‌کنید، تنظیمات این پلاگین در بخش همگانی و درست در زیر باکس‌های قیمت محصول اضافه شده و نیازی به گشتن برای پیدا کردن تنظیمات وجود ندارد. در معرفی افزونه‌های بعدی، متوجه میزان پیچیدگی کار با آن‌ها خواهید شد. ارزبان به شما این اجازه را خواهد داد که برای هر محصول، آن را فعال کرده و تنظیمات را اعمال نمایید. در نسخه فعلی، ارزبان امکان استعلام آنی قیمت پنج ارز زیر را در اختیار شما قرار داده است:

  • دلار
  • یورو
  • لیر ترکیه
  • درهم امارات
  • پوند انگلیس

  مزایای ارزبان

  ارزبان به صورت اصولی با کدهای ووکامرس توسعه داده شده و در حقیقت از هوک‌های ووکامرسی (علاوه بر هوک‌های وردپرسی) استفاده می‌نماید. بدین ترتیب، زمانیکه پلاگین قیمت ارز ارزبان فعال شود، قیمت به صورت آنی از سایت مرجع دریافت شده، قیمت نهایی محاسبه شده و به مشتری نمایش داده می‌شود. با بررسی انجام شده توسط GTMetrix، فعال بودن این افزونه هیچ تاثیری در افزایش زمان لود سایت نداشته که به معنای کیفیت سئویی محصول است.

  به منظور جلوگیری از فشار برروی منابع سرور یا هاست شما، ارزبان استعلام قیمت ارز را در هر 10 دقیقه انجام داده و این بدان معناست که سرور شما هر لحظه در حال استعلام قیمت نخواهد بود. این اقدام توسط کرون جاب انجام شده تا تغییرات در پس زمینه انجام شوند.

  مهمترین خدمت افزونه دریافت قیمت ارز ارزبان، ثبت قیمت ارز در زمان ثبت سفارش است. بدین ترتیب، شما در فاکتورهای ووکامرس خود، می‌توانید قیمت نهایی فروش را به همراه فی قیمت ارز انتخاب شده، مشاهده نمایید. بدین ترتیب، همواره تاریخچه‌ی قیمت‌های فروش و فی قیمت در زمان فروش، در اختیار شما خواهد بود. نمایی از فاکتور ثبت شده توسط ارزبان در تصویر زیر نمایش داده شده است.

  پلاگین قیمت ارز ارزبان

  به دلیل سادگی و کاربردی بودن، ارزبان به عنوان بهترین پلاگین دریافت قیمت ارز برای محصولات ووکامرسی انتخاب شده است. برای دیدن توضیحات این محصول و یا خرید، می‌توانید برروی دکمه زیر کلیک کرده و به مارکت راستچین، مراجعه نمایید.

  پلاگین نوسان

  افزونه نوسان و یا همان محصولات وابسته به نرخ ارز ووکامرس، پلاگینی است که در مارکت ژاکت و با قیمت 299 هزار تومان عرضه شده است. این افزونه که هم‌اکنون نسخه 7.3.0 آن در مارکت وجود دارد، یک پلاگین قدرتمند و قدیمی بوده که استفاده از آن، نیاز به صبر و حوصله‌ی نسبتا زیادی دارد. اگرچه پلاگین امکانات متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما کار کردن با آن اندکی دشوار بوده و ادمین باید تنظیمات نسبتا زیادی را اعمال کند.

  پلاگین قیمت ارز نوسان

  این افزونه، نه تنها لیست بلند بالایی از ارزها را در اختیار شما قرار داده، بلکه امکان استعلام قیمت طلا، سنگ، ارز دیجیتال، کاغذ و … را نیز برای شما فراهم کرده است. در صورتیکه وبسایت فروش طلا و جواهر داشته باشید، می‌توانید از نرخ آنی طلا استفاده کرده و با استفاده از باکس فرمول‌نویسی (تصویر فوق)، قیمت نهایی محصول را هرلحظه محاسبه کرده و در اختیار مشتریان قرار دهید.

  مزایای نوسان

  نوسان یک پلاگین قیمت ارز حرفه‌ای بوده که خدمات آن محدود به استعلام قیمت ارز نیست. با این افزونه، شما می‌توانید اقدامات زیر را نیز انجام دهید: 

  • استعلام قیمت ارز، طلا، سنگ، ارز دیجیتال، کاغذ و …
  • فرمول‌نویسی حرفه‌ای برای محاسبه قیمت نهایی
  • اعمال حاشیه سود
  • دریافت پیامک در صورت تغییر قیمت ارز
  • ماشین حساب (نمایش قیمت ارز)

  این افزونه، دست شما را برای استعلام همه چیز باز گذاشته است، اما از طرفی، کار با آن اندکی دشوار بوده و اگر قرار باشد که فردی را به عنوان ادمین سایت انتخاب نمایید، احتمال بروز مشکلات، بیشتر خواهد شد. بنابراین، نوسان در لیست بهترین پلاگین قیمت ارز ووکامرسی در جایگاه دوم قرار گرفته است. نمایی از یکی از صفحات تنظیمات این افزونه در تصویر زیر نمایش داده شده است.

  پلاگین قیمت ارز آنی نوسان

  پلاگین طلا و جواهر

  در نهایت، پلاگین طلا و جواهر که توسط گروه Ratexbox طراحی شده، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. بهتر است بدانید که این افزونه، بیشتر تمرکز خود را برروی طلا گذاشته و صرفا به نام ارز نیز اشاره کرده است. همچنین با توجه به اینکه این محصول درون مارکت‌های مخصوص وردپرس ارائه نشده، بهتر است با دقت بیشتری این محصول را انتخاب نمایید. افزونه قیمت ارز این مجموعه در سه پلن مختلف با قیمت حداقل 880 هزار تومان تا 6 میلیون و 880 هزار تومان عرضه شده است.

  پلن‌های مختلف این افزونه به همراه لیستی از قابلیت‌ها در هر پلن، در تصویر نمایش داده شده است. با توجه به اینکه یکی از دلایل استفاده از وبسایت‌های وردپرسی، هزینه نسبتا کم این وبسایت‌ها است، بعید است مجموعه‌ای مایل به پرداخت چنین اعداد و ارقامی برای استعلام قیمت ارز یا طلا باشد. 

  افزونه تعیین قیمت محصول بر اساس ارز

  خرید افزونه از مارکت تخصصی

  وبسایت‌هایی همانند راستچین و ژاکت، هر دو محلی برای عرضه‌ی تخصصی محصولات مرتبط با کدنویسی (و خصوصا وردپرس) هستند. این مارکت‌ها، تمامی نیازهای توسعه‌دهندگان وب را دریافته و پلتفرم و زیرساخت مناسبی برای خریداری و توسعه دهنده فراهم کرده‌اند. در صورتیکه هر پلاگین مشکلی داشته باشید، ابتدا تیم کنترل کیفی این مارکت‌ها متوجه شده و مانع از انتشار آن خواهد شد.

  همچنین اگر مشکل به صورت اختصاصی برای شما وجود داشته باشد (به دلیل تداخل با سایر پلاگین‌ها یا قالب)، این مارکت به شما اجازه ثبت تیکت و پیگیری رفع مشکل را خواهد داد. سیستم ارزیابی عملکرد توسعه دهنده نیز به شما این امکان را می‌دهد که پیش از خرید، نظرات سایر خریداران و امتیاز هر محصول را مشاهده نمایید. بنابراین، می‌توانید تجربه سایر کاربران پلاگین قیمت ارز را پیش از خرید، مطالعه نمایید.

  بهترین افزونه استعلام قیمت ارز برای محصولات ووکامرسی

  همانطور که مشاهده کردید، تعداد افزونه‌های استعلام قیمت ارز برای وردپرس نسبتا محدود بوده، اما دو پلاگین قیمت ارز معرفی شده، هر دو قابلیت‌های کاملی داشته و کاملا کاربردی هستند. اگر به دنبال یک افزونه قیمت ارز ساده و کاربردی هستید، پلاگین ارزبان (عرضه شده در راستچین) به شما توصیه می‌شود و اگر به دنبال یک افزونه تمام و کمال همراه با آپشن‌های متعدد هستید، استفاده از نوسان (عرضه شده در ژاکت) به شما توصیه می‌شود.

  محصولات مشابه

  در بعضی موارد، شما مایل هستید که قیمت محصول خود را بر مبنای محصولی از دیجی‌کالا، ارزش گذاری نمایید. در چنین مواقعی، شما می‌توانید به جای استفاده از پلاگین قیمت ارز، قیمت محصول را مستقیما از دیجی‌کالا گرفته و با اعمال تغییرات نهایی (کاهش یا افزایش قیمت)، به مشتری نمایش دهید. این امکان در پلاگینی با نام دیجی اسکرپر فراهم شده است.

  بله. در صورتیکه از افزونه فروشگاه ساز ووکامرس (در وردپرس) استفاده می‌کنید، به سادگی می‌توانید با استفاده از پلاگین قیمت ارز به نام ارزبان، قیمت محصول خود را بر اساس ارز، تعیین نموده و به مشتری نمایش دهید.

  در صورت استفاده از ارزبان، ارزهای زیر قابل استعلام هستند:

  • دلار آمریکا
  • یورو
  • لیر ترکیه
  • درهم امارات
  • پوند انگلیس
  5/5 - (1 امتیاز)
  آیا این مطلب را می پسندید؟
  برچسب ها:

  نظرات

  0 نظر در مورد بهترین پلاگین قیمت ارز برای محصولات ووکامرس

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

  wootel chatbox